Kararsızım Yardım Lütfen

limonbal

Merhaba,evimizde 4 yaşında doğuştan sağır,agrasif erkek bir kedimiz var.Biz yeni bir dişi yavru kedi sahiplenmeyi çok istiyoruz(özellikle şu an virüsten dolayı 1 ay evdeyiz süreç gözümüzün önünde ilerlesin diye)ama korkudan sahiplenemiyoruz, sağır olması diğer kediyi iyice tehdit algılsr yavru kediyi öldürür veya zarar verir vs gibi düşüncelerden çok korkuyoruz?Tecrübelerinize ve fikirlerinize ihtiyacımız var,yavru kedi sahiplenmelimiyiz?şimdiden teşekkürler

11 CEVAP

LadyAndCat

Kediniz kısır değilse agresifliği bundan kaynaklı olabilir...
Öncelikle kısır değilse kısırlaştırmanızı öneririm.
Dişi alırsanız çiftleşirler.

bbeyzvv

LadyAndCat haklı öncelikle erkek kediniz kısır değilse kısırlaştırın gelecek kedi dişi olduğu için daha kolay alışırlar erkeklerde egemenlik yoğun bastığından erkek istemezler ama yine de kıskançlık istememe olacaktır ilk birkaç hafta kavga ederler birbirlerine çok zarar vermedikçe engel olmayın alışırlar birbirlerine

LadyAndCat

Kime sinirleniyor acaba bu kadar yazık çocuğa :) Kıyamam. Ona iyi gelirse yeni kediciği severse ufaklık ona yardım da eder. Umarım yeni gelecek ufaklığı çok dövmez :s

bbeyzvv

komşunuzun kedisi erkek mi

Htcozlp

Benim ilk kedim de çok agresif bir kedi.3.ayımizdayiz.2 hafta öncesine kadar çok güzel anlaşmaya başlamışlardı.buyuk kedim kabullendi, oyun falan oynamaya başladılar,yan yana uyuyabiliyorlardı.. üstelik ikisi de dişi.Biraz uzun sürdü fakat sonunda anlaştılar.Karsi cins olunca daha kolay oluyormuş:)

Htcozlp

Ilk karşılaştığı zaman sinirlenmesi çok normal.Ben 1 hafta sadece kokusuna alıştırmak için uğraştım.Uzun bir süre boyunca alışmadı.Her gördüğü yerde tıslıyordu falan.Yani benim acımdan epey zor bi süreçti.Ama sonunda oldu mu oldu :) önemli olan bu zaten :) Fakat kediniz için belki veterineriniz doğal bir sakinleştirici önerebilir bu süreçte,faydalı olabilir

limonbal

Kedimiz kısır☺️Biz severken bile bir anda ciddi şekilde tırnaklıyor ve sinirleniyor komşunun kedisini vs görse hemen saldırıya geçiyor ve karşılaşmanın üzerinden dakikalar geçse hala etkisinden kurtulamıyor bu sebeplerden korktuk açıkçası

limonbal

Zaten 2 yaşında bize geldi☺️Ben sağır olmasına bağlıyorum sinirini biraz,karşılaştığı kedi dişiydi ama kendi boyundaydı

bbeyzvv

kesinlikle yeni gelene daha çok ilgi göstermeyin kediler çok kıskançtır ve kıskanınca çok sinirlenirler

Gulsahka

belki kendisini göstermeden önce kokusuna alıştırabilirsiniz. yattığı yerde onu yatırmayı vs gibi şeyler. İlk kokusuna alışırsa belki çok tepki vermez.

Alaracatlover

Suzionlineda bu süreç yazıyor okumanuzı öneririm şimdiden hayırlı olsun :)