Yavrulara Zarar Verir Mi

Fatih55

Hayırlı bayramlar, kedim iki tane yavru doğurdu öğlen saatlerinde, iki tane dişi kedim var, acaba Nohut ( diğer kedi ) yavruları kıskanıp boğmaya kalkarmı, araları çok iyi Paçozla ( anne kedi ) az önce paçoz beslenmek için kedi evinden çıktığında nohut girdi içeri yavruları kokladı felan, hatta Pacoz içerideykende girdi, yanından hiç ayrılmıyor, hatta yavrularla oynamak istiyor gibi hareketleri var atlıyor zıplıyor onlara bakarak, birkaç tane fotoğraf yükleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim, videoda hareketler çok daha net ama malesef video yükleyemiyoruz, eğer zarar verirse önlem olarak ne yapmam lazım, ne yapabilirim, ayrı odaya koysam ikiside ağlıyor biri başka odada kaldığında, şimdiden teşekkür ederim...

33 CEVAP

bbeyzvv

fatih boşver petlebinin duyar/linç halkı sadece konuşmak için konuşur

sekerfare21

Kısırlaştırın.

Katya06

Kısırlaştırsın diye sadece ticaret için demiyoruz. Kedinizin sağlığı içinde diyoruz. Şahsen evde iki kedim olsa çiftleşseler ve yavruları olsa yerin dibine girerim.

LadyAndCat

Hayvanınızı , hayvanlarınızı sevmenin bir diğer yolu da hayvanınızı kısırlaştırmaktır.
Önce 2 sonra 4-5 kedi sonra da bir bakarsınız her yer KEDİ.
Sevginin bir parçası da KISIRLAŞTIRMADIR.
(Bunlar kişisel görüşlerim ve uzmanların da desteklediği görüşün bu olduğunu biliyorum)

LadyAndCat

“ ece zaten kısırlaştırcam demiş ya”
Evet Beyza’cım demiş ama beyfendi bunu yapmamış , yapana kadar bebekler doğmuş bile :D

bbeyzvv

ya Allah aşkına delirdiniz iyice kısırlaştırmakla bu ne alaka kafayı yicem
benim de çok iyi anlaşan 2 dişi kedim var biri doğurdu ama yavrulara hiç zarar vermiyor ayrı tutmanıza gerek yok zaten anne kedi gereken yerde koruyor içiniz rahat olsun

Merhaba sevgili dost, benim de 2 dişi 1 erkek kedim var. Bir dişi doğurdu, diğeri hamile. Hamile olan,sürü güdüsü ile diğer kedinin yavrularını boğmak veya zarar vermek isteyebilir ancak bunu sadece onların anneleri yanındaysa yapıyor bizimki. Yani anneleri ayrı bir yere aldıktan sonra yavruları diğer kediye gosterdigimizde kokluyor hatta mirlayip sarılıyor. Iki dişinin hormonal kavgası sonucu arada olan bebeklere oluyor anlayacağın :), ama sen yine de dikkat et :)

Fatih55

İş yerinden bir arkadaşım para ile almak istedi, ücretsiz vereceğimi söyledim, fakat yavru iki tane olduğu için ona da veremiyorum, kedisi ölmüş iki arkadaşım var onlara vereceğim, biri sokaktan sahiplendiği kedisini yaşatabilmek için o kadar para döktü, beyin ameliyatı, kalp ameliyatı vs, hiçbiri ticareti için uğraşacak boş insanlar değil, Allah'a şükür bizde iyi kazanıyoruz, kedi ticaretinden gelecek 3 kuruş paraya ihtiyacım yok

Fatih55

@sekerfare21 birilerini suçlarken kimi neyle suçladığını bak öyle yap ticaret gibi önemsiz şeylerle vaktim bile yok...

Fatih55

@katya06 Ruz derken, kedi ciftlestirip satanlari desteklemenin hicbir anlami yok. kisirlastirsin kedilerini.
diyen kişi direk beni neyle itham ediyor, ben kedilerime gayette iyi bakıyorum iki yavru oldu diye hayvan düşmanı yerine koyuyor adam beni, gereksiz duyar kasanların birçoğundan daha yoğun ve yorucu bir işte çalışıyorum, ilk kedilerim bunlar bir taneydi bir tane daha aldım hiçbirinin bir eksiği yok ne alıyorsam iyisinden alıyorum. Dediğim gibi 3 kuruş için ticaretini yapacak kadar vaktim yok, ihtiyacımda yok.

bbeyzvv

ece zaten kısırlaştırcam demiş ya

bbeyzvv

benimki de doğum yaptı ona bakarsan ki onunki de benimki gibi istemsiz olan bi hamilelik sanırım hamile olduğunu doğurunca anlamış

Anonymus552223

Nohut disiyse birsey yapmaz, erkekse de bisey yapmicak gibi duruyo anlatmanizdan. Bu tarz seyler kediden kediye degisiyor sanirim. Bazi anneler cok korumaci oluyor tanidigi kedi bile olsa yavrulara yaklastirmiyor. Bazilari daha rahat. Ama yine de ezer falan diye iki kedi birden kutuya girmesin bence.

bbeyzvv

hatta arada diğer dişi annelik yapıyor oyun oynuyor temizliyor falan çok güzel bekleyin video atayım

bbeyzvv

https://photos.app.goo.gl/zbHmQtJFeeHTpogD7

grili anne smokin diğer dişi siyah da grilinin yavrusu