Kedim Kuru Mama Yemiyor

Ares87

Merhaba 5.5 aylık kedim geçen hafta rahatsızlandı o günden bu yana kuru mamayı zoraki yiyor açlıktan ölmemek için yani bende çok az yaş mama koyuyorum içine o zaman yiyor bir haftayı geçti durum değişmedi mamadan sıkılmıştır diye değiştirmeyi düşünüyorum başka bir yöntem bilen varsa yardımcı olabilir mi nasıl tekrar kuru mamayı yer

19 CEVAP

Merzela

Yaş mama karıştırarak git gide yaş mamayı azaltın. Fakat önceden yediği bir kuru mama ise yememesinin altında sorun olabilir.

Anonymus552223

Acaba cigneyemiyor mu? Cunku birden bire yedigi mamadan sıkılmiyorlar

Emrebozkurt

Aynı problem bizde de var. Sıcaklardan olabilir mi acaba

Emrebozkurt

Aynı problem bizde de var. Sıcaklardan olabilir mi acaba

Emrebozkurt

Aynı problem bizde de var. Sıcaklardan olabilir mi acaba

Merzela

Değiştirebilirsiniz mamayı hastalıktan sonra agız tadında değişiyor bazen

Oske22

Yaşla kuruyu karıştırın bir süre sonra giderek her gün yas mamanin miktarini azaltın. Ben öyle yaptım benimki de yemiyordu. Umarım işe yarar.

Ertasfunda

Kuru mama olarak hangi markayı kullanıyorsunuz?

Oske22

Ne gibi bir rahatsızlığı olmuştu? Belki ondan kaynaklıdır. Şey bir de elinizle yedirmeyi deneseniz. Veya yemek kabını temizleyin güzelce. Ne kadardır o mamayı kullanıyorsunuz bir de? Sıkılmış da olabilir. Hiçbiri ise yaramazsa mamasını değiştirin. Benimki de bu aralar az yiyor. Sıcaklardan olduğunu düşünüyorum. Gün içinde yumurta et vs verince de kuru mamayı çok yemez.

Oske22

Belki de normal yiyordur ama size az geliyordur.

Ares87

Oske22 herpes virüsü atlattı ondan beri kuru mamayı yemiyor yaş mama karıştırmadıkça sabah haşlanmış yumurta verdim yedi bir güzel acaba sıcaktan mı dedim hava baya serin bir kaç gündür özellikle dikkat ediyorum bir iki tane yiyo yaş mamasız kuruyu bayramdan sonra denemek için başka mama alıcam inşallah yer bunaldım valla

Oske22

Dert etmeyin, virüs atlatmış o kadar maşallah. Belki de arkadaşın dediği gibi hastalıktan sonra damak tadı değişmiştir. Mamayı değiştirin işe yaramazsa kesinlikle veterinere sorun bir altında baska nedenler yatabilir.

Ares87

Mama kabını her yemekten sonra yıkıyorum seramik kap kullanıyorum su içmesi güzel dediğiniz gibi başka mamaları da yemezse veterinere gidicez artık cevaplar için teşekkür ederim

Bensuozdemir

Merhabalar suan ayni durum bizim icinde gecerli minigin istahi acildi mi acaba

Ares87

Bensuozdemir evet açıldı iştahı çok şükür kuru mamayı yiyor artık