Kilo Aldırma Ve Yavru Kedi Maması

poughkeepsie

Anket

Kısır mama kullanmak şart
(4 oy)
Yavru maması kullanabilirsin sorun olmaz
(4 oy)
Kısır mama kullanmasan da yetişkin mama kullanmalısın
(4 oy)
1 yaşını doldurduktan sonra hemen yetişkin mamaya geç, yavru maması kullanma
(3 oy)
Toplam (15 oy)

Kedim biraz zayıf, şu an kitten mama kullanıyoruz. Birkaç sorum var.

1-Kilo almasına yardımcı olacak mama önerisi olan var mı?

2-1 yaşını geçtikten sonra da kitten mama kullansam bi zararı olur mu veya kilo aldırır mı?

3-Kısırlaştırma yaptıktan sonra illa kısır mama kullanmak gerekir mi? Kilo alacağını biliyorum ve almasını da istiyorum aslında. Kısır mama kullanmasam kitten kullanmaya devam edebilir miyim? Yoksa yetişkin mama mı kullanmalıyım?

13 CEVAP

anjelik123

Proplan kilo aldırıyor kedilerimden biliyorum
1 yaşına kadar yavru mamasına devam edin sonrasında yetişkine geçin yavru mamasının protein oranı yüksek belki dokunabilir

bbeyzvv

kilo alması hiç iyi bir şey değil emin olun kedinin kilosu normal düzeyin ne kadar üstünde olursa o kadar kolay hasta olur ve o kadar az yaşar ayrıca kısır kediler özellikle erkeklerde normal mama kullanırlarsa böbrek sorunu oluyor arada verilebilir ama devamlı verilmez yetişkin kediyi de kitten mama obez yapabilir

Shaco

1- eğer kilo alsın istiyorsan onun seveceği ve birazcık daha yağlı bir mama kullan pro plan msela
2-zararı olmaz ama şöyle olur yetişkin mamasından x gram koyduğunda kedi doyuyorsa kittende 2x koyman gerekir mesela doyması için, (daha ufak ve az taneli olduğu için) ve mama çabucak biter

3-bu kısır kediler kısırlaştırıldıktan sonra daha az aktif oldukları için kilo alırmaya ek protein kalsiyum ve taurin vardır diyorlar ama ne kadar doğru bilemem sonra ne kullacağın fark etmez 2. de yazdığım gibi

Shaco

sen pro planın ksırını deneyebilirsin

Shaco

sondan 3. ve 4. şık

poughkeepsie

Şunu belirteyim yanlış anlaşılmasın keyfimden kilo aldırmaya çalışmıyorum şu an 2.300, kısırlaştırmada sorun yaşayabilir diye korkuyorum ayrıca veterinerim de genel olarak biraz zayıf olduğunu ve kilo almasının daha iyi olacağını söylemişti

Shaco

kısırlaştırıldıktan sonra kilo baya vericek zaten ondan aldırmalısın yanlış anlamadım zaten

Alaracatlover

Pro plan çok kilo aldırıyoe istiyorsanız onu kullanub kilo alana kadar.

onurtemiz

Kısır kedi maması kullanmak şart değil. Herhangi bir mamayı kullanırken dikkat etmen gereken en önemli detay Su içilmesidir. Su pınarlarından kediler daha çok su içiyor gözlemlenmişti bu. Ayrıca kuru mamasına biraz su katmak hatta yaş mamasına da su katılması gerekir yetişkin kedilerde. Su her canlı için olmazsa olmazdır. Az su içtiğiniz zaman vücudunuz kötüleşmeye başlar düşünün.

Ek olarak kısır kediler özel macunlar da var onlardan da alabilirsiniz. Kısır kedi mama şart değildir pazarlama taktiğidir.

Kilo alması için yavru mamalardan verin RC mother baby ve Proplan Kitten ama protein değerleri fazla gelirse yorgunluk baş gösterip tüyleri ekstra dökebilir demedi deme.
Unutma, su
su
Su.

Alaracatlover

  1. Bir yaşını geçtikten sonra sıkıntı olmaz fakat kısırlaştıracaksanız dikkatli vermeniz gerekli

Alaracatlover

3 kısurlaştıktan sonra büyük ihtimal kilo alacak illa kısıra gerek yok kullandığınız mamayı ölçülü verseniz yeterli çok kilolu bir pisi değilse:)

BalliBadem

Dişi kediymiş zaten kısırlaşınca yetişkin mama kullanın evde yaş mama yapıp destekleyin kilo alıncada kısır mamaya geçersiniz

Kediniz erkekse kisirlastirmadan sonra kisir mama kullanmak şart. "Disiyse" fazla kilo problemi yoksa ki siz zaten zayif demissiniz normal mamaya devam edebilir. Tabii disiyse. Kisirlastiridktan sonra da yas mamaya hassasiyet gosterin. 2 gunde 1 mutlaka verin.