Kedi Tırnak Kesimi Ücreti Ne Kadar?

Mrtkaytan

Kedim çok huysuz tırnaklarını kesemiyorum, veterinerde tırnak kesim ücretleri ne kadar ortalama ?

14 CEVAP

Neon18

başka bir şey için gidiyorsanız misal aşı yanında tırnaklarınıda kesermisiniz diye rica edersen çoğu ücret bile almayacaktır

mervegck06

çoğu veteriner ücret almıyor. (sadece tırnak kesimine gitseniz bile)

dilans

şu an ne kadar biliyor musunuz

Mrtkaytan

Kedimin aşıladı bitti normalde bende öyle yapıyordum ama veterinerim suan uzakta kalıyor ondan merak ettim, teşekkür ederim

En son 20 lira falandı ama düzenli gittiğiniz bir yerse almazlar genelde

35 olmuş şimdi öğrendim

Zynpkck

Bizimkisi hicbi ucret almiyo

Nurcancesur

Veterinerine göre değişir fiyat ama uyurken kendin de dikkat ederek kesebilirsin ben kendim uzadıkça kesiyorum kedimin tırnaklarını uykuda zararları olmuyor

Kediperi

Uyuyunca kesebilirsin

Mrtkaytan

Veteriner ücret almadı (kendi veterinerim zaten almıyor) ama sıradan bi İran kedisi değil çok huysuz ve aksi ısırıyor çok... ondan krsemiyorum

Mrtkaytan

Çok teşekkür ederim herkese

surpriz

birkaç hafta önce sorduğumda bir veteriner 30tl fiyat verdi. kendi veterinerimiz aşı yanında ücretsiz kesiyor. benim kedim de tırnaklarının kesilmesinden hoşlanmıyor pek. bakalım aşılar bittiğinde ne yapacağız

Ahmetemind

@dilans İstanbul Veteriner Hekimler Odasının alt sınır ücret tarifesine göre şuan minimum asgari fiyat 75 TL kedi tırnak kesimi için. Ancak birkaç ay önce kendi gittiğim kliniğe sormuştum. Bulundukları konumdan dolayı en yüksek fiyatlardan işlem yapan bir klinik olmasına rağmen 50TL demişti tırnak kesimi için. Ancak daha sonradan kedimin iki yavrusunu götürmüştüm, ikisinin de tırnaklarını ücretsiz kestiler bana sormadan (İlaç içirmeye çalışırken çok hırpalıyorlardı bizi, ben kendim kesmeye çekiniyorum çok küçük olduklarından dolayı). Ayrıca birkaç hafta önce kedimi kısırlaştırdım yine o klinikte. Normalde kısırlaştırma operasyonu ücreti içerisinde tırnak kesimi dahil değil ancak yine de kesmişler tırnaklarını. Ücret talep etmemişlerdi. Çevrenizdeki bir kliniği arayıp fiyat sorabilirsiniz. 50TL'yi geçeceklerini sanmam. Ancak benim şahsi tavsiyem 20TL'ye bir tırnak makası alıp kendiniz kesmeniz. Yıllardır bu şekilde yapıyorum ben.

Bence kendiniz kesebilirsiniz videolar izleyin ben öyle yaptım kedi tırnak makası aldım gerek de kalmıyor veterinere gitmeye