Yavru Kedilerimiz İçin Önerebileceğiniz Mama?

cicek67

Yavru kedilerimiz nisanın 20sinde 2 aylık olucaklar. Annesini emiyolar veteriner 2 ay emsinler mama almayın dedi. Az bi zaman kaldı, alalım diyoruz artık ama hangi markayı almalıyız bilemiyoruz. Önereceğiniz mamalar nelerdir?

16 CEVAP

ben felicia dan çok memnun kaldım. hem içerik temiz hem hayvanlar üzerinde test edilmiyor. hem de mail adreslerine yazarsanız size tester mama gönderiyorlar. bu sayede kediniz yemezse paket boşuna gitmiyor. genelde proplan vs öneriliyor ancak içerik olarak çok temiz olduğunu söyleyemem. bütçeniz varsa nd iyi ancak dermotolojik olarak bazen sıkıntı yaratabiliyor. biz 2 aylıkken felicianın yavru kedi mamasına başladık. şimdi kedim 8 aylık kısırlaştırdık ve biraz tüy problemimiz vardı vet tavsiyesiyle somonlu feliciaya geçtik. en azından testerlarından denemenizi tavsiye ederim :) sağlıkla büyüsünler :)

İnstinct, orijen, acana. Biraz altı ND. Biraz daha alti proplan vs.

sarmanbirkedi

Eğer bütçeniz uygunsa kesinlikle nd oneririm. Orta halliyseniz bonacibo kitten mükemmel olur

ND, advance, proplan, trueinsinct kaliteli mamalar

sarmanbirkedi

O zaman size bonaciboyu zevkle öneririm. Ben de öğrenci olduğum için butcem kısıtlı. Bonacibo fiyatına göre en iyi mamadir. Vitamin, taurin eklemeleri, hayvansal ürün oranı güzel. Ayrıca kedim gayet sağlıklı ve tüy dokmuyor

sarmanbirkedi

Yavruysa kitten olanını alın.

sarmanbirkedi

Bonacibo ile felicianin içeriği tıpatıp aynı bu bininci soyleyisim. Felicia yerine bonacibo alın daha ucuz

anjelik123

Ben yavrularıma proplan kullanmıştım halada kullanıyorum ve hiç bir problem yaşamadık uygunsa onu öneririm

BenNisa

N&D'ye yetecek bütçeniz varsa N&D alın. Eğer yoksa Matisse alın. Fiyatı Bonacibo'dan yüksek olabilir ama içeriğinde et var. Bonaibo'da yok. Bu yüzden Matisse'yi Bonacibo'dan daha kaliteli buluyorum. Eğer haftada 3-4 kere et haşlayıp kedilerinizi verirseniz Bonacibo alın. Eğer et haşlayıp kedilerinize vermeyecekseniz Matisse alın.

cicek67

@sarmanbirkedi annesine hills kullanıyoruz kabızlık sorunu vardı. O bile zorluyor şu sıralar o yüzden biraz uygun olanları tercih edeceğiz sanırım.

minky

kuru mama
•SanaBelle
•N&D
•BonaCibo
•Naturea
•BritCare
•Brit
•VetLife
•FitMin Purity
•Bravery
•İnstinct

yaş mama

•Naturea
•Me-O
•Schesir
•Nutri
•N&D
•GimCat
•Reflex Essential
•BonaCibo

bmcat

Matisse. Biraz daha uygun fiyatlı olarak da Profine öneririm.

bmcat

Brit Care ve bir alt ürünü Brit Premium da olabilir.

cicek67

@ersoylardanayse çok teşekkür ederim. Fiyatıda uygun. Bakayım buna. Çünkü 4 taneler pahalı mamalara güc yetiremem :)

cicek67

@sarmanbirkedi teşekkür ederim bilgi icin. İkisine bakayım. Çok sağ olun :)