Sarılık

ilkaycatal

Merhaba. Kedim bugün gün boyu hiç uyanmadı hep uyuyor. Mama bile yemedi. Normalde çok iştahlı bir kedidir. Hep yatıyor. Ve ağzı burnu kulakları hep sarı olmuş. Neden olmuştur nesi var acaba? Çok üzülüyorum haline.

55 CEVAP

Kedi sarılık olmuş :( acilen veterinere götürün cidden kötü olmuş kaç gündür böyle ki? şimdi getirirseniz daha iyi olur veterinerinizi arayıp hemen serum tedavisine başlancak 1 2 hafta veterinerde kalcak sarılık böyle tedavi oluyor

ilkaycatal

Bugün götürdüm baktılar ve karaciğer yetmezliğinden olmuş. Serum ve iğneler yaptılar. Yarın yine gidicez. Kedime serumu yaptıktan sonra kedim yürümeyi şaşırdı kafasını bile zor kaldırıyordu ve oraya idrarını yaptı. Ama rengi turuncu gibiydi ve karnı da çok hızlı atıyordu. Ben çok korktum ağlamaya başladım. Ölüyor sandım. İdrarını yapınca rahatladı. Hızlı atışlar yavaşladı. Şuan yine hala yatıyor. Veteriner bana gelen 4 kedinin 2 si kurtuldu 2 si öldü zamanla göreceğiz dedi.

Zeynepulku

Ağzına zorla elinizle koymaya çalıssaniz belki yer. Veya ilik su ekleyip itici sıvılaştırıp şırınga tarzı birşeyle de verebilirsiniz hem su ihtiyacida gider. Çok geçmiş olsun. Durumdan haber edersiniz.

ilkaycatal

Deneyeceğim. İnşaallah düzelir yeter ki düzelsin. Yazarım inşaallah müjdeli haberi

Yorumlari az çok okudum benim kedimde sarılık olmuştu kedinize tatlı tuzlu şeyler vermeyin ondan da olur. Biz bir hafta serum ve c vitamini yedik daha sonra iyilesmisti benim büyük kedim. Yaş mamayi zorla yedirin suyuda zorla icirin. Malt vitamin de alın iyilestikten sonra düzenli verin bu hastalık çok kötü. Islak fipte karni şiser ben küçük kedimi oyle kaybettim kuru fip in belirtileri daha farkli oluyormus

ilkaycatal

Çok şükür daha iyi. Derisi sapsarıydı beyaza dönmeye başladı. İştahı yerine geldi. Burnu sarıdan pembeye döndü. Yani çok şükür şuan iyiye gidiyor.

minky

İnternete yazarsanız karaciğer yetmezliği belirtisi diyor.Veterinere sorun.İsterseniz güvenilir bi vetin telini özelden yazabilirim

yaptımı parazit aşısını? pek ondan kaynaklanacağını zannetmem benim fipten ölen kedimde de ilk başta sarılık olmuştu veterinerde yaklaşık 2.5 hafta kaldı serum tedavisi oldu ilk başta fip belirtisi olarak sarılık oluyormuş sadece parazit aşısıyla geçeceğini sanmam

srplzngl

korkutmak istemem ama acilen daha kapsamlı bir müdahale lazım. çok fazla sebebi olabilir, parazit diyip bırakılmaz.

Katya06

Sarılık çok ilerlemiş. Bana pek parazittenmiş gibi gelmedi :( parazitin diğer belirtileri var mı? Sonucunu bizlerle paylaşır mısınız bizde bilgilenmiş olalım

Kediniz nasıl oldu? Başka bir veterinere götürdünüz mü?

LadyAndCat

Allah korusun ilk kez böyle bir şey gördüm :o
Parazitten dediyse doğrudur neden güvenmeyelim veterinere? Ben veterinere inanmamak için hiçbir sebep göremedim. Sonuçta aynı eğitimi alıyor ve kedinin parazit ilacı en son 1 yıl önce yapılmış...
Noldu acaba zavallı kediciğe??
Aradan uzun zaman geçmiş olsa da

İnşAllah iyi olur :( bu dönemde yaş mamalarla besleyin kuru mama yiyemez şuanda

LadyAndCat

İlkay kardeşim,
İnşallah iyileşecek :)
Burdaki Ablaları da ona iyi titreşimler gönderir. İyi olacak.
Neden karaciğer yetmezliği görülmüş sebep söyledi mi?

ilkaycatal

İnşaallah yaa. Şey dediler fazla mama yediğinden olabilir dediler. Ben kedime mamasını açıktıkça verirdim mama kabında hep maması olurdu. Bu sebep olmuş sanırım. Ama Bi arkadaşımın 2 yaşında kedisi var 10 kg. Yani benimki o kadar değil. Hala masum masum yatıyo yaa.