Çam Peleti

Ceydayyavuzz

Arkadaslar bi sorum olucak. Ben çam peletine gecmeyi dusunuyorum ama aklimda soru isaretleri var.
Birincisi cis yaptıkları zaman ufalaniyor. Bunu nasil temizleyecegim?
Ikincisi kedinin alisma sureci nasil oluyor?
Benimki sokak kedisiydi fazla sorun cikaracagini düşünmüyorum. Sokaktan yavru edinip cam peletine gecen ve sorun yasayan var miydi aranizda?
Bide ben uygun fiyatli bir cam peleti alacagim? Kaliteleri kotu oluyor mu?

12 CEVAP

Bett

Ben Ocak'tan beri Natural Bastet kullaniyorum. 14 lt. doktum ve hala uzerine eklemedim. Dolu dolu duruyor. Direkt bir gunde radikal bir kararla gecis yaptik. Allah'tan pislik cikarmadi bizimki, kabul etti.
Cok buyuk bir ferahlik gercekten. Aliyorum, tuvalete atiyorum. Posetle mosetle ugrasmiyorum. Mis.
Bunun disinda BigCat varmis, o da cok iyiymis. Hem Natural hem de BigCat kullanan birisi ikisinin de birebir ayni oldugunu, fark goremedigini belirtmisti. BigCat fiyat olarak daha uygunmus sadece. Ben de deneyecegim BigCat'i. Cunku Natural Bastet'e gore daha guzel ve indirimli kampanyalar yapiyormus.

Bett

İste tam da yukaridaki mesaj yuzunden 14 litre dokuyoruz. :) Cunku genel olarak buyuk, kapali kum kabi kullaniyoruz ve dibe yapismamasi icin de 14 litre dokuyoruz. Ben hic yapisma sorunu yasamadim. Cok memnumum.

SilasinemD

Natural bastet alacaktım ama bir iki tane kötü yorum okuyunca Noble cat littler aldım. Elimde şimdilik bir haftalık daha bentonit var. Önceden mırmır alıyordum peletler uzun süre gittiği için parayı çıkartıyor diye düşünüyorum. Alışmaları için de peletin üstüne birazcık eski kumdan koyabilirsiniz

Ayseenur10

Ufalanan ve topaklanan olmak üzere iki çeşidi varmış peledin, ufalananlar kabı salladığınızda aşağı doğru çöküyor YouTube da videoları vardı, natural bastet pelete bakabilirsiniz bu topaklanıyor birde orgakitty varmış ama sanırım koku da problem oluyormuş

Ayseenur10

Alışma sürecinide önce kullandığı diğer eski kumu peletle az miktar karıştırarak daha sonra eski kumu azaltıp peleti artırarak geçmeniz gerekiyor

minky

Natural Bastet topaklanıyıyor.Sitesine girip bakabilirsiniz.En iyi pelet kesinlikle

minky

Bilmiyorum ben.Şuana kadar pelet olarak natural Bastet kullandım.Çoğu kişi diğerlerinden memnun değil

Ayseenur10

14 lt çok değil mi? 7 lt dökülmesi yetiyor diye biliyorum yanlış mi biliyorum acaba?

Kerevit

Ben de bigcat in peşindeyim. Natural bastet biraz pahalı geliyor. Ufalanan kullanıyorum. Normal kum kabının içine sığacak şekilde Bir kaç edindim onu matkapla delip elek gibi yaptım sallıyorum altına geçiyor. Bir hafta temizleme çişini kafan rahat.

Kuzeyhera

Natural basted kullanmıştım ama dah öncesinde bentonit kullandığım için daha zor geldi. Küreğim peletler için dardı (yeni kürek almayı unutmuştum) ve kum dibe yapışıyordu. Bentonitten sonra kabus gibi geldi. Doğal ama kullanımı benim için çok zordu. Topaklanan kısımı almaya çalışırken parçalanıyordu. Kedim mucizat olduğu için peletleri her tarafa saçıyordu ve üzerine yanlışlıkla bastığımızda parçalanıyordu (ki bu berbat bir görüntü ile normalde yaptığınız süpürgeyi iki katına çıkarmak demek). Benim için iyi yönleri doğal ve çevre dostu olması. Kötü yönleri ise temizlemesi zor ve etrafta berbat görünüşü. Ama deneyebilirsiniz sadece zamanınızı alır hatta belki beğenirsiniz çünkü bütün kediler farklı :)

Alaracatlover

Bigcati bilen var mj? O nasıl?

Ayseenur10

Peki 14 kg 14 hafta gidiyor diyor, öyle mi? Naturel bastet için soruyorum