Uygun Fiyatli En İyi Kedi Mamasi?

deandsam

Anket

prochoice acik
(0 oy)
reflex plus acik
(3 oy)
bonacibo
(7 oy)
pawpaw
(2 oy)
Toplam (12 oy)

arkadaslar merhaba, bahcede baktigim kedime duzgun ve surekli kullanacagim bir mama ariyorum. lutfen 15 kg n&d al ucuza geliyor gibi seyler yazmayin cunku okul harcligimdan biriktiriyorum ve 2 ay sonra yetiskin mamaya gececegimiz icin 4-5 kiloluk bir mamaya ihtiyacim var. sizce bu agirlikta fiyati 100 tl'yi gecmeyen en iyi mama hangisi? 1.5 kilosunun 25-30 tl civari olmasini istiyorum. su an elimden gelen bu, acik mama alma fikrine de yatkinim. benim simdiye kadar dusunduklerim prochoice ve reflex plus (acik mama), pawpaw ve bonacibo. sizce hangisi en iyisi? veya baska onerdiginiz mamalar var mi?

20 CEVAP

Bellasmom

Bu platformdaki bazı insanlar gerçekten insanları hayvan beslemekten soğutacak potansiyelde. ‘Elimden gelen bu kadar bana yardımcı olun‘ diyen bir insana ‘şu mamalardan başkası vermek zulum’ ne demek? Sizin gibiler yüzünden insanlar hayvan sahiplenmeye korkuyor.

deandsam

15 kiloluk alma imkanim yok yazmistim, 2 ay sonra yetiskin mamaya gececegim zaten. kalan 10 kilo yavru mamasini ne yapayim? bonacibo bana da en mantiklisi geldi. sanirim onu alacagim.

deandsam

ya simdi soyle bahce tellerle cevrili ve bizim daireye ozel bir apartman bahcesi yani cok buyuk bir alan degil. diger kediler girip cikamiyor, kucuk bir bosluk var onu da acip kapatiyorum kedimin sıkıldıgını gorursem arada cikip gezmesi icin. ve kedimin uyudugu mamasinin suyunun vs oldugu kapali bir cardak var, bahceye baska kediler girince kavga edip kovuyor. diger kedilerin yemesi gibi bir sorun yok yani su anlik

BalliBadem

Bonocibo alın derim

Anonymus552223

Para biriktirene kadar açık mama alacaginiz yerde 15 kiloluk enjoy alabilirsiniz 90 tl falan. O bayagi gider o sirada da para biriktirip bir ust kalite olan reflexe gecebilirsiniz.

Anonymus552223

100 tl yazmissiniz fiyata o yuzden. Baska kediler de gelir illaki disarma mama verirken biter o bence. Bi de yetiskin kediye asla yavru kedi verilmez diye birsey yok

Shaco

ve açık mama almayın fazla dışarda kalmışları kokuyor ve problemler çıkabiliyor

deandsam

ailemi ikna edersem okul bittiginde eve alacagim edemezsem sahiplendirecegim cunku cok ilgi ve sevgi bekleyen bir kedi. buyuk ihtimalle mart ayinda 1 yasina girecegi icin hamile kalir sonra zaten kisirlastiracagim. su ana kadar hic kizginliga girmedi zaten.

mamalarin cok iyi olmadiginin farkindayim, su iki ay gelisimini tamamlamasi icin yavru kedi mamasi alip sonra kaliteli bir mamaya gecmeyi dusunuyorum. 15 kilo alacagim ki ekonomik olsun. su anlik aile uyeleri bana destek olmadigi icin alabilecegim markalar bunlar

LadyAndCat

Deandsam,
Dişi kediniz hamile kalırsa doğacak yavrulara kim bakacak?!
Cins olmadıkları için sahiplendiremeyebilirsiniz. Benim önerim uygun olduğunuz bir gün Belediye’ye götürmeniz. Tam olarak kaç aylık öğrenmiş olursunuz ve 6 aylıktan büyükse Belediye zaten uygun fiyata Hastanelerinde kısırlaştırıyor. Bedava kısırlaştırma seçeneği de var ama kedinizin kulağını kesip size vermiş olurlar.
Bence harçlığınızdan biraz kesip ameliyatını yaptırabilirsiniz...
Önceliğiniz kedinizse inanın tıpkı bir Anne gibi onun için her şeyi yapacak duruma geliyorsunuz.
Önceliğiniz şu an başka şeylerse Belediye kısırlaştırsın...
Dışarda sıcak bir yuva ve sevgi için patisini feda etmeye hazır kedicik dolu. Bırakmayın onu lütfen.
“Anne” olun ona.

BalliBadem

Ben belediyede kısırlaştırdım sizde öyle yapabilirsiniz tek kulağının ucunu kesiyorlar sadece ama razdevu işi sıkıntılı

deandsam

@ladyandcat ben zaten iyi bakacagimi bilmesem kedimi bu kadar ay yanimda tutmazdim. bahcede dogdugu icin kac aylik oldugunu biliyorum. dogursa yavrularina ben bakacagim sonra da bir aile uyesi kendi cins olmayan kedilerini sahiplendirdigi gibi benim kiziminkileri de sahiplendirecek.

kisirlastiracak kisi de belli ortak kararimiz bir kere dogum yaptiktan sonra ameliyatini yapmak. olecegimi bilsem ilk isim kizima yeni bir yuva bulmak olurdu bundan emin olabilirsiniz

LadyAndCat

Deandsam
Bence hiçbir şekilde açık mama almayın. İçinde ne olduğunu bilmenize gerçekten imkân yok !
Açık mamanın içinde daha çok mikrop vardır ayrıca. Sonra alerji ve çeşitli hastalıklar peşinizi bırakmaz.
Ben yerli mama kullanmıyorum ama bu saydığınız mamalar içinden bu şekilde sıralayabilirim:
Prochoice daha sonra Bona Cibo.
Prochoice içinde %19 oranında et olduğunu beyan etmiş kendi sayfasında. Bona Cibo da et proteini ve un var.
Reflex de Bona Cibo gibi sanırım ve Pawpaw hiç önermiyorum.
İndirimleri takip etmenizi öneririm. 1,5 kg’ı 45 liralığı 30 civarına.
50 liralık mamayı da 40 civarına almanız mümkün!

Anonymus552223

15 kiloluk reflex veya mystic

LadyAndCat

Deadandsam,
Kediniz dişiyse 6 aylıktan itibaren,
Erkekse 1 yıldan itibaren kısırlaştırmanızı öneririm. Ameliyattan sonraki ilk hafta en azından eve alın çünkü ihtiyacı olacak. Yara bölgesinin temiz kalması ve pansuman yapılması gerekiyor. Dişiyse zaten ilk günlerde yerinden bile kalkacak durumda olmuyor. Biz de ameliyat olunca hemen iyileşemiyoruz onlara da biraz zaman gerekiyor hepsi bu.

Shaco

refleks uygun ve kaliteli bonacibo ve özellikle prochoice pek kaliteli değil he tabi benim için en kaliteli marka yüksek et oranı ve fiyatıyla ND