Kedim İçin Hangi Mamayı Tercih Etmeliyim Yardımlarınızı Bekliyorum

Hzlcelebi

Merhaba uzum tüylü iran chincilla melezi bir kedim var daha önce nd kedi mamasını kullandı ama hiç severek yemedi ve sonucunda idrar taşı oluştu sonrasında sanabelle brit ve brit care kedi mamasını aldım şu an brit care kullanıyorum fakat 2 kedimde aç duruyor sürekli mama değiştirmek istemiyoruö sağlıklk ve doğal içeriği olsun istiyorum hangi mamayı önerirsiniz proteini yüksek mamalar tercihim değil yardımlarınızı bekliyorum

14 CEVAP

Sselin1

Kedinizde böbrek tasi olusumunu engellemek istiyorsaniz yaş mama kullanmanizi tavsiye ederim. Kuru mama vucutta dehidrasyona sebep oldugu icin böbrekler yeterince temizlenemiyor ve mamadaki mineraller böbreklerde birikerek taş oluşturuyor. Her gün yarim konserve yas mama vermeye calsin icine biraz su koyarsaniz daha iyi olur hatta. Tedavi sürecinde Böbrek taslari icin özel üretilmis yaş mamalari tercih etmeniz daha iyi olacaktir. Kuru mama icin de bir sure özel urinary mamalari kullanin bence bir cok markanin mamasi var, hills, vet life, pro plan vs. Veterineriniz yardimci olacaktir. Daha sonraki surec icin bence n&d kinoali secenekleri icerik olarak size cok uygun hem mineral, hem protein oranlari cok düşük tutulmuş.normal n&d gibi degil. Kedinize uygun balikli, bildircinli, secenegi var. Kedim daha once sevmedi demissiniz hangi cesidini kullandiniz balikli mamasini en secici kediler bile seviyor. Icerigi iyi ve kedinizin rahatsizligna uygun olarak pek mama yok acikcasi. Brit care ve sanabelleyi zaten sevmemisler bir de bunu deneyin isterseniz.

Ayseenur10

İdrar yolu problemi için idrarı daha asitleştirecek mamalar kullanmalısınız tekrarlayabilen bir problem biz hills in 5 etkili mamasını kullanıyoruz veterinerde satılıyor

Hzlcelebi

Bu mamayı diğer kedim de yiyebilir mi peki onun bir problemi yok ve ne kadar kullanacağız

Siyammm

Orijen , acana iyi mamalardır ama pahalılar.
Mystic yeni bir mama %50 et var fiyatına göre çok iyi diyorlar onuda deneyebilirsiniz

Ayseenur10

İdrar yolu problemi sırasında urinary mamaların en az 1 ay kullanılması gerekiyor ve biz bunu yanında kotervin diye bir ilaç kullandık bunuda yine 1 ay boyunca kullandık. Başka mamada kullanabiliyorsunuz tabiki ama çok tekrarlayan bir hastalık olduğu için ara ara yine böyle sorunlarla karşılaşmamak adına veterinerden temin edebilirsiniz o kedinize uygun bir mama. Biz maalesef senede en az 2 defa bu hastalıkla uğraşıyoruz inşallah bu seneyi sorunsuz atlatır artık.

Ayseenur10

Diğer kedi yiyebilir mi bilmiyorum kısa sürede diğer kediye zararı olmayabilir ama uzun kullanımda Nasıl etkiler bi fikrim yok. Biz idrara yönelik bir mama kullanmadığımızda n&d kullanıyorduk ki gayet kaliteli bir mama ona rağmen hastalık tekrarlıyordu. Bir veterinerden çok daha detaylı ve doğru Bilgi alabilirsiniz. Bu hastalık sürecinde götürdüğünüz veterinerden bir mama önerisi isteyin bence ve doktorsitesi.com dan başka veterinerlere de online olarak sorabilirsiniz

Ayseenur10

Şuan kullandığımız mamayı ama sanıyorum iki kedinizde rahatlıkla kullanabilir. Hills vet essentıals veterinary exclusıve young adult, 5 etki dediğimde hem kilo kontrolü sağlıyor hemde diş, böbrekler,tüy sağlığı ve üriner sistem destekleyici mama

Sselin1

N&d kinoali seri sadece veterinerlerde satılıyor diye biliyorum.

Ayseenur10

Bu mama seçimleri hep zor oluyor

Ayseenur10

Bu mama seçimleri hep zor oluyor

Ayseenur10

Yaş mamada uzun vadede diş problemlerine ve su içmeyi azaltmaya sebep oluyor ama tabiki haftada 1 defa vermenin zararı olmaz

Ayseenur10

Yaş mamada uzun vadede diş problemlerine ve su içmeyi azaltmaya sebep oluyor ama tabiki haftada 1 defa vermenin zararı olmaz

ZehraBulutt

Kedisinde idrar yolu problemi olanlar kuru mamayı tamamen kesmeli. Bu hastalığın baş müsebbibi kuru mamalar zaten.

Hzlcelebi

Herkese çok teşekkür ederim royal canin persian kullanmaya başladım iki kedim de severek yiyor şu an problem de yok çok şükür haftada iki kez de yaş mama veriyorum