Köpeğimi Nasıl Dışarı Çıkarabilirim?

minnosdoris

Merhaba oturduğum yerde çok fazla sokak köpeği var ve ben ne zaman köpeğimi dışarı çıkarsam direkt üstümüze atlayıp saldırmaya çalışıyorlar. Biliyorsunuz köpeklerin günde en az 2 kere dışarı çıkması gerek ama ben artık çıkaramaz oldum hele akşam hiç çıkaramıyorum sayıları artmış oluyor. Belediyeyle konuştum onlar da barınaklara almıyorlarmış. Böyle sorun yaşayan ya da bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

11 CEVAP

yaprakonur

Bence sorununuzun tek çözümü o sokak köpekleriyle arkadaş olmanız.
Köpeğiniz olmadan birkaç kere çıkıp onları besler, okşar ve onlarla konuşursanız sizinle dost olmaya son derece gönüllü olabilirler. Daha sonra köpeğinizle çıkışlarınızda da size karşı saldırgan bir tavır yerine koruyucu bir tavır takınmaya başlarlar.

bihtercik

o zaman direkt arabayla çıkartın arkadaşın dediği gibi başka bir alana götürün en mantıklısı bu gözüküyor.
ya da o sokak köpeklerinin karnını doyurun geçiştirir belki saldırmalarını

Anonymus552223

Barinagin nasil biryer oldugunu bilmiyordur belki, maalesef insanlar barinaklari hayvan oteli gibi biryer zannedebiliyor. Kedi kopegini de sokaga birakmak yerine barinaga birakinca iyi bir sey yapmis gibi vicdanlari rahat oluyor mesela.. barinaklarin yapabilecegi en iyi sey hasta hayvanlari tedavi etmek, sagliklilari kisirlastirmak ve sonra geri salmak. Cogu bunu bile beceremiyor. Zaten kalici baksalar bile ki genelde sokaga birakiyorlar, bakmamalari daha iyi cunku kucuk kafeslerde hastaliktan öleceklerine sokakta bir şanslari olur en azindan. Kisaca sokak cogu yonden barinaktan daha iyi hayvanlar icin. Cok cok nadir genis alanlara sahip gercekten guzel barinak var onlar da turkiyede 2 3 tane

gulatakan

Kopeginizi taşıma çantasına koyup arabayla uygun parka,ormanlık alana gelince çıkarıp gezdirebilirsiniz bence.hem hayvanalrin daha az olduğu yer olursa hastalık kapma riski de az olur.

minnosdoris

Ama benim köpeğim golden retriever 6 yaşında

Deniz579

Çözümüm yok fakat belede ile konuşmak ne demek ya. Biz oradaki canların sayısını azaltmaya çalışıyoruz ama siz barınağa alın mı diyorsunuz? Şaka gibi gerçekten.

Deniz579

Kusura bakmayın ama sokak onların yuvası. Böyle bir şey yapmayı nasıl vicdanınız alıyor anlamıyorum

Katya06

İstediğiniz yorumları alamayınca hemen çirkinleşiyorsunuz. Sırf sizin köpeğiniz rahat gezsin diye başka canları barınağa göndermek istiyorsunuz. Oysa ki barınakların hastalık yuvası olduğunu herkes bilir. Biz evde yavrularımıza özel mamalarla bakıyoruz. Tüyü dökülse gözü aksa dert ediyoruz. Ama ordaki canlar belki de hayatları boyunca hiç böyle ilgi görmüyorlar. Barınaklarda ölüm haberleriniz hiç mi okumuyorsunuz? Benim bazı sıkıntılarım olduğu doğrudur. Mesela o canları gördükçe içimi sıkıntı basıyor evet. Sokakta bir kedi sesi duyunca acaba kaç saattir soğukla mücadele ettiğini ve aç olduğunu düşünüyorum. Bir hayvan barınağa götürülürken acaba orada hangi hastalıkla boğuşup acı içinde öleceğini düşünüyorum. Bizim sıkıntılarımız bunlar. Tabi sizin "sıkıntı" kavramınızla biraz farklı olabilir. Sizin ki çözülebilir ama onların ki neredeyse imkansız..

minnosdoris

@Deniz576 ablacım sen sorunlu musun ben köpeklere bir şeyin yapılması gerektiğini mi söyledim sadece burada geldim ve çözüm arıyorum beni tanımıyorsun benim hakkımda en ufak fikrin yok yazdığın şeye bak büyük sıkıntıların var sanırım?

Köpekler üstünüze saldiriyorsa onlara yemek verin su verin düşmanlık için saldırmiyor onlar .

tolgahan58

@yaprakonur fikrine katılıyorum.

Arkadaşlar resmi kurumlara başvurmuş arkadaş bilgi almış. Hatası varsa güzel bir dille anlatın lütfen. Biraz medeni olalım.