Bu Yavrunun Cinsi Nedir?

cigdemcnkc

İlk defa köpek besleyeceğim. Apartmanın arkasında çardak kulübe konulacak birde oyun oynamaya yetecek bir alan var çok geniş bir bahçe değil zemini taş. Sürekli girip çıkabileceği bir alanda değil. Bunun için bağımsız bir ırksa almayacağım bu yavruyu. Çoban köpeği büyük olur genelde köyde çiftlikte bakılır diyende var annesi rus finosu kırması büyük olmaz besleyebilirsin diyende kafam karışık bana bilgi verir misiniz. Babası kim bilmiyoruz.

15 CEVAP

lwb

Bacakları uzun, çok büyük olur mu kesin birşey söylenmese de orta boylarda olur bence

Annesinin fotoğrafı olaydı daha net bir şey diyebilirdik. Bence imkanınız varsa iki kardeşi sahiplenin yalnız kalmamış olurlar. Ayrıca Çiğdem hanımı instagramdan biliyorum, hem kedisi çaklıta bakıyor hem de sürekli sokak sokak gezip besleme yapıyor. Bulunduğu ilçedeki barınak kapatılmadan önce de her hafta barınağa mama götürürdü. Bu kadar hayvanlarla ilgili olan biri köpek büyük ırk çıkarsa niye terk etsin ki.

Alaracatlover

Yavrular orta boy olabilir patilerinden anlayabilirsiniz:))

LadyAndCat

Çiğdem Hnm;
Söyleyeceklerimi lütfen yanlış anlamayın ama bahçede hayvan bakılmıyor. Bakıyorum diyenlerin hepsi kendini kandırıyor. Köylük yerde değilseniz hele bence hiç girişmeyin. Köpek sonuçta yani sosyal bir canlı. Bir sürünün veya ailenin parçası olmaktan hoşlanan bir canlı. Alıpta bir bahçeye bağlayıp terketmek çok mantıklı değil.
Bu bir bebek ne derseniz deyin.
Oyunlar oynamaya, koşup oynamaya alanı olmalı. Eğitime ihtiyacı var. Çiş, kaka eğitimi. İtaat eğitimi. Adını öğrenme eğitimi. Çağardığınızda gelebilmeli filan.
Yalnızlık çekecek korkacak peki o zaman siz sıcak apartmanınızın içinde olacaksınız oysa BELKİ yağmurdan korkup ağlayacak karanlık gecede ve hiç kimse yanında olmayacak?!
Onun Anne şefkatine ihtiyacı var.
Ben apartman içinde sıcacık kaloriferimin önünde oturayım ailemle, o da aşağıda bahçede yapayalnız olsun derseniz gerçekten yapmaya çalıştığınız şeyi onaylayamam...
Ayrıca kaç aylık bu yavrular biliyor musunuz?
Oldukça büyük ve iri oldu diyelim çocuk eee o zaman nolacak???
İnsan isterse yanında ve yalnızlıktan ağlayıp havlamaya başlarsa nolacak?!?
LÜTFEN BU DEDİKLERİMİ DE BİR DÜŞÜNÜN.
Üstelik daha önce hiç köpek bakmadım diyorsunuz.
“Çoban köpeği büyük olur genelde köyde çiftlikte bakılır” diyenleri çok samimi buldum doğrusu.
Çoban köpeği veya DEĞİL fark etmez bu bebekler büyüyünce büyük köpekler olacaklar.
“annesi rus finosu kırması büyük olmaz besleyebilirsin” diyenler böyle demişler ama aldığınız bebek düşündüğünüzden büyük olursa ?!
Hem söylemesi konuşması kolay oluyor ama bakması ilgilenmesi kolay olmuyor. Bu yüzden herkes “Amaaan bakarsın” diyor. Alan da “amaaan ben ne yersem onu yer’ diyor. Sonra bakıyoruz dağ taş terkedilmiş evcil kedi / köpek DOLU.

