Kurutma Makinesi Kullanan Var Mı

ZehraBulutt

Selamlar,
Kıyafetlerimize yapışan kedi tüyleri hepimizin ortak sorunlarından. Elimde tüy toplama rulosuyla gezmekten yoruldum, kedilerim yüzünden siyah giyemez oldum. Az önce kuruyan çamaşırları ipten alırken yine tüy içinde olduklarını görüp canım sıkıldı.

Şimdi bildiğimiz üzere kurutma makineleri tüyü, tozu topluyor kıyafetleri tertemiz yapıyor. Ancak kendisine geçmişten gelen bir önyargım var. Yurttaki kurutma makinesi giysileri küçültüyordu bu yüzden eve almaya bir türlü cesaret edemedim. Tek kedi varken çok sorun yoktu ama ikinci kedimin tüyleri uzun ve beyaz olduğu için çok göze batıyor. Sizler evlerinizde kurutma kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız memnun musunuz, tavsiye eder misiniz? Kullanmıyorsanız bu tüylere nasıl bir çare buluyorsunuz? Yoksa amaan bu da dert mi diyorsunuz?

19 CEVAP

Bellasmom

Ben Arçelik’ in kurutmalı çamaşır makinesini kullanıyorum. Giysileri inanılmaz derecede buruşturuyor ütüyle bile zor açılıyorlar o yüzden kullanmayı pek sevmiyorum ancak buruşma ve çekme olmaması için ‘ütü kuruluğu’ yapabilirsiniz. Hafif nemli kalıyorlar. Ama o zaman da kurutma makinasının ne anlamı kaldı diye sorguluyor insan. Makineyi bir türlü sevemedim. Sizin gibi ben de kuruyan giysilerin üstünden tüy toplama rulosuyla geçiyorum.

TATA4242

Ben başında beklerdim gine kururdu,başında beklemeyince biri hemen sırayı kapar,çamaşırları etrafa atardı,gelince kimin attığınıda bilmez,kafayı yerdim :):)
@Bellasmom dediği gibi ne amaçla yapılmış alet,onuda çözemedim.

Catloveerr

Amaan bu da dert mi diyorum. Okulda siyah giyerim ve baştan aşağı tüy olmuş şekilde gezerim.( O kadar abartılı tüy olmuyor üstüm sokak kedileri bile fazla dökmüyor abimin bi kedisi var o zaman 3 kez kıyafet değiştirmiştim) hiç de umrumda değil. :D

hcerenk

kurutma makinesi olmadan geçen günlerim bir azapmış :)
samsung 10kg yıkama/6 kg kurutma kullanıyorum. aşşşırı memnunum. kurutmaya uygun çamaşırlar kullanılınca küçülme olmuyor. mutlaka etiket okumak lazım. ben çok memnunum ya. uzaktan da yönetebilmek nefis. ve tüyler konusunda gerçekten hayrete düşmüştüm. her yıkamada makineden bir kedi çıkıyor :)
evde iki kedim var, yorgana kadar her şeyi yıkayığ kurutuyorum. çok rahat ettik.
dyson 1 kurutma makinesi 2 :) kedili ev demirbaşı bence.

ZehraBulutt

Çamaşır makinem yeni daha, sadece kurutma yapan modelleri de iyidir herhalde samsung'un bakacağım ona da sağ olun. Evet süpürgem bozulsun da dyson alayım diye bekliyorum ben de :)

Sut_lac

Evet kurutma makinası tüyleri güzel topluyor ama her kıyafeti atamıyorsunuz mesela kazaklar, baskılı tsortler vb. Çekme ve deformasyon oluyor malesef birde çok buruşuk oluyor ütüde ciddi zaman harcıyorsunuz :/

Anonymus552223

Dysonin animal basligiyla, butun esyalari utuler gibi supuruyorum, carsaflari koltuklari da ayni sekil. Koltuklarda halilarda cok tuy olmayinca giysilere de yapismiyor artik zaten.

TATA4242

"Yurttaki kurutma makinesi giysileri küçültüyordu bu yüzden eve almaya bir türlü cesaret edemedim"
Aynı şeyi yaşadım,bilmiyorum belki kalitesiz birşeydir,ondan öyle yapıyordur.Yada Antalyanın suyu kireçli olduğundan biranda kuruma sağladığı içinde,çamaşırları küçültüyor ve eskitiyordur.Zaten kireçli su yıpratıyor,bu cihazı muhterem daha fazla yıpratıyordu.Tüyleri günde 2 veya 3 kez taramak harici,bundan daha etkili çözüm,aklıma gelmedi.Buradada en iyi cihazlar furminatör ve silikonlu eldiven.Sen bide beni düşün :) gri tüy krem rengi parke üstünde :):)En azından taramak sayıyı minumumda tutuyor.

ZehraBulutt

Bilmiyorum ki arçelikti yurttaki ama, belki de ben kullanmayı beceremiyordum, başında duramadığım için çok kuruyorlardı bazen çamaşırlar, biraz nemli kalması gerekiyor sanırım çekmemesi için.

Dediğin tarakların ikisi de var bende. Her gün taramaya çalışıyorum ama beyaz olan hiç sevmiyor taranmayı kaçıyor, diğeri cok seviyor ama problemin ana kaynağı beyaz zaten. Neyse küçük daha alışacak inşallah zamanla taranmaya.

ZehraBulutt

Off sorma ya ne çektim o çamaşır odasından. Çamaşır sırası yüzünden kavga edenler bile olurdu. Yurt hayatı çok zor valla.

TATA4242

Hayat sınavı,vize ve final sınavlarından daha zor imtihan :D:D

karamelek19

Merhaba bizde kurutma makinesi var ve kıyafet türlerine göre kurutma yaptığı için küçülme yaşamadım. 1-2 kazağım dışında. 2 senedir falan kullanıyoruz, tüylerden tamamen arındırıyor ve buruşturmuyor da memnunum bence deneyebilirsiniz

karamelek19

Beko D 70 Kti, rica ederim :)

hcerenk

Kuruduğu zmaan hemen alıyorum makineden ve ne birnutu gerekti ne de makineden alınca ekstra asma. Al git yani nefis oluyor. Tabi ki sadece kurutmalar daha iyidir. Çok çok daha iyidir hatta.

ZehraBulutt

@karamelek19 teşekkür ederim yorumunuz için. Kullandığınız makinenin marka ve modeli nedir acaba?