Balıklı Mama

Ebrarh

Anket

Balıklı
(9 oy)
Kuzuluya dewamke
(10 oy)
Toplam (19 oy)

Balıklı mama hakkında bilgi almak istiyorum daha önce hiç kullanmadım ve önerdiğiniz markalar olursa sevinirim ve şuan kuzulu mama kullanıyorum

17 CEVAP

ecekirdekci

Şu an ND'nin balıklısını gayet severek yiyor. :) Değişiklik olması için alabilirsiniz bence, tek sıkıntısı kokusunun biraz ağır olması. Bir de alacaksanız ton balığı içermemesine dikkat etmenizi öneririm sürekli yiyeceği için fazla cıva alımına neden olabilir.

Cansumuezza

İlla birini seçip surekli kullanmanıza gerek yok dönüşümlü kullanın hem beslenme açısından besin çeşidi olur hemde hayvana değişiklik olur

srplzngl

ana protein kaynağı olarak balık kullanmak doğru değil. diğer proteinleri dönüşümlü kullanmak en güzeli.

srplzngl

yine de balık ağırlıklı oluyorlar.

bu şekilde düşünürsek her şeyden habersiz suda yüzerken kendisini balıkçıların ağlarında bulan balığa da yazık, olması gerektiği gibi beslenemeyen kediye de yazık.
ben şahsen zorunlu etçil bir hayvanı beslemeye çalışırken bu şekilde düşünmeyi mantıklı bulmuyorum.

srplzngl

mamalarda kullanılan balıklar denizlerde okyanuslarda özgürce yaşamıyorlar maalesef. onlar da ufacık havuzlarda, üst üste, birbirlerinin pisliklerini yutarak büyüyorlar.
balığın spesifik olarak neden zararlı olduğunu anlatan bir link paylaştım. kuzunun daha uygun bir protein olmasının sebebi “doğasına uygun olması” değil zaten.

kuru mamalarla beslemek zaten etin nerden geldiğini bilmememize sebep oluyor. hayvanlar hangi şartlarda yaşayıp öldürülüyorlar bilmiyoruz. ben şahsen ev yapımı beslediğim için eti nereden alacağımı seçebiliyorum. balık da yedirsem, kuzu da yedirsem o hayvanların önceden “mutlu yaşadığını” (tabii bu ne kadar mümkünse) bilebiliyorum. ama kuru mamayla besleyen bir insan için nasıl olsa balık daha rahat şartlarda yaşıyor, o zaman balıkla besleyelim denmesi mantıklı gelmiyor bana. endüstriyel ortamda yetişen balık da kuzu da aynı mutsuzlukta yaşayıp ölüyor. yani eğer seçim kuru mamaysa protein tercihi de kedi için hangisi daha mantıklıysa o yönde olmalı. paylaştığım linkte de kediler için balığın neden iyi olmadığı anlatılıyor. böyle bir durumda protein kaynağı olarak kuzuyu seçmek daha mantıklı gözüküyor.

Nd disinda sormussunuz. Fitmin purity ND ile eş kalite bir mama. Kesinlikle tavsiye ederim.

Gece1

Ben size hils balıklı mama öneririm

Ebrarh

Peki Nd dışında kullanabileceğim farklı bir mama markası önerir misiniz

Ebrarh

balıklı ****

Anonymus552223

Balikli mamalarda da yuzde yuz balik proteini olmuyor sadece zaten. Ben her zaman balikli kullanirin kuzulara da yazik

Anonymus552223

Yani baliklara acimadigimdan degil tabi ki:) ama en azindan ölene kadar denizde ozgur yaşiyorlar. Bir suru mesele var simdi yeri degil ama ciftlik hayvanlarinin gordugu muamele daha kotu. Ve balikli mamayla besleyince iyi beslemedigimi dusunmuyorum. Ote yandan genel olarak kuru mama vermek kotu

Anonymus552223

Bu arada balik kedilerin dogal yemegi degil ama kuzu hiç degil. Kuş bocek ve fare proteinleriyle besleyelim o zaman.

Bende ördekli mama aldığımda üzülmüştüm bizim hayvanımızın karnı doysun diye ördekleri öldürüyorlar mı diye ama yapacak bişey yok, biz almasak da o hayvan çoktan öldürülüp paketlenmiş zaten :/ talep artarsa üretim artıyorsa bilmiyorum

xxxSude

Para sınırlamanızı bilemiyorum ama eğer maddiyat önemli değilse ben Orijen ve N&D'yi beğeniyorum. N&D'yi kullanmak istemiyorsanız bence bir Orijen'i deneyin. Ayrıca üstte de denildiği gibi farklı farklı mamalar verebilirsiniz :)