Nasıl Yapılır?

bihtercik

kedime et olarak sadece kıymayla nasıl bir yaş mama hazırlayabilirim?
(sebze,tahıl dahil)

14 CEVAP

Sselin1

Kiyma , yumurta, kabak, istersen biraz yulaf unu hepsini karistir. Kofte sekli ver ister tost makinesinde ister yagli kagit serilmis firinda pisir :) biraz insan yemegi gibi oldu ama olur mu size :)

LadyAndCat

Kıyma kavrulmuşsa ısıtıp üzerine yumurta kırabilirsin.
Henüz elinde et halindeyse sebze ve tahıl olarak seçeceğin şeyleri ayrıca pişirip etin içine ekleyip az zeytinyağıyla azcık kavuşabilirsin.
Aklıma bu şekilde geldi Bihter :))

Sselin1

Ozaman az suda haslayip verin diger türlü sulu olmaz . Ya da et suyunu birakana kadar kavurun.

bihtercik

yaptım yemedi :D

Zeke

Bu kediler bizi iyi parmağında oynatıyolar he :D ben sevmesem bile ayıp olmasın diye yerdim...sevmediğimi de belli etmezdim..
Terbiyesizler :D

LadyAndCat

Hahahah Zeke :D
Haklısın!! Gerçekten de bugün yani dün benzer bir cümleyi bir arkadaşıma söylemiştim.
Kedilerim beni tek parmaklarında oynayabilirler:))
Tırnaklarına bir şey olsa yüreğim ağzıma geliyor :s

bihtercik

şuan çiğ halde.
fırınlayayım mı yoksa yağda tavada kavurayım mı?

bihtercik

o şekilde yiyeceğini pek sanmıyorum :D
sulu bir kıvam vermek istiyorum çünkü.
kıymayı hangi yöntemle pişirmeliyim sizce?

bihtercik

teşekkür ederimm

LadyAndCat

Kendi suyuyla kavurmak bence de mantıklı dilerseniz zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Fırın çok meşakkatli olur kavurmak daha pratik.

poughkeepsie

Ben eti önce normal suda haşlıyorum, daha sonra o suda sebze haşlayıp blenderda çok hafif eziyorum kedim daha yavru olduğu için. Çok az yağ koyuyorum bazen de bi avuç kadar makarna koyuyorum

Mirtip

Kıymayı benimki de yememişti :D

Zeke

Hahahahah:D o zaman burdaki çoğu kişi dahildir buna eminim, geçenlerde twitterda okumuştum;

Köpekler: Beni yediriyor içiriyor, galiba ben bunların kölesiyim.

Kediler: Beni yediriyor içiriyor, bunlar benim kölem.

:D

LadyAndCat

Aaaaa :))