Kedimi Ayırmalımıyım?

anjelik123

Kedim hamile mayısta doğumu olucak hayırlısıyla ve yavruları sahiplendirince kısırlaştırıcam. Tomy 8aylık oldu geceleri miyavlıyor bunun nedenini sormuştum ama hiç koku bırakmıyor yada anormal bi belirtisi de yok. Annesiyle önceki gibi oynuyor üstüne çıkıyor kovalıyor ısırıyor bazen annesini yalıyor ama sürekli dayak da yiyor. Annesinden ayrı kaldığında onu arıyor. Sorum şu yavrular olduğunda erkek kedimi ayırmam gereklimi yavrulara zarar verirmi veya bi kıskançlık yaparmı?

26 CEVAP

sarmanbirkedi

Ne kadar da ana kuzusu bir kediymis 8 aylık olmuş hala annesinin peşinde. Ben zarar vereceğini sanmıyorum yani ayırmaya gerek duymadım galiba çünkü anne korur onları zaten. Bence başta ayırmanın gozlemleyin bir şey olmazsa kalabilir

anjelik123

Tam bir anne kuzusu ayrı kalınca hemen miyavlamaya başlıyor. Gidiyo yalıyo hemen oynamaya çalışıyor ama dayaktanda kaçamıyor :D inşallah bi sıkıntı yaşamam yorumlar birazda olsa rahatlattı teşekkürler:))

Alaracatlover

Sanmıyorum annesi yavrukarı korur :)

hayvansever_

annesi yavruları korur evet ama bir süre boyunca ayrı kalması iyi olabilir kediler kendilerini topladığında tanıştırırsınız hem annede kendini toparlamış olur.

anjelik123

Tomy çok sakin bi kedi 2-3 ay önce kardeşiyle bile bir araya getirdiğimde dayak yiyen oluyodu :D başka bir kediye karşıda yabancılık çekmiyor hemen oyun derdine düşüyor. Erkek kediler yavruları boğabiliyor onun için emin olamıyorum şimdi tepkisi ne olur diye

anjelik123

Teşekkürler. İkinci sıkıntımız tomy ayrı kaldığında annesini aramaya başlıyor ayrı kalamıyor ondan nasıl alıştırabilirm?

hayvansever_

mesela dediğim gibi yavrular kendini toparlayana kadar ayıracaksanız. Yavru kedilerin uyuduğu zaman anneyi tomy nin yanına götürüp hasret gidermesini falan sağlaya bilirsiniz.

anjelik123

Umarım yapmaz zaten sürekli başında olucam. Benim odamda olucağı için de gözüm sürekli üstünde olucak.

Alaracatlover

Olması kedi köpek oyun bahçesi alıp yabrulara sıcak bir yer ayarlayıp anne ve yavruları orda tutabilirsiniz (eğer zarar verirse yaparsınız dakat sanmıyorum) heleki anne kuzusu ise :)

bbeyzvv

ayırmanıza hiç gerek yok 2 dişi 1 erkek kesim var biri doğum yaptı hiç sıkıntı olmuyor sadece çok bunaltırsa ona kızın müdahale edin yeterli benimki hamileyken diğer dişiyle öok vahşi oynuyordu doğumdan sonra annecik oyuna ara verdi sonra yavrular uyuyunca oymamaya başladı arada diğer dişi gelip yavruları patiliyo sadece ama yavrular sütten kesilince kısırlaştırmayı unutmayon

bbeyzvv

valla bizim oğlan umursamıyo yavruları uzattık korktu kaçtı ama zarar vermez kediler insanlardan daha akıllı

PiremsesKutsi

Yavruları sahiplendirince mi kısırlaştıracaksınız yoksa ücretli 'sahiplendirince' mi? :)

Minikmuezza

Onu sokak kedileri disilerle ciftlesmek amaciyla yapabiliyor bazen bogma olayini ama sizinki evcil sanmiyorum yapacagini birde ciftlesme istegi yoksa yapmaz

anjelik123

@Minikmuezza tomynin çiftleşme gibi bi şeyi yok annesiyle sürekli oyanama çabası var. Yorumlara bakınca bişey yapmıcak gibi geliyor o yüzden ayırmıcam eğer bir sıkıntı olursa anca öyle ayırırım

NSukun

Ben iki hafta ayrı tuttum erkek kedimi yavrulara hirliyordu bizimki de anne kediye çok düşkündü çoğu zaman kapısının önünde bekliyordu ama yavrulara zarar verme ihtimali var şimdi yavrular büyüdü birlikte oynuyorlar