Kendinizin Dişini Fırçalıyor Musunuz

Kbr66

Anket

Evet
(11 oy)
Hayır
(23 oy)
Toplam (34 oy)

Merhaba benim kedimin dişlerinde tartar oluşumu ve diş eti çekilmesi başlamış. Vet hekimi yaş mamayı komple kesmem gerektiğini söyledi ama diş fırçası gibi bi şeyden bahsetmedi şimdi araştırınca karşıma çıktı diş fırçalamak gerekli midir ve kediler fırçalatıyor mu

21 CEVAP

lwb

Kedinizi yaş mama gibi gerekli bir besinden mahrum bırakmayın; yaş mamaya devam edip düzenli diş bakımını yapın

Catloveerr

Alıştırması zaman alabilir diş fırçasına malt sıkıp verebilirsiniz olumlu yaklaşması için. Suzionlineblog diş sağlığıyla ilgili bi yazısı var oradan aşamaları okuyabilirsiniz

PandAiluroSena

Ben ufak başlıklı bi diş fırçası aldım onun üstüne hindistan cevizi yağı sürüyorum kokusunu sevdiği için yalamaya çalışırken fırçalıyorum dişlerini 2-3 dk, haftada 1 yapıyordum ama artık sıklaştırmaya başlıycam kuru mamayı kestiğim için.

lwb

Evet, nerdeyse her gün yaş mama veriyorum, 2-3 günde bir de fırçalıyorum

ZehraBulutt

Fırçalatmıyor ama haftada 1 fırçalıyorum izin verdiği kadar, rahat dursalar daha sık fırçalarım. Fırçalamak gerekli bence.

cagdan

Ben misvak dalına catnip sıktım oynayıp kemirdikçe temizleniyo ama dişleri dökülene dek müdahale etmem gereksiz geliyor şimdilik. Sert mizaçlı haşin bi kedi olsaydı alıştırma maksatlı başlardım.

cuneytsahin

Fırçalamanın çok iyi olduğunu söylemişti bizim hekimimiz fakat fırçalatırsa tabi.Küçüklükten alıştırılması gerekiyor yoksa kabul etmiyorlar.Ben ağız bakım solüsyonu kullanıyorum Dr.Animal onu kullanabilirsiniz çok faydası oldu.

BalliBadem

Kediniz olumlu yaklaşmaya bilir o yüzden ilk başta eczaneden parmak fırça alın birde kedi diş macunları daha cezbediciymiş galiba bu 2siyle başlayın sonra duruma göre bakarsınız

Simay95

Bende yeni fırçalamaya başlıycam fırça aldım ama macun gibi bir şey var mı?

Kbr66

Kedinizin* :D

LadyAndCat

Ben yeni fırçalamaya başladım alıştırmaya çalışıyorum. Ben gerekli gördüm bu yüzden haftada 1 en azından fırçalıycam. Belki daha sık olur şu an bilemiyorum.

Ben fırçalamaya çalıştım ama izin vermedi artık diş fırçasını görünce hemen kaçıyor ben birde diş fırçasına hindistan cevizi yağı döküp yapmaya çalışcam

Shaco

2 haftada 1-2 kere nerydese oda fırçalatmıyor zaten . Köpeğimede denta sticks kullanıyorum. Onların tükürüklerindeki doğal temizleyici ağızlarını ve dişlerini pis tutmuyor zaten :)

Ben de haftada bir hafif ıslanmış gazlı bezle temizliyorum diş fırçasını kabul etmiyor. Siz de yaş mamayı hayatından çıkarmak yerine dişlerini fırçalamaya alıştırsanız en iyisi olur. Gimcat dentatabs, trixie matatabi stick de kedilerin diş sağlığı için yapılmış ürünler göz atabilirsiniz. Bir de biopetactive ağız bakım suyu var onu da tavsiye ederim suyuna ekleyeceğiniz kokusuz bir madde.

BalliBadem

Ben hergün yaş mama yada başka bişeyler yediriyorum o yüzden
haftada 1 fırçalıyordum şimdi haftada 2-3 e çıkardım
Bim den çocuk diş fırçası aldım güzel yumuşak onu kullanıyorum
Macun olarak doğal hindistan cevizi yağı
Önce suyla fırçalıyorum sonra yağla gerçekten memnunum