Schesir Yaş Mama

SilasinemD

Geçen günlerde kedime Schesir ton balıkli ve aloe veralı yaş mama aldım ayda bir vermeyi düşünüyorum. Bir tanesi 85 Gr kedim 5 aylık mamayı ne miktarda vermeliyim bir taneyi komple yemesi mi gerekiyor? Üzerinde bilgi bulamadım pek

13 CEVAP

sarmanbirkedi

Ayda bir çok fazla bence yılda bir verseydiniz. Allahım bu kaçıncı yaş mamanin önemini anlatırım bilmiyorum. Bakın kuru mamada su yok ve kedi gün içinde ne kadar su icerse için bu yine yetersiz gelir ve bu ileride böbrek hastalıkları başta olmak üzere 103923999 hastaliga neden olur . Bu yuzden haftada en az dört kere tahıl içermeyen kaliteli bir yaş mama vermelisiniz kuru mama dışında. Her gun et aromali kraker yediğinizi dusunsenize.Umarım anlatabilmisimdir

Sselin1

Tultul, Yas mamalarin cogunda taurin var. Ayrica seker aroma katki maddesi vs schesir, naturea, gimcat,n&d gibi kaliteli markalarda bulunmuyor icerikleri verdiginiz kuru mamalardan cok daha temiz :) her gün tavsiye etmemizim sebebi sürekli kuru mama tüketimi ilerde böbrek ve idrar yollarinda soruna sebep oluyor kediler icin cok acili bir sürec bu hatta gec fark edilmesi ölümcül olabilir. Tedavi edilse bile böbreklerdeki hasar evcil hayvaninizin ömrünü kısaltacak ve buna siz sebep olmus olacaksiniz.

SilasinemD

Evet anladım ama bu şekilde anlatmanıza gerek yoktu. Yaş mamanın önemli olduğunu biliyorum ama yaş mamayı da çok fazla verince yine zararı var. Sorduğum şey bu değildi bir tanesini tek seferde mi yemesi gerekir diye sormuştum...

Sselin1

Yarisini bir gün diger yarisini ertesi gün verin. Verirken icinde bir tatli kasigi su koyabilirsiniz su tüketimini arttirmak icin. Ayrica kendiniz haftada 1 tavuk cigeri haslayip dedigm sekilde verebilirsiniz. Elinizden geldigi kadar hergün yaş mama vermeye calisn.hazir olmak zorunda degil. Kediniz hem daha mutlu olacak hem de ilerde kuru mama yüzünden aci cekmesini engellemis olacaksiniz.

Affaccann

Kedinizin sıvı alma miktarı iyiyse haftada 2 paket verebilirsiniz 100 veya 80 gramsa porsiyonlar halinde sabah akşam olarakta olabilir ben 2 aylık kedime haftalık 1 paket veriyorum su tüketimi gayet iyi olduğu için 4-5 aylık olunca haftada 2 paket vermeyi düşünüyorum ayrıca ödül olarak veriyorum eğitimlerden sonra isterseniz sizde öyle yapabilirsiniz

kira02

Bence de haftada iki defa iyidir yetişkin kedime haftada iki defa veriyorum geri kalan günlerde de havuçlu tavuk hazırlayıp veriyorum çok seviyor.Bence her gün hazır yaş mama vermektense haftada birkaç defa verin geri kalan günlerde de tavuk falan yaparsınız.İyi bir kuru mama alın vitamin sıkıntısı falan çekmez zaten.

onurtemiz

Ben haftada 2 veriyorum ama 3 mü versem diye düşünmedim değil yorumları okurken. Kimisi haftada 1-2 önerirken kimisi her gün önerir. Genel sağlığı açısından bence de yaş mama kuru mamadan daha sağlıklı. Hem daha pratik hem daha uygun fiyata geldiği için kuru mama tercih ediyoruz küresel çapta.
Kimisi de her gün kuru mamasına bir kaşık koyar bu da tahminimce 40-50 gr yapar.
Böbrekler çok önemli olduğu için sıvı tüketimi alınması zorunludur. Yaş mamada sıvı vardır hatta içine biraz su koyulabilir. Haftada 4 kutu vermek bilmiyorum bence zararı yok lakin dişler de fırçalanmalı yaş mama yeniliyorsa çok

sarmanbirkedi

Bu şekilde derken bence gayet normal anlattım. Ayrıca fazla yaş mamanin zararı yoktur onlar sadece kuru mamalarin sarışını arttırmak için yapılan pazarlama stratejileridir.

TATA4242

Fazla yaş mamanın zararı yok hatta tamamen yaş mamaya bile geçebilirsiniz.Şahsen ben geçmeyi düşünüyorum.Nd yada fiyat bakımından daha uygun Mırmıra yönelebilirim.Ülkemize paket çiğ mama gelincede ona geçiş yapıcam.

tultul

Yaş mama eğer hazır alıyorsanız , içinde taurin vs gibi kedilerin alması gereken vitaminler var mı? Ayrıca içinde sos olarak kullanılan malzemede şeker benzeri takviyelerin olduğu söyleniyor??? Yani arada yense daha iyi sanki...

tultul

Yaş mama eğer hazır alıyorsanız , içinde taurin vs gibi kedilerin alması gereken vitaminler var mı? Ayrıca içinde sos olarak kullanılan malzemede şeker benzeri takviyelerin olduğu söyleniyor??? Yani arada yense daha iyi sanki...

@sarmanbirkedi merhaba siz haftada kedinize 4 adet yaş mama veriyormusunuz? Ben elimden geldiğince vermeye çalışıyorum en fazla 3 kez ama 4 de fazla değil mi? Hangi yaş mamayı kullanıyorsunuz

sarmanbirkedi

Kedim yaş mama konusunda dünyanın en seçici kedisi olabilir. Bin çeşit mama denedim yemedi en son bonacibo sardalya ve ton balıklı mamaya bayıldı. Haftada iki paket 800 gram veriyorum toplam