Nd Yaş Mama? N&D Bilgisi

onurtemiz

ND yaş mama tecrübesi olanlar.
Kuponumla birlikte tanesi 5,40₺ ye gelecek her konserve. Ama küçük bir duyum aldım, paramın boşa gitmesini istemiyorum. ND yaş mama pek lezzetli değilmiş. Bu doğru mu?

54 CEVAP

Catloveerr

Matisse de yılbaşından sonra çok zamlandı ocak ayından önce on kilosu 250 TL iken şimdi 310 TL. Çok yüksek bi fiyat bence

TATA4242

Yanlış değilsem 2018 ağustos ayından sonra,eylül ayı mı neydi dolar taa 7 tl mi neydi euroda uçmuştu,çok iyi hatırlıyorumama şimdi öyle değil,fiyat niye böyle anlamadım.2018 açılış 3.77 2019 açılış 5.28 lerdeydi,2020 açılış 5.94 ortalama olarak 2018-alış 4.8 2019-alış 5.6 yani 1 dolar bile fark yok fiyat farkına baksana bu yüzden şaşırıyorum.Yani adamların ürüne 10 dolar zam yapması lazım,buna göre 60 tl fark ödeyelim.Buda imkansız düşünsene kendi ülkelerinde her sene 10 dolar zam yapıyorlar :)bu yüzden dolar vs.işi olduğunu düşünmüyorum.Başka bir iş acaba ne? İllüminati(yanlış yazmış olabilirim)dalgasına yazıyorum,kesin arkasında bunlar var :) Başka türlü boşuna sinirleniyorum.Böyle kendimizi avutmak daha iyi :):):):)):

Ben kedilerim yavruyken her balıklı çeşidini, ördekliyi, geyikliyi, tavukluyu kullanmıştım, o Zaman fiyatları çok uçuk değildi şimdi bir bakıyorum kutunun tanesi 10 lira. Benim kedilerim çok seviyorlardı ve iki yavru kediye bir tanesini bölüştürüyordum akşama kadar tekrar acıkmıyorlardı.

Ne yaş mama kullanmamıştım ama narlı tavuklu Yavru mamasını kullandım en doyurucu ve içeriği düzgün kedi mamalarında ilk 5 e rahat girer.

@tata4242 bizimki proplan dışında hiç bir kuru mama yemiyor ND nin kuzulu yaban mersinli mamasını hiç yediremedim sadece 4 - 9 ay arasında ND narlı tavuklu kullandık sonra onuda bıraktı

TATA4242

Valla bilmiyorum,sizde benim gibi bu durumdan şikayetcisiniz ama sorsanız,mükemmeliz.Herşeyimiz süper gerçekden,elin dandirik 40-50 euroluk mamalarına biz bu kadar para veriyoruz.Adam asgari ücretin yarım günlük parasına iyi mama tam günlük parasına bizim,süper dediğimiz mamalardan alıyor :)Bizde kardeş valla o çok pahalı diyoruz :):):)gece gece töbe töbe neyse ben bu işlere girdim mi herkes hayattan soğuyor en iyisi uyuyim,Bizde hala burada mama soralım kardeşş benim bütçem şu yaa falan diye ( yanlışş anlamayın sayın petlebi)afakanlar bastı gine hayır söylemiyim söylemiyim diyorum geliyorlar ya,her gün mama indirime düştü mü acaba diye bakmakdan ciğerim soldu,hayır alamadığımdan değil adamın en fazla 100 euroya(anlattığım şekilde çalışarak)aldığı mamaya,benim o parayı veresim gelmiyor.

hcerenk

Arkadaşlar verdiğiniz site isimlerini ikiye bölüp ya da harf aralarında boşluk bırakarak yazın, site isimleri filtreli. yazıklarınız gözükmüyor.

fiyat konusunda ise, satıcıların çok fırsatçı olduğunu düşünüyorum. fiyatları 2018 yaz krizinde zamlanan fiyatlarla da sabit tutmayıp daha da artırıyorlar. yurt dışında falan sürekli zam yapıldığı yok. iş ya da gezme sebepli yılda ortalama 10 kere yurt dışına çıkıyorum her gittiğim ülkede de evcil hayvan mağazalarına mutlaka uğrar fiyat kontrolü yaparım.
mesela maltları falan indirim yaptık diyip 90 tlye satıyorlar ya o zaten normal yurt dışı fiyatının kar marjı kapsamında üstünde kalan bir fiyat yani. üstüne daha da bindirmek artık afedersiniz hayvanlık oluyor.

evcil hayvan sektörünün ülkemizde lükse kaçtığı algısı var maalesef. veterinerlerden ürün tedarikçilerine kadar herkes hinlik peşinde. almanyaya gidiyorsam schesir, italyaya gidiyorsam gimcat-farmina ya da gelecekler varsa yine aynı şekilde onlara paket yollattırıp gelirken getirmelerini rica ediyorum. gerçekten çok uyguna geliyor. schesirin 6 tanesi 35 tl idi. euro kuruna rağmen.

sadece evcil hayvan bazında da değil artık. kişisel bakım, kozmetik gibi ihtiyaçların hepsine ekstra ekstra bindirim yapıyorlar. yazık. daha geçen hafta bir losyon aldım 6.5 euro, türkiyede t-yol sitesinde 185tl'den satılıyor. ayıp.

