Yeni Sahipleneceğim Kedi İçin Öneriler İstiyorum?

sundowndread

Yakın zamanda yavru bir kedi sahipleneceğim ve onun için en iyi ürünleri almak istiyorum hep.. ancak en iyi ürünlere baktığım zaman aşırı pahalılar.. gücüm bunlara yetmez.en iyisinden her ay kum ve mama alsam aylık 200ü aşkın bir masraf çıkıyor hesaplayınca.ben de isterdim kedime her ay origin mama alayım,ever clean kum alayım ama dediğim gibi aylık masraf aşırı oluyor.. ben azıcık daha uygun ama yinede kaliteli olan ürünler almak istiyorum.o kadar çok şey okudum ki insanlar bazen şu çok övülen mamaların övündükleri kadar sağlıklı olmadığını söylüyor bazıları da onların dışına çıkmayın diyor.bu arada örneğin 3aylık bir kedi bir ayda ne kadar mama yer? Ona göre aylık almayı düşünüyorum.şu an royal caninin 400+400 gramlık 45tlye kitten maması var ama 800gr bir ay yeter mi bilmiyorum.. ve 800gr’ın 45tl gibi ucuz bir fiyata olması beni şaşırttı.lütfen bilgilendirin

91 CEVAP

Anonymus552223

Sevgi, ilgi, sorumluluk, balkondan düsmemesi için önlem, omür boyu bakma, en ufak sorunda sahiplendirmeye çalismama, sabretme, vakti gelince kisirlastirma. Bunlar en pahali mamayla beslemekten cok daha önemli. Orta ayar bir mama alin ama ömur boyu onunla olun.

Anonymus552223

Cani nerde isterse orda uyur yatak alsaniz bile. Muhtemelen sizin yataginizda ayak ucunuzda sandalyede vs.. gece kudurma duruma yavru kedilerde oluyor yarim saat falan kosturur ama 1 yasindan sonra daha sakin oluyorlar. Ve sizin yatma kalkma saatlerinize uyum gosteriyorlar

Lorinloris

Bu arada çok küçükse gözünde akıntı gibi bir sıvı olabilir bunun için göz temizleme damlaları var arkadaşımda öyle olmuştu ondan söylüyorum sahipleneceğiniz kediyi ilk önce gözlemleyin kişiliğini anlayın çünkü bazıları kediyi hemen alıyorlar şımarınca atıyorlar

Anonymus552223

Barinak kuduz yapiyor ama 6 aydan once kuduz asisi teklikeli, yaptirtmayin bence.

Anonymus552223

Hangi mamayi alirsaniz 1.5 kiloluk seklinde almayin, cunku en adi mama bile 1.5 kiloluk olunca cok pahali oluyor.

sundowndread

Mystic çok karşıma çıktı.reklamlarını falan görüyorum.çok merak ettiğim bir mamaydı.araştırmayı düşünüyordum.söyledikleriniz çok doğru bu sömürürden başka bir şey değil maalesef

sarmanbirkedi

Kesinlikle katılıyorum felicia ve bonacibo tıpatıp ayni. Feliciaya para dökmeye gerek yok. Bonacibo kitten alabilirsiniz

sundowndread

merak etmeyin bunları bahane edip kediyi ter edecek bir insan değilim.. isterse tüm tüğlerini döksün yine terk etmem.. bu tüğ dökümünü ya da diğer sorunlarını en aza indirmek için çaba gösteririm sadece. marka önerileriniz için çok teşekkür ederim. ve evdeki her yer çok güvenli. sinekliklerde çocuk kilidi var.düşebileceği herhangi bir yer yok.zaten 2. kattayız yere çok yakınız düşse bile bir şey olmaz ancak asla düşüp kaybolmasını falan istemem mutlaka dikkat edeceğim. veterinerede her zaman gideceğim evimin çok yakınlarında var bir tane bu konuda da sıkıntı yok.. dediğiniz gibi ben de çok karmaşık bir şey olacağını düşünmüyorum ilk başta oda bizde alışmaya çalışacağız daha sonrası kolay olur eminim :)

aysebudur

Ben en başında kedime bonachibo ile başladım ve inanılmaz hızlı kilo artışı ve iştah açıcıydı,daha sonra proplan e geçtim kaliteli mama yesin diye,yine aynı sonuç.Şu anda felicia kullanıyorum ve çok memnunum,yapmanız gereken kedinizin huyuna göre ona iyi gelecek olan ve veteriner hekiminizin onayladığı bir mamayı kullanmak.Siz hangi mamayı alırsanız alın iyi gelip gelmeyeceğine kediniz karar veriyor.Asla bonachibo kötü bir mamadır felicia daha iyi falan demiyorum zaten hemen hemen aynı skaladalar,demek istediğim şey “en iyi”sini her zaman kedinizin belirlediği.

