Nd Kısırlaştırılmış Kedi Maması Kullanıyorum Tüy Dökmesi Geçmiyor. Yardım Lütfen.

Bbaskk

Kedim 1 yaşında ve kısırlaştırılmış hep tüy döküyordu. Nd aldım tüy dökmesi geçer diye 5 kiloluk kısırlaştırılmış tavuk etli olanından 5 ay boyunca kullandık ama tüy dökmeye devam ediyor. Hatta bazen mamasının yanına gidip sanki tuvaletiymis gibi mamasını kapatmaya calisiyor tırnaklarıyla. Sevmiyor sanırım. Mecbur kaldıkça yiyor. Başka bir marka denemek istiyorum. Şunu kullan diyebileceğiniz tüm önerilere açığım. Sipariş vermek için bekliyorum.

25 CEVAP

Kevserhaksever

Ama tüy dökümü şuan mevsimsel olur sürekli oluyorsa vitamin vermeyi denediniz mi ? Vitamin kullandigim için tüy dökümü çok olmuyor benim kedimde mamadan kaynaklı olmayabilir tüy dökümü

Merhaba, ben de ND kullanıyorum fakat multivitamin ve vetoskin kullanıyorum ek olarak. Vetoskin gerçekten çok etkili oldu 10-15.günden sonra tüy dökülmesi ekstrem azaldı fakat biraz pahalı, bütçenize uyarsa ve çok sorun ise sizin için deneyebilirsiniz. Birkaç veterinerde tane tane satıldığını da görmüştüm fakat dediğim gibi 15.günde ancak görülüyor etkisi

Kevserhaksever

O mamayı kapama hareketini benim kedim de yapıyor ama sevmediğinden değil derdi saklıyor aklınca sanki mamasında gözüm var :)) ben felicia kullanıyorum memnunum ama her kedi bir değil benim kedime yarayan mama size yaramayabilir. Hills marka da denedim bir süre malesef ishal oldu ama kaliteli bir mama diye biliyorum. Severekde yemişti ama benim kedi seçici değil fazla sanırım karnım doysun yeter kafasında :) hills deneyebilirsiniz felicia veterinerim önerdi diye aldım vaktinde devam da ediyorum gayet memnunum. Royal canin çok öneriliyor platformda, acana, pro plan, orijen bunlar hep adı geçen mamalar. Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür bu kediler bizi yoruyor bazı konularda malesef :))

Bbaskk

Kuru mama dışında herhangi bir yan ürün kullanmadım. Siz kullanıp ve tavsiye ettiğinize göre sanırım ben de en kısa sürede temin etmeliyim. Nd'den vazgeçmek istemiyorum içeriği çok kaliteli ama kedim sevmiyormuş gibi hissettiriyor bana. Bir de yaz kış tüy dökülmesi hep aynı o yüzden farklı bir mama denemek istiyorum. Felicia markasını ilk kez duydum olmadı bunu denemelik alayım. Dediğiniz gibi gerçekten bazen çok yoruyor beni. Keşke dili olsa da konuşsa diyorum

Sselin1

Kedinizin kilosu fazla degilse n&d nin balikli mamasinı kullanabilirsiniz. Hem tüy dökümune iyi gelebilir hem de genelde kediler balikli mamalari daha cok seviyor.

nidaxu

benim kedilerim de sevmiyor n&dyi aç kalmamak için yiyolar resmen birde 10kg almış bulundum kısır olanından mecbur bitmesini bekliyorum. kapama hareketini bütün mamalarında yaptılar bunda da yapıyolar sevmekle alakalı olduğunu düşünmüyorum bu yüzden. ve evet tüy dökümü benimkilerde de var gimcatin vitaminlerinden kullandığım zaman azalıyodu ama şuan kullanmıyorum ve net bir şekilde n&dnin tüy dökümüne iyi gelmediğini söyleyebilirim

pinarcaya

Ndnin iyi bir mama oldugunu dusunuyorum. Arkadaslarin dedigi gibi sevmediginden degil sevdiginden kapatiyor mamasini. Tuy dokumu omega eksikliginden olabilir. Vetoskin ben de kullandim. Cok etkisini gordum. Yakin zamanda tekrar alcam. Tavsiye ederim.

TATA4242

Güvenilir ve iyi olan vitamin markaları,Zürich ve Natur yedirmekde sıkıntı pek yaşanmıyor.Mutamin® Norvec Somon Yağı gayet kaliteli,diğer verdiğim markalarında bu tarz ürünleri var.Ayrıca şunuda belirteyim.Kediler tüy dökmez değil,tüyün oranı önemli,seversen avucunuza yada üstünüzdeyken kıyafetinize fazla tüy yapışıyorsa,sorun vardır,diğer tek tük şeyler sorun değil.Sonuc olarak kedimiz bir sfenks kedisi değil.Aklıma geldikçe şaşırıyorum.O nasıl kedi öyle ya :)

gurko

Bravery'i tavsiye ederim. Yulaf bana geleli 2 aya yakın olacak. 2 aydır bravery somonlu ile beslendi. Gerçekten çok iyi bir mama. Bugun de acana aldım. İlk tanışması fena degıldı mamayla :) Bravery, Acana, Orijen kullanılabilecek en iyi mamalar. Şu nd sevdasından mumkunse vazgeçin. Hayır, ucuz bi mama da değil nd ama Türkiye'ye(ortadoğuya) gönderilen ile dünyaya dağıtılan nd bir değil.

pinarcaya

Turkiyeye gonderilenle dunyaya dagitilanin bir olmadigini nereden biliyorsunuz?

Gmzdlr

N&D iyi bir marka bn hils kullanıyorum ama hils alırken kilo artıkça içeriğindeki katkıda artıyormuş başta dikkat etmedim düşük kilolu aldığımda tüy problemi olmadı 5 kilo alınca tekrar başladı ama eskisi kadar değil tabi tavuklu yada kümes hayvanlı olanları kullanmamaya çalış yağ ve protein oranı yüksek olanları tercih edersen daha çok memnun kalırsın

Bbaskk

Cevaplarınız için teşekkür ederim bir de multivitamin kullanmayı deneyeceğim. Bol balıklı yaş mama takviyesi de yapacağım umarım dökülme azalır.

Siyammm

Avrupa doğuya daha kalitesiz şeyler gönderiyor nuttellla dahil ayrıca bence nd nın büyük eksikleri var iceriği iyi olabilirdi öyle bir kokuyorki ben rahatsız oldum kedinin halini bilmiyorum ayıklanıp yiyor resmen tüy dökümüve nd alakalı bir fikrim yok

Siyammm

*içeriği iyi olabilir (oto klavye kurbanlığı :)

Fatiko

Bal kabaklı bıldırcınlı kısır nd alın tavuk alerji yapıyor olabilir tüy dökülmesi için vetoskin öneririm