Catit Mini Su Pınarı

Sselin1

Merhaba arkadaşlar Bu su pinarini ***********dan 155 liraya aldim açalı 3-4 gün oldu. Kedilerim bi kere bile içmedi. Su pinari 3-4 gündür çalişir durumda ve icmelerini bekliyorum ama sanirim içmeyecekler :) Eger almak isteyen olursa 100 liraya satmayi düşünyorum Hatay'da yaşıyorum. Almak isteyen varsa özelden yazabilir.

18 CEVAP

Kuzucansu44

Hemen pes etmeyin. Bende bunun büyük boyu var. Kurduktan yaklaşık 1,5 hafta sonra içmeye başladılar ve şuan sadece buradan içiyorlar. İlk kez böyle bir şey gördükleri için garipsiyorlar sonradan alışıyorlar. 2 kedim de çok seviyor şuan bu ürünü, biraz daha bekleyin derim[:

ZehraBulutt

Evet su pınarı almadan benim de aklımda vardı zaten kendim yapmak, sonra vazgeçmiştim. Motor açıkta olunca benim kedim onu ordan çıkarır yere düşürür gibi geliyor bana, motor suyun dışında çalışınca da tehlikeli olur yanar falan diye düşündüm. Elimde askı şelale filtre var zaten akvaryum almam gerek sadece. Bi deneyeyim bari olmadı balık alır koyarım akvaryuma, gerçi o balıklar çok yaşamaz bizim evde :)

hcerenk

Benim kedilerimin de açıkta duran bir şeyi sağ bırakmaları mümkün değil maalesef.

Sselin1

Catit de plastik bu arada. Zaten celik veya seramik olanlar cok pahali. Su pinarini 2-3 günde bir yıkamak gerekiyor. Ve filtresini de belli bir zaman sonra yenilemek gerekiyor. Bu arada catit mininin filtresi daha ucuzdu :) Su pinari alacak olanlar alacaginiz markanin filtresinin de fiyatlarina bakin bence.

onurtemiz

Eh ben daha gençken alıştırmıştım onu. 8 aylık mıydı neydi unuttum biraz direndi tabi yarım gün sürdü alışması sanırım motor sesini canlı sanıyordu düşük ses olmasına rağmen.

İlk olarak Trixie almıştım şu küçük olan mavi kapaklı ama onu sevemedim ben 2,5 gün dayanıyordu içindeki su.

Geçen yıl Drinwell Platinium aldım ona hemen alıştı daha doğal bir şekilde akıyordu gözümde daha bir doğru tercih olduğunu gönlümden hissetmiştim. Evet su pınarı ile kedim daha fazla su içiyor sus sesi ve motor sesini sürekli duymak susuz olmasa bile içmesini sağlıyor psikolojik olarak.

Acaba eğer kıyabilirsiniz tabir caizse, sadece bu pınarı etrafta tutup başka su kabı bulundurmadan mı denesiniz ? 1 gün için?

Olmadı İkinci el temiz bir Drinwell'de deneyebilirsiniz derim ben.

sarmanbirkedi

Almicam ama ben de hatayliyim. Neresindensin

Kuzucansu44

Onurtemiz
Bende Drinwell Platinium dan almıştım fakat kedilerim yüzüne bile bakmadı 2 hafta önlerindeydi hiç içmediler. Ama Köpeklerim çok sevdi o ürünü şuan Köpeklerim kullanıyor, kedim catitin ürünü çok sevdi

onurtemiz

Köpeklere zaten ne verirseniz verin sıkıntı yok ama kediler tam bir baş belası :D memnuniyetsiz ve mükemelliyetçilerdir :D

Biz önce kibar küçük kullandık kap yani o Trixie'den ama ben hiç sevemedim çok kolay pisleniyordu ve 3 günde bir temizlemek artık gına getirmişti. Oradan alışkanlığımız var ki ilk geldiğinde bizimki 7-8 aylıktı sevmemişti uzak duruyordu. Ama gün içerisinde alışmıştı artık. Drinkwell e de geçince 1 saat sürmemişti alışması biraz büyük diye ve motoru en yüksek ayarda çalıştırdım bilerek sese alışsın diye o sesten sanırım yaklaşmamıştı o kısacık sürede. Şimdi bayıla bayıla içiyor tabi.

Sselin1

Antakyada yaşıyorum :) ben aslında dişi kedim icin almiştım erkek kedim geniş agızli bardagindan bol bol su içiyor. Diş kedi sürekli banyoya gidiyordu belki bunu sever dedim. Korkmuyorlar ama hic yanasmiyorlar. 1 gün sularini kaldirdim erkek kedim içmek icin cok çabaladi kapagini kaldirmaya caliştı ama. Ustünden içemedi bir türlü. Ben de daha fazla kiyamadim suyunu verdim. Onurtemiz bence de drinkwell gibi hazneli bir su pinari olsaydi sanirm icerdi kedim. Kuzucansu calisir durumda suan zaten umarim icerler :)

ZehraBulutt

Bizde cadopet var, hemen alıştı benimkiler ama sesi yüksek bence. Bunun ses seviyesi nasıl acaba, rahatsızlık veriyor mu?

hcerenk

Bunun büyük boy ve ledli olanından var. Bundan önce de weipro pw10 kullanıyordum. Bunu o kadar çok sevdiler ki, ben su yetiştiremiyorum lıkır lıkır içiyorlar. Biraz daha zaman verin isterseniz. Çiçeğine parmağınızı koyup parmağınızdan akan suyu içirmeye çalışın. Ben su pınarı aldığım zaman tek su kaynağı olarak bırakmıştım. Bunu denediğimde de pw10 vardı ve aylardan hazirandı. mecbur hemen alışmışlardı :)

Zehra bununla ilgili birkaç video izlemiştim. Haznesi küçük olduğu için su çabuk azalıyor, su azalınca da çok ses çıkıyor demişler. Bende bunun büyüğü var ve su azalınca aynı şekilde kedileri korkutacak bir ses çıkıyor. Benimkiler korkuıyor yani en azından. Fakat tam dolu olunca eski kullandığım pınara göre çok çok sessiz. Hiç şıkırtı bile olmuyor.

ZehraBulutt

@787891 evet cadopet plastik.

Ceren teşekkür ederim, bir sonraki su pınarım catit olacak o zaman, büyük olandan :)

Şuanda bende m pets kullanıyorum kedimin su içmesi arttı fakat 1.5 gün durar durmaz koku yapıyor yakın zamanda kendim yapcam sizede öneririm tata yapmış en fazla 80 tl ye mükemmel su pınarı yapabilirsiniz.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/37323-selalegoruyorsunuz-anlatmaya-gerek-yok

onurtemiz

Bu arada marka savunduğumdan değil yapılış ve anatomi olarak söylüyorum Drinkwell in dizaynı kedilerin daha dolay içmesini sağlıyor illa insanlar beğensin mantığı ile üretilmiyor. Akan suyu daha şelale ya da musluk suyu gibi akıyor. Onu almayı deneyin
Catit marka zaten güvenilir bir marka o ayrı

Cadopet sanırım plastik demi?