Kedim Niye Kusuyor

Kevserhaksever

3 gün önce tükürük kadar kustu sıvı şeklinde icinde 10 tane civarı tüyde vardı. Veteriner tüy kusmaya çalışıyor dedi. Bugün tekrar sıvı şeklinde kusmuş yerde ıslaklık vardı idrar diye sandım ama kokmuyor kustugunu anladım. İştahı yerinde kakası normal hareketi maşallah. Bunun sebebi ne olabilir

12 CEVAP

Bakiozdemir

benimkide kusmuştu ani mama değiştirmiştim maması az kalınca wiskas almıştım mama değişkliği yaptıysan olabilir

Kevserhaksever

Hayır 1bucuuk aydır aynı mamayı kullanıyoruz. Mantar tedavisi olduğu için tam anlamıyla iyileşmesi acısından 3 haftadır tarayamadım ve baya tüy döküyordu. Bu yüzden tüy çok yuttuğu için onları çıkarma çabasında diye düşünüyorum. Bu kusma dışında hiç bir sorunumuz yok. Malt macun bitmişti siparişi yeni verdim.

pongul

malt verin düzenli.

LadyAndCat

Midesinde fazla tüy birikmiş midesi rahatsız oluyor bundan dolayı. Midesi bulandığı için de kusuyor.
Midesindeki tüyleri atıyor korkmayın. Malt yardımcı olacaktır.

Kevserhaksever

Teşekkür ederim bittiği için sipariş verdim :)

Kevserhaksever

Teşekkür ederim için rahatladı veterinerde öyle söyledi ama bu kadar rahat etmemişt :)

Natkarat

Sürekli malt takviyesinden ziyade kullandığınız mama markası nedir acaba? Benim kedim hiç tüy kusmadı mesela. Aynı şekilde maltta hiç vermedim. Ucuz veya iyi görünümlü yetersiz mamalarda bu kusma durumu daha sık görülüyor. Mama değişikliği mümkünse mama değişikliği mantıklı olabilir.

pongul

evde malt kalmadıysa bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı yutturun. işe arar.

Kevserhaksever

Royal canin hipoalerjenik mama kullanıyorum.

pongul

evde malt kalmadıysa bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı yutturun. işe arar.

pongul

evde malt kalmadıysa bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı yutturun. işe arar.

Kevserhaksever

Teşekkür ederim maltı aldım kullanıyorum bir sıkıntı yok çok şükür :)