Tirmalama Tahtasi Nasil Aliskanlik Yaptirilir..allah Razi Olsun..

erturkzehra

Kedime Tirmalama tahtasini hic kullandiramiyorum nasil aliskanlik ediniriz...allah razi olsun

21 CEVAP

Tikos

Bence tirmalama tahtasi yerine gidin bir marangozdan bir odun alin ama boyle capi genis olsun ve boyu da 15 cm falan olsun. Benim kedim dogal diye o kadar cok seviyor ki sanki bebegi gibi bakiyor ve gunde 5 6 kere tirnaklarini sadece onda biliyor cok mutluyuz. Bu arada çam ağacı olsun ceviz falan sevmiyorlar tirnaklari gecmiyor

Mirtip

Bebekliğinden beri kullanıyor:)
Biz ekstra hiçbir şey yapmadık, bir kediye istemediği bir şeyi yaptırmak bana hiç mümkün görünmüyor:)

hayvansever_

Yani bu sizin elinizde pek olmayan bir şey bazı kediler kullanır bazıları kullanmaz (gerçi çoğu kullanmıyor) bizimkide hem tahtasını hem de bazamı kullanıyor. Belki kedi otlu spreyler fayda eder ama zor.

sarmanbirkedi

Kedi otu spreyi sikin kedileri deli ediyor

Anonymus552223

Belki biraz daha yuksek olursa kullanabilir. Cunku iyice gerinemiyorlar onda. Kullanan kedi gormedimsimdiye kadar sadece yavrular kullaniyo

sarmanbirkedi

Bizim bahcede cok buyuk bir asma var tirnaklarini orda torpuluyor ve torpuledikce mutluluktan deli oluyor. Odun iyi bir fikir

Kuzucansu44

Benim kedilerim (yavru kedim hariç, o daha alışamadı) sadece tırmalama tahtalarını tırmalar. Küçükken tırmalama tahtasının üzerine kedi otu dökmüştüm. Aynı şekilde spreyini de sıktım. Biraz alışınca çok az bir şey yaş mama döktüm. Böyle yapınca tamamen alıştılar. Küçüklüklerinden beri sadece orayı tırmalarlar.

Faytekin

Bizimkiler kullanıyor ama koltukları pas gecmiyorlar yinede,illa onlarada bir iki pati atmadan rahat edemiyorlar ,hele yeni bişey gelirse affı yok :)

poughkeepsie

Ben kollarından tutup tırmalama hareketi yaptım sonra 1 2 kere yaptı bıraktı ardından dışına sarkan ipe zilli top bağladım şimdi hem topla oynuyor hem tırmalıyor

BalliBadem

Ben aylarca denedim olmadı olan kanepelere oldu neyse sorun etmiyoruz ben tırmalama tahtası kullanan kedi görmedim

Esmonic

Kedimi 8 aylıkken alıştırmıştım hala kullanıyor. Tırmalama tahtası ilk geldiği gün onun önünde tırmalama haraketi yapmıştım tahtaya benden görünce oda yaptı hemen öyle alıştı.

Kevserhaksever

Kedim 7 aylıkken kuzenim hediye olarak aldı tırmalama tahtasını normalde benim halimi tırmalıyordu. Hiç uğraşmadım nasıl olsa tirmalamaz diye süs niyetine koydum odama kendi kendine tırmalamaya başladı. Bende şaşkınım beklenmedik taş baş yarar :)

anjelik123

Koltuklarımı mahvettiler sıpalarım :D canları sağolsun şimdi arada bir koltuğa yapıyorlar ama çoğunluk tırmalama tahtası ucuna ip bağladım onu oynatırken tırnaklarını geçiriyor hoşuna gidiyor sonrada bir tane ödül maması veriyorum öyle öyle alıştı baya

Minikmuezza

Ben tirmalamaz diye almadim artik cok gec galiba 12 aylik oldu koltuklari tirmaliyor bu yastan sonra alismaz heralde gec yasta alistirabilen varsa oneri bekliyorum

aysglklm

Benim kedim tahtayı ben tırmalayip gösterdiğimde gelip tırmalıyor :D