Kisirlastirmak İcin Uygun Zaman Mi?

Minikmuezza

Merhaba disi kedimi kisirlastirmam gerekiyor cok aciliyeti yok ama 1 yasina yeni girdi.virus dolayisiyla erteleyip ertelememe konusunda karar veremedim istanbulda oturuyorum herkesin morali bozuk hem hijyen hem veterinerin motivasyonu acisindan endiselerim var

13 CEVAP

bbeyzvv

6 aydan büyük, hastalığı olmayan ve kilosu narkozu kaldırabilecek olan her kediye kısırlaştırma işlemi uygulanabilir. eğer kediniz dışarı çıkan bir kediyse kesinlikle ertelemeyin ama hep evdeyse bu corona olaylarının yatışmasını beklemek daha iyi olabilir

sarmanbirkedi

Veteriner konusunda rahat olabilirsiniz onlar da sağlık çalışanı ve motivasyonu kötü değildir ama toplu tasimayla gitmek tehlikeli. Özel araçla gidecekseniz sakınca görmüyorum

Minikmuezza

Ozel aracla gidecegim 1 saat sonra alirsiniz dedi normal sartlarda.disari cikmiyor suan kizginlikta degil bide kilosu 2.450 kizginlikta 2.250 ye dusuyor kilosuda az.koronada nerden baksan 2 ay devam edecek gibi gorunuyor en iyisi yaptirmak gibi

sarmanbirkedi

Ya özel araçla gidilecek zaten maske takarsiniz klinikte gelince de her şeyi çamaşır makinesine atar duş alırsınız. Yani 2 3 ay sürecek ve katlanabilecek misiniz? Kilo alması için kaliteli yaş mama verin

gogomars

Ben veterinere gittiğimde şimdi kısırlaştırmamız iyi olur bizimde ne olacağımız belli değil demişti.Fırsat varken yaptırın bence.

Bence şuan en iyi zaman dediğiniz gibi kızgınlıkta kilosu daha da düşecek

gogomars

Farklı farklı türleri var sanırım bu operasyonların bizi tekrar çağırmadı herhangi bir şey için.Yaptığı iğnenin belli bir sürede yavaş yavaş kanına karıştığını başka herhangi bir ilaca gerek olmadığını söyledi.

gogomars

Aynı gün yapıldı.Ben yakalığı sorduğumda gerek olmadığını söylediler estetik dikiş olduğu için gerçektende gerek yokmuş.Orayı yalıyor dışardaki dikişi çekmeye çalışıyor ama yarayı gözlemliyorum bir sorun yok içten dikişler sağlam olduğu için sorun olmuyormuş sanırım.bende sizin gibiydim internette çok karmaşık bilgi var 10 günde iyileşti diyen var Hera narkozun etkisi geçtiğinde 1 günde kendine geldi 2. günde eski oyunculuğuna geri döndü biraz korkuyordu bugün oda ortadan kalktı

Minikmuezza

1 yasinda veteriner kilo almaz dedi 6 aydir ayni zaten kilosu

bence kendinizi tehlikeye atmayın, bu zor dönemde biraz ertelemek kimseye zarar vermez diye düşünüyorum:)

Minikmuezza

Ne anlamda oyle demisti acaba sokaga cikma yasaginda benim bildigim saglik kurumu olduklari icin acik oluyorlar cunku yaptirdiktan sonra antibiyotik gerekicek 10 gun sonra dikis aldirmak gerekicek?

gogomars

Virüs kapabilir mesela her şey olabilecek bir dönem onu kast etmiş olabilir,zaten yarım gün çalışmaya başlamışlardı.

Minikmuezza

Ameliyat edildigi gunmu yapti antibiyotigi yoksa 2 gun sonrami?evet farkli yontemler var cogu karindan ve normal dikisle yapiyor yakalik mutlaka taktiriyor bircok veterinere sordum hepsi bu sekilde yapiyor siz iyi bulmussunuz