Nd Mama Kokusu

missozi

Proplan'ın somonlu mamasından ND düşük tahıllı tavuklu narlı mamaya geçtik ama çok ağır kokuyor. Bu normal mi? Yoksa mamada mı sorun var? Kedim baya yiyor ama ev buram buram kedi kokuyor sanki.

13 CEVAP

Gece1667

Bende aynı sebepten nd alıp almamak konusunda kararsızdım ama içeriklerine bakınca nd açık ara şuanki piyasadaki en iyi mama bence bende morina balıklısını kullanıyorum kokusu evet biraz ağır ama önemli olan kedinizin sağlıklı beslenmesi :)

Cansumuezza

Kaliteli ve içinde gerçek et olan mamalar kokar.Biz acana alırken ev balık kokuyordu resmen ama onların iyi beslenmesi kokudan daha önemli.

radagast

aynı mamayı ben de kullanıyorum ama söylediğiniz gibi bir koku bizde yok. bırakın evi, oda bile kokmuyor. mamayı daha havadar bir yere götürmeniz belki probleminizi çözebilir.

bihtercik

royal canin ve proplanın içerisinde gerçek et bulunmadığı için kokmuyor zaten.
nd de %24kuru %24taze et olduğu için kokuyor.
bizde de aynı durum var ben sorunu çözdüm ama.
mamayı yediği zaman kaldırıyorum,öğün haline getirdim yani

Catloveerr

Eğer mamayı sevdiyse ve fazla yiyorsa çok tuvalete çıkması normal. Eskiden kedim günde bir kez büyük tuvaletini yapardı şimdi mamasını çok sevdiği ve fazlasıyla yediği için sayamıyorum :D

missozi

proplan kokmuyordu. royal canin de kokmuyordu. nd çok fena kokuyor.

missozi

buram buram kedi kokuyor sanki yazdım ama kokan şey kedi değil tabi ki, maması.

missozi

Bir de Bu mamaya geçtiğimizden beri çok dazla tuvaletini yapıyor bu iyi bir şey o zaman değil mi?

gulatakan

Ben bu mamayi ilk aldigimda hiç kokuyor gibi gelmedi.hatta sahte sanıp firmaya onaylattim tekrar.onceden virbac yemislerdi.o cidden fena kokuyordu.nd yi 5 e katlar o derece.simdi bu aralar odaya girince bana da kokusu geliyor artık ,katlanılmaz değil ama

Nazlibykkfdr

Mamayı daha serin bir yerde tutmalısınız

evet mamanın kendisinde bi koku var içeriğinden sanırım. Ama çok severek yiyor. Takılmayın bence ya da rahatsız oluyosanız yukarda yazılan gibi öğün halinde verin kaldırın

dtaylan03

Ben de ND'nin yavru kuru mamasını kullanıyorum. İçeriğindeki gerçek et miktarı fazla olduğu için kokusu elbette ağır. Ara sıra mama kaplarının bulunduğu oda penceresini açıp havalandırmak yetiyor aslında. Kediniz de severek yiyor ve alerjiye de sebebiyet vermemişse bu mamayı (ara sıra içeriğini değiştirerek) kullanmaya devam edin derim

TATA4242

İçerisinde gerçek et olmasından, royal yada purina Proplanda gerçek et olmadığından koku olmaz.Nd Orijen Acana güvenle tüketebilir.Purina royal c.vb.markalar reklam maması,kâr amaçlı satılan vet.maması,bunlar sayesinde veterinerler paraya para demiyor.O yüzden daha bu markaları övmeyen vet.görmedim.Orijen Acana Nd den şaşmayın.Golosi ve Mystic markalarınada güvenim geldi önerilerim arasında...