Kediyi İstenmeyen Yerlerden Uzaklaştırmak?

Merhaba arkadaşlar.
Benim iki kedim var. İkincisini 4 ay kadar önce sahiplendim. Kendisi çok yaramaz, daha doğrusu karıştırıcı. Geceleri sürekli seslere uyanıyorum. Kendimce önlemler aldım, artık yatarken salonun kapısını kapatıyorum bir şeyleri kırmasın diye ama mutfağım açık mutfak ve oradan bir türlü uzaklaştıramıyorum. Spreyleri denedim bir işe yaramadı. Diğer kedim bir kere bile çıkmadı ama bu ufaklık bir türlü durmuyor. Önerebileceğiniz bir şey var mı? Nasıl öğretebilirim oranın yasak olduğunu?

23 CEVAP

hayvansever_

siz bir kızdığınızı belli edin ne güzel anlıyorlar :d işlerine gelmiyor ama bazen.

hayvansever_

benim kedimde yavruyken öğleydi. Hayır diye bağırıp poposuna yavaşça vuruyordum. Zamanla kızdığımı anladı yapmayı kesti hayırıda öğrendi.

Shaco

limon kolonyası kediyide köpeğide rahatsız eder istemedikleri yerlere 1 damla damlatsanız yeterli köpeğimdeki etrafa dışkı sorununun önüne geçti

Yasin2634

Kedinizi sürekli dolaştığı yere götürüp orada sert bi şekilde hayır demelisiniz devam edicek ama en sonunda anlıcak sizi genelde kediler farklı farklı ama söz dinliyolar en basiti oraya elinizle götürüp hayır diye sert bi şekilde uyarmak :)

@shaco kolonya denedim ama hiç umursamadı bile maalesef.

@yasin2634 inanın yaptım, sürekli peşindeyim, öğretmeye çalışıyorum ama daha yavru olduğu için de tam anlamıyor gibi bakıyor, sert bir şekilde hayır diyorum pat diye atıyor kendini yere göbeğini açıyor :) O yüzden kokularla uzaklaştırmayı deneyeceğim belki içgüdüsel olarak oraya gitmemeyi kendisi seçmiş gibi düşünür daha etkili olur diye.

Yasin2634

@tropikpenguen yavruymuş ben dikkat etmedim bazı yavrular öyle malesef :) ama zamanla düzelir umarım:)

Shaco

yavru kedi uyarıdan anlamaz :>) hoşuna gitmediği kokuyu bulursanız ancak onu rahatsız edip uzak tutar

BalliBadem

Bantı çift taraflı yapıp tezgaha yapıştırıldığı gördüm atladığında rahatsız oluyor ve bidaha çıkmıyor diye biliyorum ama ben hayır ı öğrettim bazen tınlamasada işe yarıyor bant yöntemini denemedim hiç

Kerevit

Kedimi ilk sahiplendiğimde perdeyle oynama huyu vardı.Perdeye ve önündeki koltuğa limon ağacı yağını boca ettim Ev buram buram limon koktu yine de gitti perdeye sataştı. Kolonya denedim yok. Portakal kabuğu suyunu sıktım yok. Yok yok yok kısaca. BiR süre sonra kendiliğinden bıraktı. Bizimde mutfak ve salon açık. Mutfağa gün içinde girdiğinde hayır diye uyarıyoruz. Kaçıyor hemen. Ama geceleri tam bir minik fare. Yağdanlığı yaladığını farkettim. Onu kaldırdık tencere olduğunda yine meraklanıyor. Tezgahta biR tane balığım var ona gidiyor olabilir. gece bn odamdan çıktığım anda tezgahtan hemen atlayıp masanın altına saklanıyor. Yada tezgahın üstünde cansız manken numarası yaparken yakalıyorum. Bunun bir çözümü yok bence.

Tezgahta, ocakta, her yerde geziyor. Ben de kızıyorum sizin dediğiniz şekilde ama bana mısın demiyor, çıktığı zaman beni görünce anlıyor yaptığı hatayı iniyor ama yine de çıkmaktan geri kalmıyor, inatçı keçi :) dün gece prizi eşelemiş, ıvır zıvırı düşürmesi önemli değil ama kendine bir şey yapacak diye korkuyorum artık.

dilaraxx

SİRKELİ KEDİ KOVUCU
1 ölçek sirke
1 ölçek sıvı el sabunu
1 ölçek su
Bunu da deneyebilirsiniz.Ben bunu denedim kedim istemediğim yerlere tuvaletini yapıyor diye işe yarıyor.

Deneyeceğim, teşekkürler.

dilaraxx

O yine işe yaramazsa kedilerin hoşlanmadığı belli şeyler var turuçgiller, sarımsak , hardal tozu, karabiber,tarçın kokusu vs. onları da deneyebilirsiniz.

Fatih55

En mantıklı şey siz bu duruma alışın :D

poughkeepsie

herrrrrrrrrrrrr... şeyi denedim. alıştıramazsınız :( sizi görünce iner, siz varken çıkmaz ama siz yokken parti başlar onun için. bu yüzden mümkünse bıçak gibi sivri şeyleri ve kırılabilecek şeyleri bangoda bırakmayın. lavabo içinde içine su dolmuş bulaşık bırakmayın, su kabındakinden daha hevesli içiyorlar. bi de her sabah yıkayın/silin çünkü ben ne zaman bangoya koyduğum şeyi alsam üstünde tüy ile geliyordu :))