Matisse/Golosi Mama Seçimi?

bycasss

Herkese merhabalar.
12 aylık erkek (kısır) sarman cinsi bir yavrumuz var.

1 aylıkken sahiplendim ve ne yazık ki o gün bu gündür ********** ürünleri ile büyüttüm kendisini.tek sebebi hesaplı olmasıydı.herhangi bir hastalığı yok kedimizin fakat tüy dökme problemi hat safada bu dönemde eşimde ve küçük kızımda alerjik belirtiler baş gösterdi.bu sebeple tüylerini tıraş ettirdim dün itibariyle,eşimin ve kızımın sağlık sorunu olmasa o güzelim tüylerini asla traş ettirmezdim de mecburiyet işte.
1 haftadır mama araştırması yapıyorum(içerik okuyarak).nd vb mamalar maalesef bütçemizi aşıyor.bu yüzden ilk etapta orta kalite olan golosi ve matisse'yi denemeyi düşünüyorum.

GOLOSİ
Indoor Sterilizzati
İçindekiler: Et ve et ürünleri (%15 tavuk eti), tahıllar (%12 pirinç), balık ve balık ürünleri (%6 somon balığı eti), kanatlı ve balık yağı (%4.3 kanatlı yağı, %0.5 somon balığı yağı), bitkisel orjinli türevler (%0.5 Arbocel® selüloz lifleri, %0.1 hindiba otu inülini), %0.5 maya, tohumlar (%0.5 keten tohumu), mineraller, yumurta ve yumurta ürünleri, deniz kabukluları (%0.005 yeşil kabuklu midye tozu - Perna canaliculus).

Analiz Değerleri: Nem: %8, Protein: %34, yağ: %13, lif: %2.3, kül: %7.9, kalsiyum: %1.32, fosfor: %1.01, sodyum: %0.25, klorid: %0.61, magnezyum: %0.07, potasyum: %0.60, Omega-3 yağ asitleri: %0.44, Omega- 6 yağ asitleri: %2.07, lizin: %1.56, methiyonin: %0.49.

MATİSSE BİLEŞİMİ

Kurutulmuş balık (somon balığı) (%32), pirinç (%25), mısır, mısır gluteni, bitkisel bezelye lifi (%8), kurutulmuş tavuk eti, tavuk yağı, kurutulmuş pancar küspesi (%6), hidrolize hayvansal protein, balık yağı, bitkisel yağ, kurutulmuş tam yumurta, fisilyum tohumu, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat dihidrat, kurutulmuş bira mayası, mono-sodyum fosfat

ANALİTİK BİLEŞENLER

ham protein %31.00; ham yağ %11.00; ham lif %5.90; ham kül %6.60; Kalsiyum %0.90; Fosfor %0.85; Magnezyum %0.08; nişasta %19.50; toplam şeker %0.60; Taurin 1800mg/kg.