Evde Mama

aysebudur

Anket

Yap,yararlı
(22 oy)
Yapma,gerek yok
(0 oy)
Toplam (22 oy)

Merhabalar,kedilerimi kuru mamayla besliyorum ama arada onlara mama yapmak istiyorum,çünkü kuru mamaların en iyi marka olsa bile yeterli olduğunu düşünmüyorum.Aldığımız yaş mamalara da çok güvenemiyorum.Siz yapıyor musunuz ve öneriyor musunuz? Yapıyorsanız evde yapabileceğim hem fit olan kızıma hem de dombili olan oğluma önerebileceğiniz tarifler var mı? :D

13 CEVAP

sarmanbirkedi

Evet yapmanız kesinlikle çok iyi olur. Tarifler çok konuşuldu. Soru filtresine yaş mama tarifi yazarsanız görürsünüz ayrıca internette de var

Ben hiç yapmadım ama yararlı tabiki de yapmanızı öneririm Suzi online da tarifi var

Kerevit

Suzininki çok karmaşık bence bunun daha kolay bir yolu olmalı. Evde akciğer vardı biraz bulgur koyup haşladım blenDer dan çektim yerken boğulcaktı az daha nefessiz yedi:) iyimi ettim kötümü bilmem Bir dahakini normal ciğerle Yapacağım bu elimde vardı

Katya06

İçindeki taurin miktarını ayarlamak vs çok karışık. Kuru mamaya devam ederim ama yaş mamayı evde yaparım gerisini vitaminlerle desteklerim diyorsanız bence olur.

Anonymus552223

Çok yumoşlar masallah

aysebudur

Yok ben kuru mamaya devam edeceğim tabi ki,sadece arada onları mutlu etmek için hem de daha destekli vitamin almalarını sağlamak için evde yapacağım arada

srplzngl

sıkıntı taurin miktarı değil. diğer mikro besinler. yani aşırı ince düşünmedikçe evde hazırladığınız mama dengeli olmayacak. ama dengesiz olsa bile günlük yiyecek miktarının %30’unu aşmadığı sürece zararı yok faydası var.
löp et, yürek, ciğer kullanabilirsiniz. etleri fırında ya da tavada (haşlamayın) az pişirdikten sonra blenderdan geçirip içerisine çiğ yumurta sarısı ekleyebilirsiniz. çiğ eklemek istemezseniz haşlanmış bütün yumurta da olur. sebze, tahıl falan eklemeyin. zaten yediği kuru mamalardan aldığı, bir kedi için gerekli olmayan besinlerin miktarı çok çok fazla. biraz araştırarak belli başlı vitamin ve makro minerallerin açığını kapatmak isterseniz çok güzel olur. kalsiyum için yumurta kabuğu tozu mesela.
perfectly rawsome diye bir web sitesi var, nutrients bölümünü incelemek yardımcı olacaktır.

Alaracatlover

Ben vaktim çok olmadığından basitini yapıyorum. Bir soru cevapta yazmıştım bakabilirsiniz. :))

Linsenpai

Ay ben bayılıyorum sizin oğlana :D tam yoğura yoğura sevip totoya vurmalık sldşfşfşvş

aysebudur

Mayalı hamur gibi handjanxka
Teşekkür ederim hepinize

BalliBadem

Kesinlikle yapmanızı öneririm hergün biraz verin ve 1 ay sonra farkı görün diyorum başka birşey demiyorum

aysebudur

Ne gibi farklılıklar gösterir

BalliBadem

Ben hazır mama kullanırken sonra evde yapıp günlük vermeye başkadım 50 gr kadar sonra tüyleri dahada parlaklaştı yumuşadı fln ve idrar yolu problemi riskini en minumuma indirdiği için kafam rahat oldu