Acil Hamile Kedi!!

Mogimo02

Arkadaşlar merhaba hamile bir kedim var şuan 9den beri miyavliyor yer arıyor ve surekli degistiriyor. Artik şüphelenmeye basladim acaba kasılma yok. Normalde bu saatlerde hep uyurdu ama durmuyor 9dan beri. Ne yapacagimi şaşırdım gecenin bu saatinde. Odaya kitliyorum orada dogursun diye ama ordada kapıya gelip miyavliyor ..

19 CEVAP

Mogimo02

Anlamadığım sey su buraya 2dir yardim için yazıyorum aldığım cevaplardan biri yok hayvani rahat bırak yok soyleyse selamlarimi yolluyorum. Ben bu tarz insanlara hayvan sever gözüyle bakmıyorum arkadaşlar yardıma ihtiyac olmasa yazmam. Lütfen aktivistligizi baska yerlerde yapın. Herşeyi birtek siz bilmiyorsunuz. Bende 15 yaşında çocuk değilim tak etti artık.

Mogimo02

Yardımcı olacak cevabın yoksa oyalama sokaktan aldım rahat doğursun diye bu sokaktan aldığım bilmem kaçıncı kedi. Hoş kendim hamile kalmasıni isteseydim yada yanlışlıkla olmuş olsaydi eminim bunu yargilamakta sana dusmezdi :)(ki yaşları dolmadığı icin kısırlastiramadigim kedilerimde oldu ki hamilelikten hemen sonra kisirlastirdim)
Iyi aksamlar.
Evet arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim bu 2. Zor doğum olacak anlaşılan bu kadar uzun sürer mi?

Anonymus552223

Nasil oldu kedi basladi mi dogum? Eger size alışik bir kediyse yaninizda dogurmak istiyor. Bizim sokaktan iki kedi geldi dogurdu eve, kutu yaptim begenmediler, koltuga örtü serdim koltukta dogurdu benim yanimda. Kasilmalar gelene kadar karnini okşayin. Sonra gerekirse yalniz birakabilirsiniz. Loş ortam olsun demisti veteriner. Ilkinde dogum boyunca yanindaydim ikincisi ilk bebegi ters dogurdu beni kovaladi korkudan ve can acısından. Kasilmalar baslayinca da arka arkaya dogurdular.

Anonymus552223

Doğurana kadar gecen sure nornal bu arada. Bizimki de doguracagini anladigimdan tam 6 7 saat sonra basladi kasilmalari. Zor dogum, kasilmalar devam ettigi surece cok uzun surerse oluyormus.
Bir de sarımsi şeffaf akinti normal. Kötu kokan yesilimsi akinti zor dogum belitrisiymis. Veteriner boyle demisti.
Bebekler ters gelirse de korkmayin bu da normal, ama bebek ayagi ciktiktan bir sure sonra daha dogum gerceklesmezse sizin hafif tutarak hafif hafif cekmeniz gerekiyormus. Gerci bunu yapmaniz cok zor saldirabilir.

Roza23

Bol bez koyun kutuya isterseniz genelde yumuşak yerleri tercih ediyorlar. Ve karanlık kuytu seviyorlar. Güvende hissetmesi için yalnız olmaları en iyisi. Siz arada bir kontrol edin ama alanına çok fazla girmemeye çalışın yine de. Çok çok kolay gelsin, geçmiş olsun şimdiden

Mogimo02

Evet bundan önceki aldigim kedide oyle yaptım bebeklerin ikiside ters geldi ve bacaklar çıkmasına ragmen ve kasilma surekli olmasina ragmen bir turlu kafalar gelmedi eldivenleri gecip bebekleri cektim yavaşça cok sagliklilar büyüyorlar... hala kasılma baslamadi ama sonunda kutuyu benimsedi. Sancılar arada yokluyor. Hekimle konustum ve bol enerji almasini soyledi yas mama veriyorum şimdilik. Aksama kadar baslamazsa kasılma bir kac mudahale gerekecek kalsiyum ve hormon takviyesi gibi bunlar kasilmayi baslatacak. Ilgi icin cok tesekkur ederim son durumlari ileteceğim sizlere bebeklerin fotolarini yuklerim dogunca.