cigdemcnkc

İlçede oturuyorum yerim müsait bağlamaya bende karşıyım zaten aslada sorumluluğumda olan hiçbir canı ilgisiz bırakmam. Kendi kedim dışında dışarıda baktığım ilgilendiğim besleme yaptığım onlarca can var. Yanlış anlamayın dedikten sonrada sırf gösteriş için almamı düşünmeniz çok absürd olmuş :)

cigdemcnkc

Zaten bu soruyu yöneltmemdeki amaçta hayvanın iyiliği için. Şuan beni gereksiz yere suçlamanız manasız. Büyüyeceğinin farkındayım bunun için zaten sahiplendikten sonra bırakmam ama benim sorumu amacı dışında cevaplamayın lütfen. Demek istediğim bahçe kapılı bir alan kendi halinde sokakta dolaşıp gelemez eğer öyle çok büyük bir ırk ise çoban ve kangallar bu şekilde mutsuz olurlar buda benim kaldırabileceğim bir sorumluluk değil. Bilirsiniz ki ilk deneyimlerde önerilen ırk değiller. Kendi kendinize yok yalnız kalacak şu bu üşenmeyip yazmışsınız sağolunda benim bir köpeği mutsuz edeceğim kanısına nereden vardınız çok merak ediyorum... Gösteriş alan salaklardan değilim merak etmeyin

cigdemcnkc

Teşekkürler aslında şuan komşumun bahçesinde yavrular 7 taneden 3tane kaldı herkes izinsiz alıyor köye götürüyorlarmış. Almıcaklarını bilsem kardeşiyle annesiyle birlikte şuan bulunduğu yerde kalmasınıda istiyorum komşumda tekini sahiplenmek istiyor kardeşler ayrılmamış olurdu. Ama böyle bir durumda bize nasıl alışacaklar bilmiyorum şuan bile korkup kaçıyorlar güvenmiyorlar yanımda olsa daha çabuk alışır diyorum ama bir can sahiplenmeden çok iyi düşünmek lazım bu yüzden biraz daha annesiyle kalsın bende araştırayım düşüneyim ona göre alıyım dedim. Bakalım hayırlısı olsun ????♥

Catloveerr

Ben de çiğdem hanımı instagramdan tanıyorum kedisinin hesabıyla. Bakabilecek biri.

TATA4242

Şimdi ne söylesem yalan olur,yani pati büyüklüğü,bacak boyutu,başının boyutu, kulak şeklini incelediğimde küçük bir ırk olarak gelmiyor.Orta bir ırk olsa bile çok küçük bir köpek cinsine benzemiyor.Daha çok sürü korumak için görevli,köpeklere benziyor ama bana kalırsa Microsoft Fetch uygulamasıyla daha net bir bilgi edinmeniz,çok daha iyi olur.Bildiğim kadarı ile ios üzerinde vardı.

BetaZed

Tabi fotoğraflardan zor ama tahminim kırma olduğu yönünde. (baba çin aslanı anne golden)

cigdemcnkc

Çoban köpeği mi yavrular

Anonymus552223

Beslerseniz severseniz her hayvan baglanir bence.

LadyAndCat

Çiğdem Hanım;
Ben size nerede böyle bir cümle kullandım gösterebilir misiniz?
“sırf gösteriş için almamı düşünmeniz çok absürd olmuş :)”
Ben bahçede bağlayıp bırakırsanız, beklediğinizden daha büyük olursa olabilecek şeyleri yazdım. Neden bana olağan gücünüzle tepki gösteriyorsunuz anlayamadım?!?
Bence de siz gerçekten bir düşünün

cigdemcnkc

Ben apartman içinde sıcacık kaloriferimin önünde oturayım ailemle, o da aşağıda bahçede yapayalnız olsun derseniz... Ki ben böyle birşey söylemedim siz bu ve bunun gibi söylediğiniz bir çok şeyi nereden çıkartmıştınız?
Bu anlattıklarınız gösteriş için hava için köpek alanların yaptığı davranışlardır ben burdan çıkarttım anlatabildim inş

LadyAndCat

Çiğdem Hanım;
Ben yapmayın , yapmamanız gereken şey diye bunları söyledim...
Bahçede bakacağınızı söylediğiniz için betimleme yaptım...
O bahçede kalırsa, siz de evinizde oturursanız olabilecek bir senaryoyu dillendirdim ama sözlerim sizi çok rahatsız etmiş.
Bakın, köpek sizin benim değil. Nasıl bakacağınızda sizi ilgilendirir.
Sizi tanıyan arkadaşlarımız da varmış.Bakabileceğinize inanıyorlar.
Ben artık yorum yapmak istemiyorum yanlış anlaşılmamak için...