Econature, Enjoy, Patisera, Pawpaw Mamalar

ILoveF

Anket

Econatura
(2 oy)
Pawpaw
(10 oy)
Patisera
(3 oy)
Enjoy
(17 oy)
Toplam (32 oy)

Sokaktaki kediler için almayı düşünüyorum bu mamalardan birisini fiyatları 75 lira 15 kilogramlık paket. Fiyatları çok uygun. Kullananınız var mıdır acaba aranızda. Koca paketi alırım yemezlerse sıkıntı olur. Hangisini tavsiye edersiniz ?

15 CEVAP

ILoveF

Tek besin kaynakları benim verdiğim mama olmayacağı için besin değeri yüksek olmasındansa severek yiyebilecekleri, hiç yemek bulamadıklarını varsayarsak gün içerisinde aç uyumasınlar diye veriyorum. Dediklerinin farkındayım ama kendimi ifade edemedim sanırım işte 10a yakın kediye ev yemeği nasıl ayarlayayım. Bütçem kısıtlı olmasa keşke. Çalışmıyorum bir gelirim yok elimden geldiği kadar aç uyumamalarını sağlamak için çabalıyorum. Önerilerin için sağol. Keşke içerik araştırabilecek kadar maddi imkanım olsa emin ol alabilecek iyi bir mama arardım. Benim için şu aşamada severek yiyebilecekleri günlerini kurtaracak bir mama arıyorum

ILoveF

Haklısın ladyandcat içerik olarak tabiki yeterli değil bunlar o konuda bende farkındayım. Fiyat konusunda maalesef bütçem yok. Kapıdan ayağıma dolanıyorlar onları boş göndermek içimden gelmiyor. Maalesef iyi mamalar alacak param yok. 1-2 tane olsa idare ederim ama 10a yakın kedi doyurmaya çalışıyorum.

Anonymus552223

Enjoyun icinde soya proteini varmis veteriner dedi. Dediginiz gibi hic yoktan iyidir. Hep soylerim sokak kedileri mamadan zarar gorecek kadar yasamiyorlar bile. Yaslanmiyorlar zaten. Enjoy kullaniyorum ben de. Ev yemegi verin demissiniz ama ev yemegi de ucuz bisey degil, kaldi ki ekmek makarna falandan enjoy iyidir bence.

Anonymus552223

Icinde olacak sey et yerine kemik.. tahil.. Ne olacak baska. Kuru mamalarin hepsini al birine vur otekine zaten. Bol su koyun bi de kuru mamayla besleyince susuz kalmasinlar

Catloveerr

Değişiyor yiyip yemedikleri. Arkadaşımın baktığı kediler yerken bizimkiler yemiyor. Küçük paket alıp deneyebilirsiniz. Trendline gurme ve mito mix yerler diye düşünüyorum

LadyAndCat

Bu ankettekilerin bence hiçbiri!!!
15 kg 75 liraysa gerçekten düşündürücü bunların içinde ne var.
Uygun fiyatlı olarak Pro Line; Micho öneririm. 15 kg Micho 130 Lira.

LadyAndCat

Marketten paketli tavuk ciğeri al 700-800 gram kadar 7 liradır en fazla. Diğer malzemen de 1 patates olsun meselâ. Önce patatesi haşla suda. Sonra da ciğerleri ekle.
Ciğerlerle birlikte 10 dakika kadar haşla. Oldu sana ev yapımı mama!!
Soğuyunca ciğer ve patatesleri elinde birbirine karıştırıyorsun yoğuruyorsun köfte gibi.
Bu mamanın içine kuru mama da ekleyebilirsin!! Daha besleyici olur:))

Bir tencere makarna haşla içine
1 bardak sıcak suda erittiğin bulyonun suyunu koy. Üzerine de 400-500 gr ciğer koyup karıştırdın mı tamamdır:))

Ciğer haftada iki en fazla üç kere verilebilir fazlası A vitamini fazlalığına yol açar. Ama haftada iki kez haşlayıp verebilirsiniz gayet besleyici. Onun dışında ucuz ve besleyici olarak yumurta haşlayabilirsiniz. Yoğurt, kefir verebilirsiniz. Böylece kuru mama tüketimi azalır ve ucuz kuru mama yemelerine rağmen sağlıklı beslenmiş olurlar. Kuru mama olarak da enjoy ve econature seviyor bizimkiler.

ILoveF

Yorumlarınız ve fikirleriniz in çok teşekkür ederim. Hepsi benim için önemli önerdiğiniz mamalara tek tek bakacağım ve en iyisini almaya çalışacağım. Çok teşekkür ederim hepinize :)

Alaracatlover

Trendliner kedi maması, pro line, bonocibo öneririm

Zeke

Bizim de bahçe ve sokakta sayıları çılgınlar gibi olan kedilerimiz var. Kedilerimiz diyorum şimdi yine yanlış anlama olmasın:) toplu olarak bakıyoruz konu komşu fakat ben biraz daha fazla düşkünüm bunlara diye mama almak istiyorum sürekli..
Aldıklarım bitti, sonra tüm param da bitti. Artık maddi olarak yetersiz kalınca(ben de şuanda çalışmıyorum ve gelirim yok) yüzümü biraz kızartıp en yakınlarımdan para topladım azar azar.
Kimse 15-20 tl verince fakirleşmiyor diye düşünüyordum da vermeyen o kadaaaar çok "insan" çıktı ki:)
Yine de tavsiye ediyorum, insanlardan soğuyorsunuz baya ama en yakınlarınızı da görmüş oluyorsunuz:D bi de tabi kedişkolar doyuyor.
Belki siz de biraz para toplayıp üstünü tamamlayabilirsiniz :) aklınızda olsun diye minik önerim:) ben reflex alıyorum bu arada. Bide sürekli bizimle olan 3 kızıma ayrıcalık yapıp birazcık proplan aldım

muffincookie

Mito Mix kg'si 7.5 TL
15 kg'si 114 TL eğer olmazsa bu mamalar arasında ecınature kitten aldım 15 kg sokak kedilerine zarar olmadı ama mito Mix daha iyi yani

BalliBadem

Bize bi ara pawpaw gurme vermişti bi akrabamız kedisine o da onu yediriyordu (kaçmıştı galiba ondan bize vermişti) sorun yoktu bende elime geçince bi süre verdim bizimki yedi sokaktakilerde yedi ama yinede %100 yerler diyemem damak zevki

kubrabekmez

Ben sokaktakiler için Reflex ile *********'nın Bonacibo ve Mito'su'nu denedim. Keliteli olmasalar da Paw Paw ve Enjoy'dan iyi oldukları kesin ve hangi kediye verirsem yedi(bir emlakçının önünde takılan kediye bonacibo vermiştim, kadın yaş mamadan başka yemediğini söylemişti ve yeyince şaşırmıştı mesela.)

LadyAndCat

Ev yemeği verin daha iyi:)
Bu mamalar yerine ev yemeğiniz bile daha sağlıklı ve temiz olabilir.