Kedim Hamile, Ultrason Çektirmek İstiyorum

cicek67

Kapıma bir kedi geldi ve hamile büyük ihtimal ev kedisi. Aldım bakıyorum fakat bi veterinere götürsem diyorum. Yalnız daha önca hic hayvan beslemediğim icir fiyatları bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

17 CEVAP

sarmanbirkedi

Şehirden şehire değişir fiyatlar ama şunu söyliyeyim hatayda ucretsiz çünkü koskoca şehirde bir veteriner hekim yok

sarmanbirkedi

Ama nerde yaşıyorsanız örneğin izmir tarayıcıyı izmir veteriner tarifesi yazın ve veterinerinizin isteyeceği ücreti ona göre fahiş değil diye kontrol edin

LadyAndCat

Bence ultrason çektirmenize gerek yok. Hamileyse bir kedi 2 ay sonunda doğurur zaten. Hamile kediyi neden ultrasona almak istediğinizi anlayamadım çünkü çok yaygın değildir kedileri ultrasona sokmak. Gerekte yok:)
Yapabileceğiniz en büyük iyilik kapınızdaki kedi doğurduktan hemen sonra belediyeden kısırlaştırma için randevu alın.
Bebeklerini de sahiplendirmeye çalışalım.

ZehraBulutt

Kedilerde ultrason epey pahalı ve hastalık durumunda çekiliyor. Hamile kedilere insanlardaki gibi rutin ultrason uygulaması yok.

cicek67

Evime aldım evde bakıyorum. Doğum yaptıktan sonra sahiplendirir miyim bilemiyorum şu an bakarım hepsine diye düşünüyorum, umarım bakabilirim kıyamam sanırım ayırmaya :) ama annesini daha sonra kısırlaştıracağım

Merhaba benim kedimde şuan hamile ve yaklaşık 1 haftaya doğuracak. Biz erkek olanı kısırlaştırmaua götürürken yanımızda dişiyi de götürmüştük ultrason ile baktı ve herhangibir ücret talep etmedi

LadyAndCat

Canan Hanım;
İstanbul için;
Kısırlaştırma ücretleri özel veterinerlerde 600 Liradan başlıyor.
Bunun yerine İBB Hastanesi’nde ücretli kısırlaştırma var. Dişi kedi için 280-300 TL. Gibi bir fiyatı var.
Ücretsiz kısırlaştırmadan yararlanmak için türlü numara çevirip “Benim değil bu, vallahi yolda buldum.” Diyen de var. :))
Ücretsiz kısırlaştırma sokak hayvanlarına yapılır.
Köpeklerin kulakları küpelenir.
Kedilerinse kulaklarının ucu kesilir.
Bence bu yönteme hiç başvurmayın ve bir canlıya yardım edin...

Zeke

Kısırlaştırmazsanız büyüyünce anne erkek kedişle artı kardeşler arası çiftleşme yaşanıyormuş :(
Haliyle insani duyguları yok..

Sanıyorum bebikler sütten kesildikten sonra kısırlaştırmanız uygun.

Zeke

Bi de 2 aylıkken sahiplendirmek uygun olan. Sütten o zaman kesiliyolardı yaklaşık olarak.
Gerçi siz bakacağım diyorsunuz ama fikriniz değişirse diye aklınızda olsun.
Bebikleriniz de hayırlı olsun:))

cicek67

@Zeke Ne yapacağımı inanın bilmiyorum... verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim size :)

Zeke

Hihihi ben de burda öğrendim vallahi :)) oldum olası kedişlere aşığım ama bu tarz bilgiler hem tecrübe hem araştırma ile ediniliyo hiç korkmayın zaman içinde siz de bebişleriniz tarafından eğitileceksiniz :)

LadyAndCat

Canan Hanım,
Ben kedinizi kısırlaştırmanızdan yanayım ve bunun için size çözümler de sundum.
Özel veteriner veya İBB Hayvan Hastanesi. İBB Hastanesi fiyat olarak uygun oluyor.

cicek67

Çok teşekkür ederim hepinize, çok sağ olun????????????

cicek67

@2kediannesigibi kedim doğum yaptı çok şükür. Kısırlaştırma ücretleri ne kadar oluyor peki yardımcı olabilir misiniz?

cicek67

@LadyAndCat kedim doğum yaptı evimde bakıyorum yavrularımız maşallah hiçbirini sahiplendirmeyi bile düşünmüyorum. İmkanım el verdikce bakacağım. Kısırlaştırmayayım mı yani?Ama anne kedinin bi daha hamile kalması inanın beni çok zorlar. Ne yapmalıyım...