Napcam Ben Bu Mamaları?

Merhaba arkadaşlar aşırı derecede seçici bir kedim var şuan proplan kullanıyoruz kısır maması ile yavruyu karıştırarak veriyorum en azından bu mamalar dan instinct ile ND bitirse mükemmel olcak proplandan başka mama yemiyor delircem artık illa aç kalarak alıştırmamı istiyor galiba aç bırakmakta istemiyorum başka yolu varmı alıştırmanın ama denedim 1 hafta karıştırarak verdim azcık bir mamayı hemen anlıyo yemiyor illa yemezse de sokak çocuklarına veririm ama önerilerinizi bekliyorum

53 CEVAP

TATA4242

Kesinlikle aç bırakın,kötülük yapmış olmazsınız,siz onun iyiliğini istiyorsunuz.Emin olun ben böyle yapıyorum,matisse,royal canin,whiskas gibi markaları kullandım,Proplan bunların yanında :)Ne ki :D Yani en fazla bağımlılık yapan ürünler.Şimdi maşaAllah N&D yemek için,peşimde dolaşan bir kedim var.Ben yıllardır,bu yöntemi kullanırım,onları çocuk gibi düşünün,çocuğun her istediğini yaparsanız şımarır ve tepenize çıkar,eğer alıştırmazsanız bu şekilde devam eder.İnşaAllah sizinkide bu yöntemle kolayca alışacaktır.Alışmayan kedi görmedim.Son olarak ise kısır mama almayın ve kullanmayın gerçekten,düşük yağ ve yüksek karbonhidrat oranları var,tabiiki bu şekilde değilse kullanabilirsiniz.

O zaman aç bırakmaya başlıycam gerçekten çok şımardı köle gibi kullanıyor bildiğin vet. hekimde kısır mamaya gerek olmadığını yeterli su içtiğinde sıkıntı olmıycağını dedi artık adult kullanırız şunu Bi ND ye geçirebilsem inşallah teşekkür ederim tata

Denedim yaş mamayı yedi kuru mamayı ayırdı gören scottish british kedi zanneder Tekir kedi böyle yapıyorsa onları düşünemiyorum

anjelik123

Yaş mamaya karıştırdığınızda biraz bekletin kuru mamalar yaşın nemini alsın o zaman fazla ayırt edemiyorlar

anjelik123

Yemesinin en kolay yolu yaş mamayla vererek. Evet yaş mamaya alışınca başa çıkılmıyor ama elindeki mamaları yedirmesi için ya aç bırakıcak yada yaş mamayla vericek

ZehraBulutt

Yeme garantisi Türkiye'de de var. Paketin %10'undan azı yenmişse belli bir süre içinde iade edebiliyorsunuz ( 1ay diye hatırliyorum, markaya göre değişiyor olabilir.)

srplzngl

bu markaların yurt dışında garantisi var normalde. kedi beğenmezse direkt iade edebiliyorsunuz. genelde sormuyorlar bile neden geri getirdin diye. türkiye’de bu şekilde olmaması çok can sıkıcıdır eminim.
neyse. 10 saatten fazla aç bırakmayın. mamayı önüne koyduktan sonra acaba yiyecek mi diye başında beklemeyin. kendinizden emin bir şekilde mamayı koyun ve gidin. emin olun sizin tavrınızı ve hislerinizi net bir şekilde anlıyorlar. siz inatlaşırsanız o da inatlaşır. siz gerilirseniz o da gerilir.
gerçi kuru mamayı reddeden kedileri kuru mama yemeye zorlamak da bana kötü geliyor. hayvan haklı sonuçta. neden yesin yani o kuru kuru içinde ne olduğu belirsiz taneleri.

TATA4242

Ne demek, ben teşekkür ederim.Bakın gerçekden her istediğini yaparsanız köle gibi kullanıyorlar.Ben kaç tane oyuncak aldım,ya kırardı yada bir iki dk oynar bırakırdı.Hatta bir ara balık aldım,canlı balık gibi,bir iki dk oynadı,bir daha oynamadı.Şimdi almıyorum,etrafdan pinpon topu filan buluyor veya kendi kendine oyun keşif ediyor :D Duvara monteli oyuncakları bile,kendi keşifleri kadar sevmiyor.

Gerçekten öyleler zorluk gören kedi başka oluyor diğer kedimi petshoptan bakımsız halde aldım gözleri çapakla dolmuştu bir sürü sorunu vardı şuanda mama farketmeksizin her şeyi yiyiyor ama bu arkadaşı evden sahiplendim zorluk görmediği için böyle

TATA4242

Ben arkadaşımız için söylüyorum,yoksa en kötü yaş mama, en iyi kuru mamadan daha iyi.

Evet birkaç kez koklamaya gitti ama yemedi biraz önce yatarken mama kabını yanına getirdim biraz o zaman yedi biraz da malt sıktım böyle böyle alışacak inşallah, 1 2 gün arası %25 yazıyordu

Paşamın az önce birkez daha getirdim mama kabını maşallah bu kez güzel yedi ağzını mamayla doldurdu :) sanırım 7.günden sonra mama kabını önünden almama gerek kalmıycak

LadyAndCat

Şimdiden alışıyor :) aynen böyle devam edin...

Tek kuru mama yemiyor ki beyefendi haftada 2 yaş mamada yiyiyor keşke Türkiye dede öyle bir sistem olsaydı

TATA4242

Elbette kedinize göre eski maması ile en az 1 hafta karıştırarak verin.