Kuzeyhera

Ben kedimi sokaktan almıştım. Aldığımda sekiz aylıktı yani sokaktaki birçok şeye denk gelmiştir sanırım. Sokakta gördüğünüz neredeyse hiçbir kedinin uyuyabileceği sıcak bir yatağı yok. Onların biraz dinlenmek ve ısınmak için girdikleri çöp konteynerları var sadece ki zaten orada da güvende hissedemiyorlar, ufacık bir seste hemen sindikleri yerden kaçıyorlar çünkü korkuyorlar. Yiyebilecekleri pahalı mamaları yok. Sadece orada burada bulabildikleri yemek artıkları var. En iyi ihtimalle birkaç iyi niyetli insanın verdiği mama vardır o da hangisine yetsin. Onları hastalıklardan koruyabilecek aşıları yok. Hayvanlar bu şekilde yaşayabiliyorlar (zor da olsa). Biliyorum heves ediyorsunuz. Yatağını alayım, kedi evi de olsun, mamanın en sağlıklısını yesin gibi. Ama bunların hepsi bir yere kadar olacaktır. Bizim kız eve geldiğinde pahalı denilebilecek derecede birçok ürün almıştık. Kedi evinden yatağına kadar masraf yaptık. Sonuç ise aldığımız yatağa bırakın yatmayı patisini basmıyor, yatağın olduğu yerden geçmesi gerektiğinde üstünden atlıyordu. Kedi evi ilk geldiğinde içine bir hafta falan girdi. Mama için ND kullandık ve memnunuz. Mamanın kalitesi önemli çünkü ileride oluşabilecek rahatsızlıkların nedenlerinden biri de mama olabilir. Mamayı mümkün olduğunca toplu alırsanız uyguna gelir. Beş kilogramlık mamalar daha uygun olacaktır . Kum ise sanicat kullandık güzeldi ama vancat de çok öneriliyor.
Demek istediğim kedinizin maması önemli, lütfen mamayı ucuza getirmek için market maması gibi ucuz ürünler almayın kedinize ve size zarar olur. Kum tercihinizi deneyerek daha iyi öğrenirsiniz her kedi aynı değil çünkü. Kedinize yatak veya kedi evi almak istiyorsanız mümkün olduğunca ucuz alın çünkü çok umurlarında olmuyor, yine gidip evin en saçma köşelerinde uyuyorlar. Ve aldığınız bu ürünlerin arasında uzun bir süre farkı olsun bence. Bir anda bir sürü seçenek değil de yavaş yavaş birkaç seçenek onları daha mutlu eder belkide

Anonymus552223

Bi de 3 aylik kedi deyip gecmeuin yetiskinlerden daha fazla yiyorlar. 5 kiloluk satilan bonacibolar var ondan alabilirsiniz uyguna gelir

TATA4242

Bu şekilde aylık masrafı kuru mama,kum ile beraber çok ucuza,yani 2 kg mama bile yese(yavru için normal bir miktar)aylık,kum ve mama masrafı ortalama 50-60 tlye denk gelicektir.Yetişkin olduğu zaman ise,hermospet firmasının o zamana kadar
çıkarmış olacağı,klicker markasının yavru modelini seçebilirsiniz.

Lorinloris

Gece şımarması konusunda alcağınız kediye göre değişebilir benim kedim uykucudur oynadığında kendi kendine takılır rahatsızlık vermez çoğu kedi böyledir bazı geceler şımarır diğerlerinde uyur ve yorarsanız gece uyur ama sabah da uyuyabilir kediler epey uykucudur çünkü

sundowndread

Bu siteye yeni üye olduğum için bilmiyorum ama kişiye özel cevap veremiyorum sanırım :( hiç merak etmeyin isterse bana eziyet etsin bu eve aldığım kediyi kesinlikle terk etmem.bu konuda çok hassasım.günlerdir yazılar okuyorum,videolar izliyorum sırf iyi bakabilmek için.royal canini nedense bir kısım aşırı kötülüyor bir kısım çok övüyor.bu mama konusunda kafam karışıyor.petshopla konuşmuştum oda benim kediler reflex yiyor öneririm dedi ama ben o mamayada güvenemedim.ayrıca kuduz aşısını barınak yapacak. Ve vancat hakkında çok çelişkili şeyler okudum bazıları o kuma bayılıyor ama bazıları çok tozuyor ve kokuyu hapsetmiyor diyor anladığım kadarıyla siz memnun kalmışsınız baya.ve önerilen mamalarıda dikkate alacağım çok teşekkür ederim

sundowndread

N&d kafamı çok kurcalayan bir mamaydı. Onun hakkında kötü bir şey duymadım hiç o yüzden en cazip gelen oydu bana.. ama işte çok pahalı dediğiniz gibi.her ay yetişemezsem diye korkuyorum