Kedilerde Gıda Alerjisi, Mama Seçimi Ve Takviye Önerileri

elifslck

Merhabalar kedimin boyun kısmında bir süredir kızarıklık, siyah pullanmalar ve tüy dökülmesi vardı. Sonuç olarak gıda alerjisi teşhisi konuldu. Balıklı mama yediriyordum ama içerisinde kanatlı hayvan proteini olduğunu fark ettim. Üniversite öğrencisiyim ve kendim karşılıyorum kedimin, bakım masraflarını. Cebime ve kedimin bu sıkıntısına uygun mama ve bio petactive gibi markalardan gıda takviyesi önerileriniz var mı ? İlgilenirseniz sevinirim

12 CEVAP

LadyAndCat

Proplan kedilerde alışkanlık yapabiliyor bu yüzden önerim. İki-üç mamayı dönüşümlü vermenizdir.
Böylece tek bir mamaya alışıp başka mamayı reddetmez.
Kuzulu bütçenize uygun her hangi bir mama size uygun olacaktır.
Proplan kuzulu olabilir.
Matisse balıklı veya kuzulu olabilir.
Gibi... Bu arada bazı mamalar karışık oluyor. Mutlaka buna dikkat edin. Ambalajları iyi okuyun.
Geçmiş olsun.

elifslck

maalesef neredeyse 10 mamadan 9'u karışık proteinli. Çok teşekkür ederim ilginiz için

Cansumuezza

Proplana verdiğiniz parayı ndye verin derim içeriği uygunsa sizin içinde

Sselin1

Yorumunuzu simdi gördüm N&d nin Hangi cesidini kullanmistiniz tavuklusunu sevmemisse baliklisini sevebilir benim kedilerim de baliklisini seviyor sadece. Ve bu zamanda kadar verdigim her kedi balıklisini bayilarak yedi

Nala00

ben felicia kuzu etli hipoalerjenik yavru kedi maması kullanıyorum benimde kedimin tavuğa alerjisi var tavsiye ederim 2 kg 65 tl gibi bir ücreti var ama 1 buçuk ay gidiyor gayet memnunum

Cansumuezza

Mama her ne kadar balıklı olsada içinde tavuk bulunur,tavuklu mamalardada balık aynı şekilde bulunur dengeli olsun diye.sizin özel mamalardan almanız gerek içeriklerinide detaylı olarak inceleyerek alın ama özel mamalarin uygun fiyatlı olanlarını bilmiyorum..Ayni sorunu yaşayan arkadaşlar yardımcı olurlar

Cansumuezza

Birde alerjisi sadece tavuğa mi yoksa Mısırami yada başka bir seye mi

elifslck

kanatlı hayvanlara olduğu söylendi. tavuk, hindi, ördek.. proplan delicate kuzu etli almayı düşünüyorum ne dersiniz

elifslck

Daha önceden Proplan ı bırakıp nd mamaya geçiş yaptık ama kızımda aşırı tüy dökülmesi yaptı ve severek yemedi maalesef

Sselin1

Merhaba eger proplan alabilecek bütceniz varsa n&d düşük tahilli morina balıkli mamayi tavsiye ederim 5 kilosu 180 lira. Icinde hicbir sekilde tavuk bulunmuyor. Hem de pro plana göre cok daha iyi bir mama. Pro plan gibi koruyucu, gdo, yan ürün icermiyor.

elifslck

Yazdıklarınızı yeni gördüm hepinize çok teşekkür ederim n&d’nin balıklısını düşüneceğim, bu arada felicia’nın hypoallergenic mamalarına baktım içerik olarak hoşuma gitti fakat fiyatın diğer mamalara kıyasla ucuz olması beni düşündürüyor

Sselin1

Felicianin icinde et yok ucuz olmasinin sebebi bu.