Bu Soru Önemli Ve Acil Bir Soru Değildir!

iidyl

Anket

luna (ay tanrıçası)
(19 oy)
mehpare (farsçada ay parçası demek)
(15 oy)
nej (fransızcada kar kelimesinin telaffuzu)
(7 oy)
paris (annem inatla istiyor..)
(8 oy)
Toplam (49 oy)

benin için tamamen keyfî olmasa da buradaki bazı arkadaşlara göre gereksiz gelecek bir soru soracağım, müsait olanlar cevaplarsa sevinirim. günlerdir buraya aklıma takılan her şeyi soruyorum denk geldiyseniz biliyorsunuzdur. zaruri her ihtiyacımızı hallettik geriye bebeğime yakışacak ve ömür boyu taşıyacağı bir isim kaldı. ailecek karar vermeye çalışıyoruz fakat herkes ayrı bir şey söylediğinden bunda pek de iyi değiliz. isim konusu benim için her zaman önemli oldu ömrü boyunca taşıyacak çünkü bunu o hayvancağız. elimde ufak bir liste var, karantina işsizliğiyle oturdum yakışacak her şeyi günlerce araştırıp bir kağıda döktüm. önerilere ve desteklere hazırım. şimdi o isimleri ve kedinin bir fotoğrafını buraya anket olarak koyacağım. buraya kadar geldiyseniz işsizliğiniz ve yardım severliğinizi takdir ediyor isimlere geçiyorum.

19 CEVAP

Siyammm

Bence Paris ne bilim kokoş bı isim tanrıça isimleride bana pek mantıklı gelmiyor(kediye koymak)
Ben 'in telafuzu pek hiç değil bence en iyisi Mehpare bana şekerpare yi hatırlattı

iidyl

nadir ve özel bir isim olmasını istiyorum içten içe o yüzden gönlüm mehpare’de kaldı ama nedense bu platform dışında sorduğum çoğu kişi luna dedi. sanırım ne kadar yaygın olduğunu bilmiyorlar :))

dilaraxx

Mehpare güzel bence, normalde lunayı seçecektim de son zamanlarda bu ismi fazla görmeye başladım :))

Faytekin

Bunun ismi tam olarak Daisy bence :)

Umuthamza

Amor koyabilirsiniz.Aşk anlamındadır

Sarptunga

Yuki koyabilirsiniz isterseniz japonca kar kelimesinin telaffuzu

Paris ve luna'yı beğendim ben :)) ama luna son zamanlarda cok kullaniliyor paris olabilir.

iidyl

aslında yıllar önceden mitoloji ile ilgili araştırma yaparken keşfedip ileride bir evcil hayvanım olursa adını koyarım demiştim ama görüyorum ki bayağı yaygınlaşmış. teşekkür ederim zaman ayırdığınız için :))

dilaraxx

Birşey değil :)

Kubra001

Maşallah çok tatlı ya şebelek ♥️

Simgebykl

Sütlaçta olabilir çok tatlı bence:)

ReisGae

Bence kardelen olabilir hem yaygın bi isimde deil kardelen çiçeği saten nadir bulunan bi çiçek senin kedinde sana göre nadir olduğu için bence çok uyumlu , asil ,zarif,ve güzel bi isim olur.cevap yazarsan sevinirim♥

Oske22

Aynen ben olsam yuki koyardım. Japoncada kar anlamına geliyor. Beymbeyaz kar gibi zaten. Allah uzun ömürler versin :))

dileyy

mehpare guzel bir isim fakat isimlerine tepki vermeleri için her zaman tek heceli isimleri tercih etmişimdir.

iidyl

aslında adını mehpare koyarsak sadece yazı dilinde mehpare kalacağı ve “mehpi, pare, mehpoş” şeklinde hitap etmemiz olası. 2 veya 1 heceli isimlerin daha kolay öğrenildiğini duymuştum ben de. isim kıtlığına girdik ailecek herkes isim araştırıyor :)) bende nadir olsun, alışılmadık olsun, annemde kokoş olsun, babamdaysa minnoş bir isim olsun takıntısı olduğu için orta yolu bulmamız imkansıza yakın.. birimiz taviz vermek zorunda sanırım :’)