Barinaktaki Köpeklerin Hepsi Kafeste Mi Tutuluyor?

ecmelsoylu

Öncelikle merhaba. Barınak ziyaret etmeyi planlıyorum ama yaşadığım olaylar neticesiyle köpeklerden korkuyorum, bir gece dışarıdayız üniversitemizin içindeki köpekler onlara hiç zararımız olmadığı halde bizi otobüse binene kadar takip etmişlerdi :D arkanızda siz hizlaninca hızlanan yavaşlayinca yavaşlayan birbirinizin huyunu hiç bilmediğiniz bir canlı. Ve gerçekten çok büyük bir ırktı siyah ayılara benziyordu aynı nasıl tarif edebilirim bilmiyorum :D yolun yarısında arkadaşımın kolunu kaptı, benim kolumu da dişi sıyırdı. Sırt çantamızı ona doğru tutarak kurtulduk, çantayı ısırmaya başladı öyle yapınca. Onlara karşı olan duygularımda herhangi bir değişim olmadı sokakta ne yaşadiklarini kimden zarar gördüklerini bilemem ama o kişi biz değilken saldırması acısını bizden çıkarmak gibi oldu:D arkadasimla otobüse binene kadar ağladık. Daha sonra aynı köpeği tekrar gördük bu sefer de bir kızın şemsiyesini alıp kaçtı, erkek öğrencilerden biri arkasından koştu şemsiyeyi geri aldı bunun üzerine de köpek çocuğu takip etmeye başladı sinirlenip :D :D yağmurluk falan da götüreyim bidahakine de aramızı düzeltelim :D neyse asıl söylemek istediğim barinaklardaki köpeklerin hepsi kafeste mi tutuluyor? Nasıl bir işleyişi var, cesaret edebildiklerimi sevmek ve beslemek isterim.

13 CEVAP

Anonymus552223

Barinaktan barinaga degisir. Buradakilerde, belediyenin barinaginda hepsi kafeste. 20 serli seklinde 2 3 metrekare yerlerde, bazilari 2ser 3 er daha ufak yerde.
Ozel barinakta salmalar da var. Saldirgan olanlari ayri yerde daha kapali alanda, bazilari tek tutuluyor. Hastalar ayri vs... gormeden bilemezsiniz kisaca

alina_

Genelde kafesteler ama yerden yere değişir

elif8790

Ben de köpekleri biri tutarsa sevebiliyorum, yoksa mümkün değil. Iki ay önce otobüs durağında, büyük de olmayan be eminim sadece oyun maksatlı eteğimi ve çantamı tutan köpeklerden korkuma bayılmışım,amcalar su döküp ayıltmış, hayatta en istedigim seylerden biri bu korkumu yenebilmek. O kadar güzel düşünmüşsünuz ki güzel günlerde:) bizim belediyenin barınağında çoğu kafeste ya da büyük tel örgü içinde ama isteyen girebiliyo, saldırgan olanlari o tel örgü içine almiyolar,birbirlerine de zarar vermesinler diye..

Hzlcelebi

Barınaklar ölüm kampıdır????????????????keşke dayanabilecek gücüm olsa gidebilsem gitmeye korkuyorum.... Ama şu var en çok ilgiye ihtiyacı olan yasaklı ırklar omları ayrı bir yerde tutuyorlar ve kimseye göstermiyorlar orada yitip gidiyorlar gün yüzü görmeden

Gokgokgok

Evet kafeste tutuluyor çoğu yerde ama oraya gidince hayvanların haline üzülüp ağlayarak çıkarsınız diye düşünüyorum bana öyle oluyor bir tek köpeğimi aldığımda oradan mutlu ve gülerek çıktım oradaki canlara çok kötü bakılıyor :(

Minimesi

Yerden yere değişiyor bide sizin anlattığınız olaya benzer bir olay yaşamıştık İzmir'e gitmiştik ama çok erken varmıştık saat 5ti deniz kenarına gittik balık tutanlar vardı birde yanda çimenlik yerde 12tane köpek vardı birden çimenlikten geçen bir balıkçıya saldırdılar birden ,adamın bağırmaları hala kulağımda zor kurtarmıştık adamı adam ayakta olsa kurtulurdu ama ayağından çekerek yere düşürdüler.

