Yarın Kedimi Kısırlaştırıcam

surayilmz

yarın sabah 10 aylık erkek kedimi kısırlaştırıcam veteriner ameliyattan 1 saat sonra eve götürebileceğimi söyledi deneyimli olanlar eve geldikten sonraki bakımında tavsiyeleriniz önerileriniz varsa yazarsanız çok mutlu olurum

11 CEVAP

pinarcaya

Tasima cantasindan cikarirken koltuga koymayin benim gibi. Cildirmis gibi aniden sinirlenip kendini yere atmisti. Yere koyun. Kum kabini yakinina getirin. Ilk 1 saat kadar ara ara sinir krizi gecirir gibi cildirmasi disinda garip bisey yasamadim ben. 1 saat sonra normale donup dolaplarin tepesine cikmisti.

TATA4242

Normalde ameliyatı bugün yapmaması lazım,hayvan yemek yemiş ve su içmiş şekilde.Erkek kedi operasyonu çok daha basit,dişilerden farklı olarak ilk gün daha ayık şekilde oluyorlar.Anestezi süresinden kaynaklı bir durum.Ama siz ameliyattan çıktıkdan sonra,mutlaka bir kaç saat pusette tutun.Eğer tutmassanız zıplarken,fazlasıyla hasar görebilir,o anki kafa ile bu davranışları yapıyorlar.Vet.hekimin dediği saatten önce mama ve su vermeyin.İlk gün bir kaç kez kusabilir,tek odada tutun ve kum kabı dahil herşeyi tek bir odada bulunsun.Düzenli olarak kontrolünü yaptırın hepsi bu kadar.

TATA4242

Bırakın kedi köpeği insanda bile su içse bile ameliyat yapılmaz.İnsanlarda sırf su içtiği için ameliyatı 8 saat sonraya alınan biliyorum.Yani titiz bir konu.

Kevserhaksever

Kısırlaştırma sonrası ayildiktan sonra aldım kedimi. Gayet kendindeydi eve geldik çıkardım taşıma çantasından bir tur dolandı su istedi verdim içti sonra tuvaletini yaptı ve uyudu uyanınca da yarasını yalamaya başladı veteriner yalasın sorun olmaz dedi olmadı da çok şükür, yas mama verdim yedi sonra mama istedi benim kedim biraz obur olduğu için :) o gün hic kakasini yapmadi, kusma ya da sersemlik gibi bir sorunumuzda olmadi aksine gayet keyfi yerindeydi. Şuan yaklaşık 10 gün oldu kısırlaştıralı zaten yarası 2 günde falan kapandı yani bende çok stres yaptım başta ama hiç gerek yokmuş o strese endişeye. Sadece çok kendinde değilse yüksek yerlere çıkmasına engel olun ve mama su hemen vermeyin, bir odada tutun tuvaletini mamasını herşeyini. Benim kedim kalorifer önünde yattı hep sizde yatağını kalorifer önune koyabilirsiniz. Yarın koşmaya başlar :) Geçmis olsun :))

surayilmz

saat 16.00 civarı ameliyattan çıktı kedim eve geldik pusetinden çıkarmamıştım az önce çıkardım biraz mamasından yedi sonra tekrar yattı zıplamaya çalışıyor ayıldı.Testisleri yağlı olduğundan 1-2 gün oturduğunda kanaması olabilir dedi veterinerimiz onun dışında bir sorunumuz yok şu an durum böyle her şey yolunda

Zaten erkek kedilerin ameliyatı basit oluyor. benim kedim dişi ve 2 hafta önce ameliyat oldu kıyafet giydirdiler onu çıkardı klemp vardı onu bile çıkardı sadece dikiş kaldı tekrar denedik ama durmadı zorladı bizi ama zaten bişey takilmadiysa oraya ilaç sürmüşlerdir onu yalamasin zaten birkaç güne birşeyi kalmaz

Minimesi

Maalesef bende bilmiyorum bende 10gün sonra kısırlaştırcam

ilya

Bende kısırlaştırıcam takipteyim konuyu.

surayilmz

ani bir kararla bugün yapmaya karar verdik yatağıma her yere çişini yapmaya başlamıştı götürüyorum şimdi birkaç saate bitmiş olur işimiz olup bitenleri yazarım

surayilmz

evet ama bu sabah mama vermemiştim midesi boş şu an bu konuyu da daha önce okuduğum için sordum erkek kedi olduğunda çok basit geçeceğini zarar görmeyeceğini söyledi ki deneyimli güvenilir bir veterinere götürüyorum dün aynı yerde arkadaşım kısırlaştırdı gayet sağlıklı bugün

LadyAndCat

Daha önce bu konu konuşuldu.
Yeni arkadaşlar lütfen SORU-CEVAP
kısmına KISIRLAŞTIRMA yazın...