Golosi Somonlu Kedi Maması

Kerevit

Arkadaşlar golosi markasının somonlu kedi mamasını alsam 20 kg uzun süre kafam rahat olacak. Bu markayı tanıyanlar kedimi ek olarak nelerle beslemeliyim. İçerik okumasını pek bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz? Uzun süre sıkılır mı aynı şeyi yemekten. Kedim çok iştahlı. Nd mama kullanıyorum ama Sürekli sürekli peşimizde. Yerimizden kıpırdadığımız an hemen ayaklanıyor. Nd kullanmaya devam etmeyi bende istiyorum ama bir süre biraz alt kalite kullanmak zorundayım

15 CEVAP

Kerevit

Gönlüm golosiden yana. Deneyelim:)

minky

N&D'den sonra golosi yerine profine'e geçebilirsiniz sanki.Eğer golosi derseniz içeriği iyi bir mama.Tahıl olarak sadece pirinç var.Vitamin ve Taurin eklemeleri yetersiz.

Kerevit

Matisse golosi ile alakalı bütün yorumları inceledim neredeyse. 20 kg olması hoşuma gitti gibi. Bende kararsızım

minky

20 kilo mama mufafaza etmekte zor olur.Golısi içerik olarak iyi bir mama.Fakat dediğim gibi vitamin eklemeleri iyi değil pek.Özellikle Taurin çok az ve en önemlisi de bu.Eğer alırsanız düzenli Multivitamin ve Taurin ilavesi yapmalısınız ki bu daha pahalı mama parasına denk getirecektir sizi yine.

Kerevit

Profine ı inceliyorum şu anda hiç dikkatimi çekmemişti. Çok fazla tartışıldı bu konular biliyorum tekrar tekrar açmak istemezdim. Ama içerik okuma konusunda yetersiizim gerçekten.

minky

COMPLETE CAT FOOD - COMPOSITION:

chicken 38% (chicken meal 24%, dried chicken 14%), rice 25%, maize, dried apples, chicken fat (preserved with mixed tocopherols) 5%, hydrolyzed chicken liver 2%, brewer’s yeast, shrimp 1.5%, salmon oil 1%, sodium chloride 1%, sea algae 0.5%, herbal blend (fennel, basil, sage) 0.02%, chicory root (source of mannan-oligosaccharides) 0.015%, fructo-oligosaccharides 0.012%, yucca schidigera extract 0.008%.
NUTRITIONAL ADDITIVES IN 1 KG:

vitamin A (3a672a) 19,000 IU, vitamin E (alpha-tocopherol) (3a700) 500 mg, vitamin D3 (E671) 700 IU, vitamin C (E3a312) 150 mg, taurine (3a370) 2,000 mg, choline chloride (3a890) 1,800 mg, biotin (3a880) 1.5 mg, niacin (3a314) 40 mg, calcium pantothenate (3a841) 5 mg, vitamin B12 (cyanocobalamin) 0.03 mg, vitamin B2 (riboflavin) 4 mg, vitamin B1 (3a820) 5 mg, vitamin B6 (3a831) 2.5 mg, folic acid (3a316) 0.7 mg, iron (E1) 40 mg, iodine (3b201) 3.5 mg, organic copper (E4) 10 mg, organic zinc (E6) 140 mg, organic manganese (E5) 50 mg, organic selenium (3b8.10) 0.2 mg, L-carnitine (3a910) 50 mg, L-arginine (3c3.6.1) 10 mg, DL-methionine (3c301) 14 mg, L-lysine (3.2.3) 10 mg.

minky

Composition:

chicken dehydrated (20%), rice, chicken deboned (14%), turkey dehydrated (14%), chicken fat (preserved with tocopherols), rice bran, dried apples, brewer´s yeast, chicken liver (2%), salmon oil, mannan-oligosaccharides (155 mg/kg), fructooligosaccharides (125 mg/kg), yucca schidigera extract (85 mg/kg), sea buckthorn (50 mg/kg).

Analytical ingredients:

crude protein 36 %, fat content 12 %, crude fibre 5.0 %, crude ash 6.6 %, moisture 10 %, calcium 0.7 %, phosphorus 0.6 %, sodium 0.8 %, magnesium 0.04 %.

Nutritional composition:

vitamin A (E672) 22 500 IU, vitamin D3 (E671) 900 IU, vitamin E (3a700) 650 mg, vitamin C (E300) 300 mg, taurine 2 300 mg, choline chloride 2 100 mg, L-carnitine 65 mg, niacin 40 mg, biotin 1.8 mg, zinc (E6) 150 mg, manganese (E5) 56 mg, iron (E1) 47 mg, copper (E4) 11 mg, iodine (E2) 3.7 mg, selenium (E8) 0.23 mg, DL-methionine (3.1.1.) 13 mg, arginine (3c3.6.1) 11 mg, L-lysine (3.2.3.) 9 mg, sodium hexametaphosphate (E452i) 710 mg. Omega 3: 0,28%, Omega 6: 1,57%.

Bu BritCare sterilised
İlki Profine sterilised.pirinç biraz fazla ama kalanı iyi.

Kerevit

İçindekiler: İşlenmiş Hayvansal Protein, Buğday, Mısır, Hayvansal yağ, Buğday Kepeği, Bonkalit, Somon, Somon yağı, Hamsi, Hamsi Yağı, Mısır Gluteni, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Tavuk-Ciğer Aroması, Tuz, Keten Tohumu, Kurutulmuş Bira Mayası, Taurin.
Mineraller: Kalsiyum, fosfor, sodyum, iyot, çinko, bakır, potasyum klorür, demir , selenyum
Besin Değerleri: Ham Protein %33, Ham Yağ %10, Ham Selülöz %5, Ham Kül %8, Vitamin A - 15000 IU/kg, Vitamin D3 - 1000 IU/kg, Vitamin E 150 mg/kg, Vitamin C - 120 mg/kg, Taurin 1000 mg/kg

Bu içerik hakkında fikriniz nedir. obivan marka mamaymış.

Kerevit

Yazılan sadece bu sitesinde pek ayrıntı yok sanırım

minky

Markamamnın ürünü.Tahıl oranı fazla buğday,mısır,gluten.Bu mamanın 10 kilos eskiden 90 tlydi.Almıştım sokak kedilerine şimdi 190.100 TL zam?Eğer uygun fiyatlı mama arıyorsanız BonaCibo kilosu 16 TL.Low Grsin formüllü ve yerli.

Kerevit

Tamam elendi o ozaman.

Siyammm

Profineda et yerine un var?
Golosi profinedan daha iyi ve içindeki ete göre fiyatı çok uygun.
Bence önce az kg lık alın beğenmez fln kötü olur. Bende golosi deneyeceğim

minky

Golosi dediğim gibi iyi içerik ama vitamin ve Taurin az.Eğer Multivitamin kullanılırsa sıkıntı çıkmaz.Bunun dışında diğerlerinden iyi bir içeiğesahip zaten.Denenebilir.Etkis iyiyse devam edersiniz.Bu Aradgolosi ithal nelirteyim

Kerevit

Taurin desteğini nasıl alabiliriz tüplerde satılıyor dimi

Kerevit

Taurin desteğini nasıl alabiliriz tüplerde satılıyor dimi