Dişi Kızgınlık Döneminde Ne Yapılmalı

gokceninko

6 aylık kedim var ilk kızgınlık dönemine girdi veterinerim de bu konuda uyarmadı kızgınlık dönemi için erken old düşünüyordum kısırlaştırmadık ta tuhaf sesler çıkarıyor çok rahatsız hissediyor sanki kendini ne yapmalıyım bu dönemde iştah da kesildi

12 CEVAP

gokceninko

eywah eywah küçük kızım anne olmak mı istiyor :)))) yok yok heryer kapalı zapdediyoruz :)

gokceninko

tmm çok teşekkürler veterinerim uyarmadı hazırlıksız yakalandık daha 6 aylık küçük ve erken sandık bu dönem için bilemedik:((( kısırlaştıracaktım her defasında söyledim veterinere iğne aya parız ama daha erken demişti geçen ay :( iğne zaten çok zararlıymış veterinerimi değiştirme vakti gelmiş anlaşılan

behcetaydinelli

Dişi kediler daha erken yaşta kızgınlığa giriyor. 5-6 güne geçer umarım. Bu dönemde kedinize sahip çıkın. Evden kaçmaya çalışabilir.

LadyAndCat

Bursa’da elbet veteriner vardır ve kedi kısırlaştırılması da yapıyor olmalı ?!? Eğer yok diyorsanız. Kızınızı taşıma kutusuyla arabanız içinde deniz yoluyla İstanbul’a getirebilirsiniz. Bu birkaç gün içinde veterinerinizi seçin ve kızgınlığı geçince ameliyat ettirin. Sonrası da ilk birkaç gün zor geçiyor acısı, ağrısı oluyor. Sonra mutlu sağlıklı bir kızınız olacak.

Asaceren

Geçmesini sabirla beklemelisiniz geçince hemen kısırlaştırmanızı öneririm kedi otu kedileri sakinleştirdiğini duydum oyuncaklarına bundan koyabilirsiniz

Cansumuezza

Bol bol oyun oynatin yorun iştahı icinde yaş mamayı çoğaltabilirsiniz bu dönemde. Bir hafta icinde geçer zaten ama küçük oldukları icin ard arda ve düzensiz girebiliyorlar bu donem.biter bitmez kısırlaştirin

Cansumuezza

Bizimki 5 aylikken girmisti ben o zaman bilgisizdim igne varmış yapalım mi diye.. veterinerimiz şiddetle uyardı sakın dedi. Sizde igne yaptırmayın. Biraz sabır edip kisirlastirin mutlu olun hepiniz :))

bademthecatt

Erken değil bazı kedileri kızgınlığa girmeden kısırlaştırıyorlar artık rahatlıkla kısırlaştırabilirsiniz kızgınlık dönemi bitince hemen bir operasyon randevusu alın bence

gokceninko

Operasyon yapan veteriner de yok Bursa ilçesinde yaşıyorum barınakta yapıyorlarmış snrm kuzum atlarsın şu dönemi hemen halledicem kıyamam onun içinde zor

gokceninko

Operasyon yapan veteriner de yok Bursa ilçesinde yaşıyorum barınakta yapıyorlarmış snrm kuzum atlarsın şu dönemi hemen halledicem kıyamam onun içinde zor

gokceninko

Operasyon sonrası bakımı için de endişeliyim korkuyorum daha çokta küçük :((

gokceninko

Operasyon sonrası bakımı için de endişeliyim korkuyorum daha çokta küçük :((