ecmelsoylu

Anladım teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için, arastirip gitmeli öyleyse

ecmelsoylu

@Minimesi çok korkunç gerçekten 12 taneye karşı kalp krizi geçirmekten başka seçenek yok korkan insanları seçiyolar ama özellikle üstünlük gösterisi gibi bir şey olabilir doğası böyle napalım :)

LadyAndCat

Ne kediden korkun ne de köpekten.
Onlar tıpkı insanlar gibi sosyal canlılar. Doğduklarında bir kafese kapatılırlarsa , diğer köpek veya insanları görmezlerse mutsuz , içine kapanık karakterleri olabilir. Sevgiye muhtaç canlılar...
Barınaklarda küçük yerlerde, kafeslerde, tel örgüler ardında yaşıyorlar çünkü hem az yer kaplamalılar hem de hayatta kalmalılar. Bir aileleri , sevenleri yok.
Anne şefkati ve sevgisi bilmiyorlar.
Belki üniversitedeki köpüşte siz gençlerle oynamak istiyor bu yüzden bir kol kapıyor bir şemsiye :)
Kim bilir ne derdi var yavrucağın?!
Kızmayın onlara. Onlar bi lokma ekmeğe bir yudum suya ve bir okşayan ele minnet duyan, yüzünüze karşılıksız sevgiyle bakmaya hazır canlılar.
Sizin sevginizi bir kez hissettiklerinde , sizleri canları pahasına koruyan canlılar.
Çok güzel düşünmüşsünüz :)
Lütfen bir barınağa gidin ve giderken de onlara mama götürmeyi unutmayın.
Maddi gücünüz ne kadarına yeterse...

Siyammm

Hayır Yedikule hayvan barınağina gitmiştim kafes diyince 1 mereküplük bı kafes düşünmeyin oda gibi kafes birden fazla köpek kalıyor ama durumları çok kötü kendi çişlerinde kayıyorlar bazıları
direk açık alanda kulübesine bağlı bunları seviyorsunuz (bu köpekler uysal ve ïsırmayanlar) zaten özellikle onları oraya koyuyolar korkunuzu bu köpekleri severek yenebilirsiniz

Hzlcelebi

Soru işareti yanlışlıkla olmuş:(

aycatt

Pitbull, dogo argentino gibi kopekler genellikle yanlis ellerde oldugu icin maalesef yasakli irklar. oysaki hicbir sucu gunahi yok yavrucaklarin. barinak konusuna gelirsek hangi sehirdesin bilmiyorum ama ben Bursa’da bir barinaga gittigimde kopeklerin tamami kafesteydi. kalabalik gruplar olmayacak sekilde ayrilmislar. kimileri baska bi yerde tek tutuluyor. ben de her kopege yaklasamazdim, anlattigin gibi bir olay yasamistim universitedeyken. Ama emin ol Ecmelcim onlari gordugumde kalbim eridi, hepsi sana kendini sevdirebilmek icin bin takla atiyor. Sevgiye aclar. Oraya gittiginde korku falan kalmiyor. Hatta gorevli biriyle konusup yardim istersen yardimci olacaklarini düsünüyorum.Tek basina kafeste tutulanlarin da gozlerinden anlayabiliyorsun yasadiklari aciyi.. alip eve goturmek isterdim birini ikisini imkanim ve yerim olsa. bir gun olur umarim. Bu arada seninle burda karsilasmak da ayri bir tesaduf:D

ecmelsoylu

Bazı köpeklerin psikolojisi bozuluyor malesef insanlardan gördüğü şiddet yüzünden kendini sevdirmiyolar bizim ne kadar tehlikeli ve vicdansız olduğumuza tanıklık edince doğal olarak kendilerini korumaya geçiyolar :( haberlerde görmüşsünüzdür bazen insanı öldürene kadar bırakmıyolar. Bu kadar kötü olduğunu bilmiyodum ya çok canımı acıttı şuan öğrendiğim dışarı bırakılsalar bundan iyi :/ yasaklı ırklar pitbul falan mı? Aşırı saçma gerçekten, dünyayı sadece insanın olarak görüyormuşuz demekki. Nasıl katili, tecavüzcüyü öldürmeyip yaşayabilecekleri bir alan oluşturuyoruz oysa