Kedinizi Öldürüp Sonra Üzülemezsiniz!

Kerevit

Kediler yüksekten düşünce ölmezmiş. Hatta 9 canları varmış sizin haberiniz var mı bu durumdan. Ben sinirden ölüyorum da şu anda. Arkadaşlar aramızda bu insanlardan varsa gerçekten vazgeçsin bundan. Kedinizi öldürüp sonra üzülemezsiniz.

12 CEVAP

Linsenpai

Her önüne gelen hayvan sahibi olmamalı bu da kanıtı. Yazık ya. Senin beyinsizliğin yüzünden hayvan ölmüş gelip bi de paylaşıyosun iyi bi halt yemiş gibi.

Aysenmstura

Yakın zamanda kediler için sineklik yaptırıcaz şuan normal sineklik olduğu için bu sıcakta cam açamıyorum. Evladımın canı yanmasındansa sıcaktan bunalmayı tercih ederim. Normal sinekliklerin hiçbir koruyuculuğu yok bunu da bazıları bilmiyor itmeli değil sürgülü de olsa farketmez kediler o sinekliği tırnaklarıyla parçalıyor.

nilayy24

9.katta oturup kedisi için önlem almayan da gerçekten hayvanseverim demesin. Benim gözüm sürekli kedimin üstünde her türlü önlemi alıyorum ona bi şey olmasın diye. İnsanlar nasıl bu kadar rahat anlamıyorum can bu ya ne demek 9 canı var

LadyAndCat

Metrelerce yüksekten düşecek zavallı minik kedicik ve ayakları üzerine mi düşmesi gerektiğini düşünüyorsunuz? :)
Metrelerce yüksekten minicik partiler üzerine bile düşse o minik ayaklar kırılır veya onu taşımaz. Çoğu kedi yüksekten atlama ve düşme sonucu başını yere çarpıyor.
Burdaki gibi ya beyni kafatası içinde patlıyor ya da yumuşak düşüyorsa 1. - 2. Kat gibi bu durumda bile çeneleri , bacakları veya ayakları kırılıyor. Kedi dediğin 4-5 kiloluk minicik şey 9. Kattan düşerken nasıl hayatta kalabilir ki??
Bazı insanlarda mantık yok...
Ne diyeyim. Üzüldüm BİLE diyemiyorum. Kedini önemsemeyip , balkonda besleyip , çatıda besleyip , dışarı salıp sonra da ölmesinden üzüntü duymak oldukça ironik...

LadyAndCat

İnsanlar olumsuz hiçbir şey işitmek bile istemiyorlar. Kim nerde düşünecekte sana hak verecek??
Öz eleştiri yapacak filan. Kusura bakmayın ama toplumdaki herkesin beyni bu kadar gelişmiş değil.
Kaç tane kedisi olursa olsun , bu hayvanları koruyup kollamak onun sorumluluğu ve görevi...

dilaraxx

Onu yazarken utanır insan be yazık hala anlamıyorlar.

Siyammm

Cahiller
aynen kediyi uzaydan atmosferin ordan bırak 4 ayak üstüne düşe hicbisey olmaz

blue_hpood

3 kedisi daha varmış hanımefendinin. bir oyuncağını yitirmiş olsun, kalanlarla avunsun. kendi hatası değilmiş gibi de paylaşıp avuntu beklesin.
yazık ya..

Kerevit

Hayır önlemini almamış hatalısın sen ya hatalı. Bir de üzgünmüş bunun paylaşımını yapıyor. Beni de vicdanımla başbaşa bıraktı hanım efendi. 9. Kattan düşen benm kedim ya. 3 kedisi daha varmış yanarım yanadım buna yanarım.

Oske22

Ya vallahi cok üzülüyorum. Keşke hem bebek hem de hayvan sahibi olacaklara ehliyet falan verilse de herkes bebek veya hayvan sahibi olamasa. Bir de grubun adi o kadar komigime gitti ki. Cins kedi sahiplendirme mi olur ya, satış o satış. Sahiplendirme adı altında ticaret yapıyorlar. Bir de yorumlara fiyat ne, ne kadara, kaç lira bu, nasıl alabilirim falan yazıyorlar ya, sanki eşya satın alıyorsun. Bari aldın, az sorumluluk sahibi ol da kedini balkonda yalniz bırakma yada tel yaptır. Yazık, olan yine masum bir cana oldi.

Kedimiriltisi

  1. Kattan!!! Ulan allahsiz kitapsiz serefsiz kadin sen dussen tek parcani bulamazlar be!! Neymis nereden duserse dussun 4 ayak ustune dusuyormus ay cildiricam!!

mishathecat

Ben bu 'british, chincilla vs vs sahiplendirme' sayfalarını da anlamıyorum. Bir canlı sahiplenmek istiyorsan türün ne önemi var?