Kedimin Su İçme Sorunu

bengusarioglu

Kedim ben su kabını tutmazsam suyunu içmiyor. Yani yerdeki su kabını kokluyor, suyunun nerede olduğunu biliyor ama içmiyor. Koltukta içmek istediğini düşünerek oraya koyuyorum içmiyor. Masaya koyuyorum içmiyor. Aynı kabı elimle alıp ona doğru tuttuğumda içiyor. Gün içinde sürekli olarak bu tekrarlanıyor. Su pınarı aldım ondan da korktu, alıştırmaya çalıştım hiç su içmedi günlerce. Gün içinde sürekli olarak su içmek için miyavlıyor. Ne yapacağım bilmiyorum artık.

17 CEVAP

surpriz

ben kedimin az su içtiğini düşünerek kuru mamasının üstüne su koyuyorum. kuru maması ister istemez ıslanıyor kuruluktan çıkıyor evet ama su tüketimini bu şekilde arttırdığımı düşünerek rahatlıyorum. size de öyle yapmanızı tavsiye ederim. eğer bu şekilde hiç su içmiyorsa çok kötü bir durum.

@surpriz
Kuru mamanın üzerine su ekleyince dişlere zarar veriyor maalesef

LadyAndCat

Yaş mamasına su eklenebilir...
Elinizle su içirmeyin ki öyle alışmasın. Elinizle tutarsanız sizin ilginizden dolayı içer çocuk normal. Benimki de öyle elimle tutunca daha çok yiyor, içiyor.

Siyammm

Mama kabı plastikse , sırf susuzluğunu gidermek için içiyordur siz uzattığınızda davetinize susuzluktan dayanamıyor olabilir. Kabı değiştirmeyi deneyin ayrıca derin kapta sevmezler belliki zorla içiyor . Kabı derinse sığ bir kap tercih edin

bengusarioglu

Su kabı cam, birçok kap denedim ama hiç değiştirmedi bu alışkanlığını :/
Sanırım ilgiden hoşlandığı için yapıyor ama normal su içmeye nasıl alıştıracağım bilmiyorum

izel33

Benim kedim de mamasını yerde yiyor fakat asla suyu oradan içmiyor. Ya biz lavabo başında elimizi yıkarken koşarak gelip avucumuzdan içiyor ya da onun için tezgahın üzerine su bırakıyoruz oradan içiyor mecbur kaldığında. Yüksek bir yere koyun su kabını yerini de gösterin ve su sürekli taze olsun belki içer

nsnci

Benim kedim de su içmiyordu, hafif geniş ve derin porselen kase aldım tüm odalara koydum.
Artık benden fazla su içiyor/seviyor. Kaseye su koyarken o sesi duyduğu zaman çıldırıyor neredeyse

Her 2 gunde bir yas mama verin ki susuz kalmasin. Ama yas mamaya yas mamanin miktari kadar veya biraz daha az su ekleyin.

sarmanbirkedi

Bana da oluyor mesela kuru mama yiyor ama suyunu içmeden yalanmaya başlıyor. Ben de su kabini ordan oraya taşıyorum, parmagimi ıslatıp ağzına sürüyorum anca öyle içiyor.

bengusarioglu

Yok benimki yerden, koltuktan vs asla içmiyor. Sürekli miyavlıyor. Suyu elimle tutup önüne götürmem gerekiyor. Yeni yeni alışkanlık edindi. Ben de okula gidince bu kadar farkında değildim ama anladım ki ben yokken asla su içmiyormuş. Şu an karantinadayız ama karantina sonrası ben evde yokken susuz kalsın istemiyorum. Bu alışkanlığı nasıl bıraktıracağım hiç bilmiyorum

bengusarioglu

Su içiyor içmesine de sürekli benim vermem gerekiyor. Orda duran suyu asla içmiyor. Yani elimle onun kafa hizasına suyu tutmam lazım.

Su pınarı bile almışsınız mecbur içicek susuz kalınca, benimkide huy edinmişti çeşmeden içmeye kesinlikle kendi su kabından içmiyordu bende su pınarı aldım baya sevdi

minky

Mama sehpası fln mı alsanız.Kafa hizasına koysanız suyu!

minky

? Olscktı

bengusarioglu

Dediklerinizin hepsini yaptım, ne istiyor anlam veremiyorum :( su pınarı yaklaşık 1 hafta açık kaldı ve ölmeyecek kadar su içti. Hiç sevmedi. Sehpaya koyuyorum, tezgaha hiç çıkmaz çünkü. Oradan da içmiyor. Koltuğa koyuyorum masaya koyuyorum yok. İlla elimden içecek. Zaten taze olmazsa da içmiyor. Susayınca sürekli miyavlar zaten. İlgisiz de bırakmıyoruz hiçç anlamadık derdini. 2 aya yakındır bu şekilde