Veterinerler Neden Her Şeyi Pahalı Satıyorlar?

jamesdeen

Örnek vereyim internette 100-110 lira arası satılan 1,5 kiloluk ND mamayı veterinerlerde 130'dan aşağı göremedim.
Yine internette 90 liraya satılan Vmp vitamin macununu veterinerlerde 120 lira gibi fiyatlara gördüm. Ayrıca bunlar sadece aklıma gelen örnekler. İnternette her yerde bulunan 5 liralık çıngıraklı topu 15 liraya satan gördüm.
Bunun sebebi nedir? Hadi 3-5 lira fark neyse diyeceğim ama benim gibi öğrenci olan veya maddi durumu fazla iyi olmayan çok insan var.
90 liralık şeyi 120 liraya satmanın ne mantığı var? Veya 5 liralık şeyi 15 liraya satmanın? Yargılamıyorum gerçekten soruyorum.
İnternetteki fiyatından çok daha fazlasına satıyorsunuz, bu yüzden insanlar vitaminleri maltları oyuncakları kumları aklınıza gelebilecek her şeyi internetten alıyorlar. E siz bu kadar pahalı satarsanız biz de doğal olarak internetten alışveriş yapmayı daha mantıklı buluyoruz, siz de daha az kazanıyorsunuz.
Ayrıca en iyi veterinere gitseniz dahi yine kendi malını satmak için 40 takla atıyor. Ya arkadaşım sen 90 liralık şeyi 110-120 gibi fiyatlara satarsan elbette bunu senden almayız gider internetten alırız. Niye tüm ürünlere yüksek fiyatlar biçip sonrasında internetten almayın diye 40 takla atıyorsunuz?
Bunu sitem etmek olarak da algılayabilirsiniz size kalmış. Ama ben gerçekten merak ediyorum bu veterinerlerdeki fiyat pahalılığını. Bir sebebi var mı yoksa tamamen keyfi olarak mı pahalıya satıyorlar?

11 CEVAP

jamesdeen

Dostum 3-5 fark olsa tamam da bu kadar pahalıya satınca çoğu insanın interneti tercih ettiklerinin farkında değiller mi yani?
Hangi insan 20 liralık kumu 35 liraya almayı tercih eder? Kim 100 liralık mamayı 130'a almayı tercih eder? Ya internette 20 liraya satılan tarağa şaka gibi 35 lira fiyat biçmiş adam.
Farkında değiller mi yani bu ürünleri bu yüzden kimsenin veterinerlerden almadığının?

LadyAndCat

Alan da var ki bu şekilde fiyatlandırıyorlar. Gerçekten mantıken sorunlu ve komik görünüyor şu kendilerine fazladan pay alma istekleri...
Ne diyeyim onlardan almayacaksın sen de bizler gibi :)

Cansumuezza

Daha garibi var internete 100 lira olan mamayı ND kendi açtığı satış sitesinde 150 TL'ye satıyor :Ddd

Yagizsolakk

Petshop değil bu insanlar çünkü. 40 takla atanınıda görmedim aksine fiyat soruyorsun 2.de cevap veriyorlar. Haa pahalılar mı EVET.

Kurter

Internette bulunan ürünlerin hepsi stoklu çok aliyor.sanma ki onlar da aldiği icin kâr koymuyor çoklu aldığı için güzel bir kâr elde ediyor .....deposu kendine ait oluyor mallari orda dururken kira vermiyor veteriner dediğin nd den 100 200 tane alicak ki oda aynı fiyata satabilsin ....200 tane alacağına adam kliniğine masraf harcıyor yanina da başka şeyler aliyor o parayla .... adam zaten bir iğne bir şey yapsa devlet hemen hop vergisini kesiyor kendine belki iğneden 20 lira ya kalıyor ya kalmıyor bilemezssin.... bunu söyle düşün mahallende bir adidas dükkanı açmışsın bu mekan senin kira derdin yok... aynı dükkanda çarşı da var mekan büyük çalışanın var sigortası vs ... aynı fiyat olur mu sence mahallede ki adidisla çarşıdaki ?

Zukoo

Sanırım kendilerine fark alıyorlar, emin değilim kimseyi zan altında bırakmayayım ama.

jamesdeen

@LadyAndCat dostum ama bu durum yine mantıksız. Örnek vereyim bir mamayı olması gereken fiyata satsa günde 10 kişi alacak. Ama gereksiz bir şekilde pahalıya sattığı için günde 5 kişi alacak.
Yarı yarıya fark var? Kaç yıl üniversite okuyan insanlar bunu akıl edemiyorlar mı yani

xxxSude

Bunun nedenini bende bilemiyorum ama internette alışveriş yapmak genelde daha ucuz oluyor.

Zukoo

Ya şimdi şöyle ki o veterinerlere sadece sen ben gitmiyoruz...üretmek için cins kedi alan insan da gidiyor, arkadaşına hediye kedi köpek alan insan da. Büyük ihtimalle ne içerikten haberleri oluyor ne de fiyattan. Vet diyor ki bunu al (anlaşmalı çoğu tabi) adam onu alıyor. İnternete bakmaya zahmet bile etmiyordur.

Bunun nedeni çoğu veteriner muayene ücreti almıyor ve o vakti buradan çıkarıyorlar.

Kurter

Git netten al aga ne diye bu kadar deşiyon .... şunu da bil adamın suyu elektriği çalışanı kirası yaptığı işten emeği kalıcak ki kendi karşılığını alabilsin 20 30 lora fark koyması normal... hazır mis gibi her şey önünde oh niye boyle deme bi alo dediğinde de gecenin saat kaçı olursa olsun sana kucak açan bir kliniği var yavrunu ona teslim ettiğinde ona senin gibi bakan bir doktor var ilk işi para degil de can kurtarmak isteyen bir hayvan sever var diye düşün 30 40 lira almışsa fazladan çok mu binlerce insan var onu sorgulamiyonda veterineri mi sorguluyon