TATA4242

Onur
Sırasıyla;
Royal Canin kitten
Whiskas balık içerikli olan
Acana (eskiden fiyatları iyiyken :)) Grasslands
Daha sonra ise Nd ve matisseye geçtim.(Eskiden mama içerikleri hakkında pek bilgim yoktu,sonra kafayı yemişcesine her marka ve ürünü inceledim)Bir ara googleda 1 ayda 28 bin araştırma yaptığımı gördüm :)Bu yüzden kafayı yercesine diyorum.Sabahlara kadar uyumazdım.Acanaya geçtiğim zamanlar uyandığım zamanlardır.Nd kuzu etli düşük tahıllı ve tahılsız kullandım.Gayet iyi geliyor,benim kedide seninki gibi ayda 1.5 kg yiyor ama Nd gerçekden yarıyor en beğendiğim o oldu.Matisse yavru için olanı kullandım ama anladım ki (farmina diye güvenmişim,içeriğe bakmamışım)fazlaca yiyordu,açıkcası hala bitene kadar kullanmaktayım,ama içeriğini bilerek bir daha almam o ayrı.Birde bir mamanın protein ve yağ oranı ne kadar iyiyse o denli kilo alır bunu belirtim.Karbonhidrat ilk başda yakılacağından ve fazlası yağa dönüşeceğinden (kedilerde protein fazlası bizim gibi olmuyo,onlar için gereken oranlar en az %40 ve üzeri olucağından yağa dönüşmüyor)bu yüzden kilo alır diye düşük yağ içeren ürün almaya karşıyım(özellikle kısır mamalar bu ürünlerin karbonhidrat miktarı fazla yağ ve protein oranı düşük yani olması gerekenin tam tersi :))

TATA4242

Ek olarak Orijenle içerik olarak tek yarışabilecek olan farmina ürünleri,Orijen alamayan kullanıcılar,Farminaya yöneliyor,pazarda bu iki markanın payları epey büyük.Kediler yada tüm insanlar için,sağlıklı olan lahana gibi sağlıksız olan hamburger gibi :)Yani mamayı sevmiyorsa yada az yiyorsa iyi birşey.Bak mesela genelde kediler whiskas,purina,royal canin aşıkları,önüne nd,acana,orijen,instinct,wildfield,naturea gibi ürünleri koy,lan önüme bunu mu koydun it der gibi bakış atıyorlar :))

Catloveerr

@tata4242 250 iken daha uygundu bence ve ********* da baya yükseltti fiyatları. Diğerlerinden daha uygun tabi. 250 iken arada yüz tl fark vardı ve iyi olarak görüyorum ama şimdi o parayı vermek fazla geliyor normalde matisseyi alırken bile zorlanıyorum ama n&d deneyeceğim

Catloveerr

@onurtemiz aralık ayında 250 TL idi hatta petlebide de öyleydi arkadaşım almıştı. Daha sonra 270e çıktı marka. Mamada. O zaman aldım ocağın 20sinde. Daha sonra 310a çıktı saçma bir şekilde

TATA4242

Catloveer
https://m.********.com/matisse/neutered-salmon-balikli-kisirlastirilmis-kedi-mamasi-10-kg-p-2247258?boutiqueId=402599&gclid=CjwKCAiAp5nyBRABEiwApTwjXvHtnzSEh99Tp_on0iGzTv1X2F5B10MtOh_-nEvyVxXxJh-r8d96CRoCc7MQAvD_BwE
Aldığınız mama bu ise en uygun fiyat ve Skt burada 2021 olarak gösteriyor.

Catloveerr

@tata4242 teşekkür ederim pet. Canlar sitesinde 263 TLye gördüm

Sselin1

Ben neredeyse her çeşidini kullandim sevmedi. Aslinda dogal yemekleri sever kedim evde ciger, tavuk haslamasi yer ya da schesir gimcat gibi dogal icerikli mamalari da cok sever. Ama bunu sevdiremedim. N&d yaş mamanin icerigi dogal ama farkli bir kokusu var. sanirm kediler daha istahli yesin diye ama bazi kedilere tam tersi etki yapiyor harelde. secici olmayan bir kediler her türlü yiyor ama.:)

@tata4242 hangi mamayı kullanıyorsunuz benim kedimde çok seçici proplan dan başka mama yemiyor kaç tane mama aldım hiç birini yemedi