Kediler Nasil Nefes Alirlar Arkadaslar Cok Ciddi Soruyorum

kediler nasil nefes alirlar

14 CEVAP

LadyAndCat

Bu arada solunum sorunları ağır parfümlerden, tozdan, sigara dumanından, obeziteden veya bilmediğiniz bir sağlık durumundan kaynaklı olabilir. Üst solunum yolu enfeksiyonu olabilir.

ZehraBulutt

Kediniz basık suratlı ırklardansa normal sesli nefes alması.

ZehraBulutt

Kumdan olabilir o zaman pelet kuma geçip gözlemleyebilirsiniz devam edecek mi diye.

Zeynucka

Ne marka kum kullanıyorsunuz?

clear cat kullaniyorum pellet kum siparisi verdim simdi ama sanki pellet kum da tozlu gibi

enfeksiyon.falan.oldugunu dusunmuyorum.cunku kumla oynamayi cok seviyor hatta bi kac kez burnunun orda kum.birikmisti pamukal ilik.suyla temizledim

LadyAndCat

Benim kız da kumuyla oynamayı çok seviyor bir ara kum denemeleri yapıyordum ve biraz tozlu bir kumu da kısa bir süre kullandım ve baktım hemen nefesini etkiliyor. Kum biter bitmez tozsuz bir kuma geçtim ve şimdi iyi. Kumuyla oynamayı sevse de kumunuz tozsuzsa solunumunda sorun olmamalı.
Bir şey daha aklıma geldi:
Fazlaysa kilosu bundan dolayı da solunumunda sıkıntı olabilir.

burnunu sildim bugun sari veya yesil hicbisey gelmedi solunum enfeksiyonu degil eminim onun belirtileri cok farkli ve evet kilosuda var biraz 7 aylik kabini hic bos bırakmıyorum bi de hangi kumu kullaniyorsunuz acaba

LadyAndCat

Şaka mısınız???
Onların da akciğerleri var.
Anlatıp bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız..

ya kedicigim sesli nefes aliyor kumundan mi oluyor acaba diyorum sanki burnunda bisey varmis gibi

tekir kedisi

peki su an rahat etmesi icin nasil temizleyebilirim bi bilginiz var mi

LadyAndCat

Tozlu bir kum kullanıyorsanız nefes alma sorununuz bundan kaynaklı olabilir. Astımı bile olabilir. Ciğerlerinde enfeksiyon da olabilir.
Veterinere gitmenizi öneririm çünkü eğer sağlık sorunu varsa gecikirseniz durumu ilerleyecektir.

LadyAndCat

Dişi mi ? Erkek mi? Kaç kilo?
Dişiyse 4-4,5 kg geçmemesi
Erkekse 5-5,5 kg geçmemesi iyi olur
Ak kum kullanıyorum. Açık tuvalet ve banyoda tutuyorum.