Mogimo02

Arkadaşlar kedimin doğumu başladı 5 tane sağlıklı yavrumuz var şimdilik :)))) son durum paylaşacağım

jamesdeen

Belki kediyi hamile olduktan sonra eve aldınız orasını bilemem yargılamak istemiyorum.
Ama eğer kedinizi kısırlaştırmayıp bile isteye çiftleştirdiyseniz selamlarımı yolluyorum size :)
Saygımı bozmak istemiyorum anladınız siz onu.
Bu konu hakkında yardımcı olacak kadar bilgim yok arkadaşlar yardımcı olur şimdi

Gulsahka

merhabalar. büyük bir karton varsa ya da leğen ya da büyük leğen gibi bir şey üstüne örtü serin lütfen doğurmak için yer de arıyor olabilir. eğer yere uzanırsa onu rahatlatmak için çok bastırmadan sadece yüzeysel karnını okşayın. umarım sorunsuz bir doğum olur geçmiş olsun. ayrıca doğururken kendi galiba bırakmayın yanında olun ve yalamadığı yavru varsa elinizde eldiven ile kediyi alıp önüne bırakın.

Gulsahka

umarım ama büyük ihtimalle sancısı geliyordur. Bir yer bulunca doğurur aslında büyük ihtimalle kendine yer arıyor siz kartına bez serin umarım sağlıklı biter doğum geçmiş olsun :(

elif8790

16 gün önce bahçemizde bi kedimiz doğum yaptı. 24 saat sürdü o şekilde miyavladı, yer aradi, yaptığım yerleri beğenmedi. Beklemekten başka yapacak bisey yok. Rabbim yardımcınız olsun.
Yaş mama vermek iyi oluyo, anlık da olsa rahatliyo. Kapıyı kitlemenizi önermem, yıllar önce hamile bi kediyi rahat doğursun diye bi yere kapattık, stresten doğum yapmadı, çıkardık hemem doğum yaptı. Yani siz sadece bekleyin,gözünüzün önünde olsun ama müdahale etmeyin, su olarak da vet ılık su tavsiye ediyo, mama da yaş mama
Bebekleriniz güzelliklerle doğsun insallah..

elif8790

Bir de kuytu yer arıyolar, karton koliniz varsa içine bez serip kuytu köşeye koyabilirsiniz. Ama şu varki arkadaşım da evine hamile diye kedi almıştı, o kadar yer hazırladı, ama kedi kiyafet dolabına doğum yaptı:) sağlıklı doğum olsun da artık evinizin neresi olursa :)

Mogimo02

Umarim sağlıklı doğarlar, iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim dediklerinizi yapayım bekleyeceğiz artık. Çok teşekkürler ????

Mist

Merhabalar 2 hafta onca bizzat şahit oldum bağırdı yer arası nu doğumun habercisi 2 güne kadar doğumu olacaktır. Sizin yapmanız gereken ona uygun bir kutu şu ve mama sağlamak kutuyu benimsesin diye altına havlu tarzı rahat edeceği bi şeyler koy onlar kan olacak bilhine hatta bebek alt acması tarzi bi sey varsa onu ser direk atarsin sürekli oksa sev orda yatarken mamayı suyu sen götür ver. O sonrasını kendi halledecektir doğumda basında ol ama varlığını çok hissettirme yanında bi makas olsun göbek bağını ve kesesini sen kesmek durumunda kalabilirsin doğumda susuyor ve acıkıyor benim her yavru arası 1 saatti bitti dediğin an tekrar doğuruyor uzun bi süreç sen mama ve suyu anneye ulaştır kalkmak zorunda bırakma:) Şimdiden Omurlu sağlıklı olsunlar

Mist

Sürekli dolaba yatağa kuytu köşeye giriyordu ben de benimsesin diye balkona koydum kutusuyla sonra orda ara ara kontrol ettim doğum başlayınca aldım eve üşümesinler diye öyle yapabilirsin zaten doğum başlayınca fok uysallasiyorlar