4 Aylık Kedim Hamile

AyselZubeyir

Yeni sahiplendigim 4 aylık kedimin hamile olduğunu öğrendim, bu durumu yaşayan var mi? Doğumda sorun yaşadınız mı?

20 CEVAP

ZehraBulutt

Anneyi bile kaybedebilirsiniz doğumda, doğum zamanı veterinere bırakmak bence de iyi olur.

Evet ya kucucuk yavru insan yasiyla 10 yasinda falan daha o yazik ya. Yavrulari besleyemeyechi icin muhtmelen ölü dogarlar veya gelismemis dogarlar cunku daha anne kedi gelismemis cok dikkatli olun anne dedigimiz kucuk bebege dikkat etmek gerek cok zorlanir

Bence doğurmasına yakın zamanlarda veterinere teslim edin evde biraz zor olabilir

Natkarat

Kedinizin ayı konusunda emin misiniz? Genelde sahiplendirilirken alsınlar diye olduğundan küçük söyler çoğu kişi. Belki öyle bir durum vardır.

Fel__2

Daha kendisi bebek :(

minnoskoss_123

Normal bir kedi 6 aydan önce kızgınlığa felan girmez, çiftleşmez diye biliyordum. Sizinki daha çok küçük. Umarım doğrumda yavruları ya da kendisini kaybetmezsiniz.

AyselZubeyir

Veteriner 4 aylık olduğunu söyledi kafayı yicem, kontrol etti hamile olma olasılığı yüksek dedi. Bir ayda netleşir dedi

Natkarat

Fotoğraf paylaşma imkanınız var mı? Bence ay konusunda bir hata var. :) Eğer hamileyse kesin 4 aydan büyüktür. Sokakta bile 4-5 aylık kediler hem çiftleşmek istemiyor hem de erkekler çok ısrarcı davranmıyor. Oldu diyelim o zaman da genelde düşük oluyor. Bir denge var kısaca. :) Genelde olgunluğuna özellikle vajina açıklığından bakılıyor. Onun fotoğrafını istemek abes olacağı için veteriner zaten kontrol etmiştir. Genel boydan bir fotoğrafı ve kilosunu söylerseniz kaç aylık olduğunu tahmini belirtebiliriz.

Anonymus552223

Kizisma donemindeyse suan zaten hamile degildir

evet dişi kediler kızgınlıkta olmasa bile erkek kediler çiftleşmek için nefes alsın yeter diyerekten göz ardı ediyorlar. sorun burada zaten çiftleştiği kedi küçük olsa bile düşük yapabilir, sakat ve ya ölü doğurabilir ki doğurabileceğini sanmıyorum 4 aylık bir kedinin genital bölge büyüklüğü belli. tek seçenkte sezaryen oluyor ki bebekleri aldırmak tek mantıklı seçenek. doğursa bile 2 aylık süreçte onlara yeterli besin sağlayamayacağı için bitkin düşer, doğumda hayatını kaybeder. yalnış anlamayın sizi endişelendirmek için yazmadım ve ya üzmek. ama olay çok ciddi hem kedinizin hem de doğmamış yavruların hayatı tehlikede. donanımlı bir klinikte aldırmak tek seçenek

karamelek19

Sezaryen yaptırmanızı öneririm geç değilse :(

karamelek19

Kürtaj yazacaktım pardon

AyselZubeyir

Daha gelişmemiş,sezaryen ihtimali var dedi

Sokak kedileri şartlar uygunsa (hava sıcaklığı vs) 4-5 aylıkken hamile kalıyorlar maalesef. Benim de sokakta 5 aylık bir dişi kedim var erkek kediler peşinde gezip sıkıştırıp duruyorlar en kısa zamanda kısırlaştıracağım. Siz de artı bir özen göstermelisiniz bu süreçte, bağışıklığı yüksek tutmak için lizin takviyesi öneririm.