Kedime Ulaşılamıyo????

Yasin2634

Kedim bu aralar gerçekten bana küstü yanıma çok zor geliyo sadece uyurken geliyo oda kendini sevdiriyo:) sonra ödül maması veriyorum banamisin demiyo oyun oynuyorum iple küçük topuyla 2 saniye oynuyo sonra bırakıyo sebebini bi türlü anlayamıyorum

12 CEVAP

Emin olun kısırlaşınca daha iyi olcak benim kedim erkek sadece 3 hafta boyunca kızgınlıkta kaldı bir anda tüyü dökülmeye kusmaya falan başladı aşırı strese giriyorlar sadece siz narkoz verilmeden önce vet hekimden kan tahlili isteyin hiçbir şey olmaz

psabrk

Belki Ergenliğe girdi, strese/depresyona girdi.Veya siz kızdınız korktu küstü gitti veya hasta bu tür durumlarda genelde saklanıp yalnız başlarına kalma eğilimi gösteriyor kediler tıpkı biz insanlar gibi.
Arkadaşa yazdığınız cevabı o kadar çok iyi anlıyorum ki o son cümleniz hele harika Tek yoldaşım Pamuk :)
Bende yakın zamanda riskli bir ameliyat için kedimi veterinerimize emanet etmiştim tıpkı sizin gibi benim kedimde benim tek yoldaşımdı yeter ki veterinerinize güvenin, cerrahlığıda iyi olursa hiç bir sıkıntı çıkmadan bu süreci atlatırsınız :) Ve unutmayın kısırlaştıracaksanız arkadaşın dediği gibi kan tahlillerinide isteyin.
Mutlu akşamlar, sağlıklı günler dilerim size ve Pamuğa :)

Yasin2634

Henüz kisirlastirmadim ama bu aralar kisirlastiricam ilk basta istemedim açıkçası yani kıyamadım ya bisey olursa diye ama veterinerimiz ne kadar iyi olsada ben endişeleniyorum tek yoldaşım pamuk çünkü

Yasin2634

@psabrk o zaman inşallah bu hafta bitmeden gidicez birlikte pamuğumla o mutlu olucaksa bunuda yaparım yeterki kedim mutlu olsun :) güzel sozlerin için teşekkür ederim bazıları garipsiyo ama ben önemsemiyorum bile çünkü insanlardan daha çok değerli benim kızım:)

Yasin2634

Eyvallah Teşekkür ederim sağolun :)

Yasin2634

Aslında evime misafir kabul etmiyorum kedim icin ve hiç dışarı çıkmadı sadece balkonda hava almak için cikiyo sonra kendisi giriyo.resimde öyle duruyo ama telefonun flaş lambası yandığı için biraz korktu ve orayı kendine uyuma yeri yaptı ben yokken orda ben varken benim yanımda uyur hep hiç ayrılmaz benden :)

NSukun

Kısırlaştırma operasyonu sonrası daha bı sevecen cana yakın oldu benim oğlum ergenlik biraz sıkıntılı onlarda da trip atmalar evi terk etmek istemeler oluyor

Ergenliğe girmiş olabilir kısır mı?

Anonymus552223

Birseyden korkmus gibi de duruyor. Eve misafir gelmesi vs gibi sebeplerden sonra genelde bu sekilde saklaniyor benimki

LadyAndCat

Yerim ben bu çocuğu :D
Kaç aylık acaba?
Ergenlik olabilir?
Bilmediğiniz bir şey olabilir?
Ergenlikte sürekli olarak çiftleşmek istediklerinden evden kaçmak için balkonlardan atlayanlar bile var. Bu arada lütfen balkonunuz açıksa bir file takın taktırın ki özgürce balkonda gezsin ama aşağı düşmesin. Kuş görür heyecanlanır filan atlar Allah korusun! Yanında da pek pencere açmayın. Ya alıp başka odaya kapatın evi havalandırmak için ya da pencere ve balkonlarınıza file takın ki korkulu rüya görmeyin.
Düşerse ve ölmezse veterinerde geçireceği ameliyatlar ağır, acı verici ve çok pahalı.

Yasin2634

@LadyAndCat kedim şuan 1 yaşında:) bensiz asla balkona çıkmaz yani yanında beklerim hava alır sonra kendi içeri girer disaridan çok korkuyo dediginiz gibi balkona file yapıcam sıcaklar başladığı zaman bunalmasin diye ve yarın gidicez bakalım veterinerimize pamuk operasyon geciricek inşallah güzel geçer

Yasin2634

@NSukun benim kızım hep öyle cana yakın ama sadece bana karşı başka kimsenin yanına gitmez ama kaçma girişimi olmadı şimdiye kadar çünkü kedimle aramdaki bağ çok iyi bensiz yapamaz bende kızım olmadan yapamam ama yarın inşallah veterinere gidicez :)