Kedim Depresyona Girer Mi?

Alisyaa

Merhabalar, benim 8 aylık bi bebeğim var virüsten dolayı kızımla birlikte ailemin yanına gelmek durumunda kaldım. Evde 3 yaşlarında yaramaz bi yiğenim var kızıma pek rahat vermiyor. Bende ona üst katta bi oda yaptım ve geceleri oraya bırakmak zorundayım. Geceleri tek başına hiç uyumadı, çok endişeleniyorum ama mecburum :( depresyona girermi sizce gündüzleri yanına çıkıp oynuyorum ilgileniyorum ihmal etmiyorum.

13 CEVAP

LadyAndCat

Sevgisiz büyüyen canlılar değil kediler de köpekler de bu yüzden evciller binlerce yıldır.
Hiçbir canlıyı bir başına bir odaya kapatıp yalnız bırakmayın. Kendi odanız varsa lütfen onunla gece odanızda kalın ve onu odanızda tutun. Tek sorununuz 3 yaşındaki bir çocuk değil anlaşılan. Çocuk ve kedi anlaşır çünkü kediniz onun küçük olduğunu anlayabilecek durumda. Hayvanlar bunu bilirler , anlarlar. Çocuğa zarar vermez. Çocuğu sevmiyorsa da ondan kaçıp saklanabilir. Bence siz ailenizin geri kalanına sahiplendiğiniz bu canlıyı kabul ettirmeye çalışın. Elinizdeki oyuncak değil iki yaşındaki bir çocuk zekâsına sahip bir canlı.
Sevmek güzel şey ne diyeyim bencilliği yok eder. Böylece kediniz depresyona girmez veya ruh sağlığı bozulmaz. İhtiyacı olan şey sevgi, sıcak bir kucak soğuk ve boş bir oda değil.

Anonymus552223

3 yasindaki yegeniniz uyudugunda falan alin yine aşagi bence.. oraya hapismis gibi hissetmesin alt katlari da keşfetsin. Yegeniniz gece uyuyor o zaman da alabilirsiniz. Cocuk bir niktadan sonra zarar verip kovalamamayi ögrenmez mi? Davranis bozuklugi derken engelli gibi mi yoksa sadece şırmariyor mu

poughkeepsie

onla beraber kalma şansınız yok mu? veya alt katta onunla beraber kapıyı kapatıp uyuyun emin olun yalnız kalmaktansa kapalı odada sizle uyumayı tercih eder

Alisyaa

Öncelikle söylediklerinize hak veriyorum fakat bazı ithaflarınızı doğru bulmadım. Yanlış anlaşılmak istemem, Ben sırf evcil hayvanım olsun diye kedi köpek sahiplenen topluluktan değilim. Kızımada kedi olarak değil evladım olarak yaklaşıyorum. Ondan hiçbir zaman ne sevgimi, ne şefkatimi ne sıcaklığımı eksik etmiyorum. Yiğenim davranış bozukluğu olan bir çocuk. kızım ona zarar vermesin diye böyle bir şey yapmak zorunda kalmadım, yiğenim kızıma zarar vermeye çalışma boyutuna geldi. Şu an içinde bulunduğum şartlarda kızım için en iyisi maalesef ki bu şekilde. Kaldığı oda asla soğuk değil. Kendime ait bir odam olsaydı emin olun zaten şu an böyle bir olayı sizlere danışıyor olmazdım. Hiçbir annenin mecbur olmadığı şekilde evladından ayrı uyumaya çalışacağını da düşünmüyorum. Yinede teşekkür ederim yorumunuz için.

Anonymus552223

Veya en azindan gece siz yukarda kalsaniz yere şilte falan atip. 1 2 gun olsa birsey olmaz dicem ama bu surec ne kadar gider hic belli degil.

bbeyzvv

ona oyuncak ödül maması yaş mama alarak sevdiği yemeği yaparak gönlünü alabilirsiniz ama size kırılmasına engel olamazsınız kediler çok hassaslar maalesef

sarmanbirkedi

Kediniz için en iyisini istediğinizi biliyorsunuz ama işte bazen bu mümkün olmuyor. Bazen diyorum ki sokaktaki birçok kedi ev kedilerinden daha mutlu

Merhaba, ben de üniversite öğrencisiyim. Sizi anlıyorum. Hak da veriyorum, fakat bu süreç çok uzun olacak. Haziranda mezun olmuyorsanız en az eylül-ekime kadar uzayacak. En iyi ihtimalle eylül-ekime kadar ailenizle kalacaksınız. 6 ay kedinizin orada tek başına durması bu yaşta onu çok etkiler malesef. Üst kattan kastınız ne bilmiyorum. Ama mümkünse kendinize oda yapabilirseniz buraya en iyisi olur.
Kediler yalnız uyuyabilir. Böyle alışan kediler var. Fakat aylardır sizinle uyuyprsa biraz yadırgayacaktır. O yüzden bol yaş mama ve bol oyuncakla şımartmanızda fayda var. Umarım süreç daha fazla uzamaz ve sorun yaşamazsınız❤️

Alisyaa

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Bbzeyvv; söylediklerinizi uygulayacağım teşekkürler
Epiglottis; yaklaşık olarak 2 haftadır buradayız geldiğimizden beri benimle birlikteydi aslında dün gece ilk gecemizdi ayrı uyuduğumuz. Yok hayır engelli değil, hala konuşamadığı için davranış bozuklukları, fazla sinir ve zarar verme eğilimlerine giriyor. Bi anda kızımın başını severken kulağını sıkıp çevirmeye çalışmak gibi sanırım bu süreç boyunca onu tek bende bırakamicam :((

Alisyaa

Kirpiklihunicik; Merhabalar, önerileriniz için teşekkür ederim evet süreç çok fazla uzun bu beni dahada endişelendiriyor. Ama sanırım sizlerinde dediği gibi kızımı o kadar uzun süre orda bırakamam. Dün gece uyuyamadım onu düşünmekten :((
Çok teşekkür ederim, umarım yaşamayız ♥️

Argiyu16

Girebiliyorlar malesef ben bazen sehir disina cikiyorum 2 gunluk evde babam bakıyor eve geldigimde bana pek yanasmıyor ama sonra düzeliyor

Alisyaa

peki başka ne yapabilirim bi öneriniz var mı ? Gün içerisinde sık sık gidiyorum yanına oyun oynatıyorum seviyorum fakat yanından çıkarken peşimden gelmeye çalışıyor ve miyavlamaya başlıyor çok üzülüyorum :(

Alisyaa

Maalesef öyle bi imkanım olsa emin olun asla bırakmazdım :( 15 dakikada yada yarım saatte bir gidip kontrol ediyorum..