Kedimin Sırtında Şişlik

Merhaba yaklaşık 1 2 hafta önce kedim kısırlaştırma operasyonu geçirdi daha sonrasında yarasıyla oynadığı için 3 gün boyunca tekrar tedavi gördü. Bu sabah sevrken sırtında bir beze oluştuğunu farkettim. İnternetten araştırdığımda herkes aşıdan olduğunu söylüyordu. Acaba bir iki hafta önce yaşadıklarıyla ilgili bir şey olabilir mi? Veterinere gitmem gereken bir durum var mıdır

17 CEVAP

TATA4242

@lwb başka bir veteriner hekime göstermeni öneririm,1 sene çok ama çok uzun bir zaman.Şuan değil küçülmek tamamen geçmesi gerekiyordu.

lwb

@TATA
Ara ara hekimle konuşup gösterdiğim zaman zararsız olduğunu,düşündüğüm gibi tehlikeli bir şey olmadığını söyledi çünkü bununla alakalı biiir sürü araştırma yaptım kanser riskinden vs bahsediyordu. Bu aralar tekrar kafaya taktığım bir konu, dediğiniz gibi en yakın zamanda kliniğe gidicem tekrar, bir senedir hiçbir değişiklik yok

TATA4242

Valla gerçek manada şaşırdım, mutlaka bir çözümü vardır,yani 1 yıl bilmiyorum açıkcası.Evet bende o kanser vs.olayından merak ettim,vucut bazı şeyleri bu tarz şişliklerle belli ediyor.İnşaAllah kısa sürede geçer

lwb

Bildiğime göre enjeksiyonlar bacak bölgesinden yapılmalı, sırt ve iki omuz arasından yapıldığında böyle şeylere sebep olabiliyormuş.Bizimkinin de arka sırt tarafından yapılmış.
Yağ bezesi desek değil, öyle tümör desek değil. Orta yumuşalıklıkda sabit bir şişlik ve kasa da bağlı değil, yarımyamalak ele geliyor. Kötü birşey olsa bu kadar zaman içinde büyür ve dağılırdı diye düşünüyorum şimdilik.

TATA4242

Olsun ginede temkinli olmak lazım,babamda zamanında diş çektirmişti,ağız içinde birşey oluşmuş,ağrı vs.yapmayınca pek önemsememiş,Allahdan iyi huylu tümör çıktı.Şimdi sağlıklı kendisi.Bunlar tamamen veteriner hekimlerden kaynaklı iğne enjektörü veya iğnesi steril değil veya dikkatsiz davranılıyor,zamanla bu tarz ciddi şeylere dönüşüyorlar.

lwb

haklısınız, dediğim gibi bu aralar kafamı çok kurcalıyor ve bir kaç gün içerisinde gidicez
geçmiş olsun babanız için de

Teşekkür ederim görüşleriniz için bende kanser riski vs okuduğum için korktum açıkçası biraz bekleyeceğim bakalım ondan sonra gideceğim, umarım kötü bir şey yoktur

lwb

Hemen ilk akla gelincek şey kanser olmasın, internet klasiği bu.
Siz elinizden geldiğince ovalayın o bölgeyi, geçecektir illa ki

Oraya dokunduğum zamanda da acıya dair herhangibir tepki vermiyor

lwb

Aynısı benim kedimde de var ve kısırlaştırma sonrası oldu aynı şekilde.
Sanırım kısırlaştırma sonrası yapılan enjeksiyonlardan kaynaklı. Bizimki bir senedir ne büyüyor ne küçülüyor olduğu yerde duruyor.
Hekime göstermenizi tavsiye ederim, zararsız da olabilir zararlı da

PandAiluroSena

Benim kedimde de kısırlaştırma sonrası iki ayrı yerinde şişlik oldu, veterinere götürdüğümde beze demişti yapılan aşılardan dolayı. Masaj yapıyordum her gün 1-1 buçuk ay sonra falan geçmişti kendiliğinden.

karamelek19

Fotoğrafı var mı

TATA4242

Ameliyat karından yapıldığından,dikişden kaynaklı bir durum,bir kaç ay içerisinde geçiyor,her kısır dişi kedi sahibinin yaşadığı bir durum,korkmanıza gerek yok.Yani fıtık vb.birşey değil.

TATA4242

Aşıyla alakalı bir durum değil,aşı yapılan yerde eğer kas dokusuna vs.geldiyse şişiyor.Dokunulduğunda ise tepki veriyor.

TATA4242

Kısırlaştırma sorularından dolayı soruyu karıştırdım,ikinci cevabımı baz alarak söylüyorum.Dokunulduğunda tepki vermiyor ise muhakkak götürün,aşı kaynaklı olan zaten dediğim gibi belli oluyor.