Veterinerler Neden Her Şeyi Pahalı Satıyorlar?

jamesdeen

Örnek vereyim internette 100-110 lira arası satılan 1,5 kiloluk ND mamayı veterinerlerde 130'dan aşağı göremedim.
Yine internette 90 liraya satılan Vmp vitamin macununu veterinerlerde 120 lira gibi fiyatlara gördüm. Ayrıca bunlar sadece aklıma gelen örnekler. İnternette her yerde bulunan 5 liralık çıngıraklı topu 15 liraya satan gördüm.
Bunun sebebi nedir? Hadi 3-5 lira fark neyse diyeceğim ama benim gibi öğrenci olan veya maddi durumu fazla iyi olmayan çok insan var.
90 liralık şeyi 120 liraya satmanın ne mantığı var? Veya 5 liralık şeyi 15 liraya satmanın? Yargılamıyorum gerçekten soruyorum.
İnternetteki fiyatından çok daha fazlasına satıyorsunuz, bu yüzden insanlar vitaminleri maltları oyuncakları kumları aklınıza gelebilecek her şeyi internetten alıyorlar. E siz bu kadar pahalı satarsanız biz de doğal olarak internetten alışveriş yapmayı daha mantıklı buluyoruz, siz de daha az kazanıyorsunuz.
Ayrıca en iyi veterinere gitseniz dahi yine kendi malını satmak için 40 takla atıyor. Ya arkadaşım sen 90 liralık şeyi 110-120 gibi fiyatlara satarsan elbette bunu senden almayız gider internetten alırız. Niye tüm ürünlere yüksek fiyatlar biçip sonrasında internetten almayın diye 40 takla atıyorsunuz?
Bunu sitem etmek olarak da algılayabilirsiniz size kalmış. Ama ben gerçekten merak ediyorum bu veterinerlerdeki fiyat pahalılığını. Bir sebebi var mı yoksa tamamen keyfi olarak mı pahalıya satıyorlar?