Çiğ Et Ürünleri Mi Yaş Mama Mı

bbeyzvv

Anket

yaş mama
(23 oy)
çiğ et ürünleri
(9 oy)
Toplam (32 oy)

siz hangisini tercih ediyorsunuz
ben internetten çok sık alışveriş yapamadığım için ve çevremde kaliteli yaş mama satan yer olmadığından yaş mamayı evde hazırlıyorum ama bu da çok uğraştırıcı olduğundan sık yapamıyorum direkt yaş mama yapmadan çiğ beslenme yapsam nasıl olur (kuru mamaya ek olarak) (kedilerim baya su içiyor günde 3-4 defa yeniliyorum sularını)

47 CEVAP

lwb

çiğ beslenme ve kuru mama bir arada kullanılamaz, tek bir diyet seçmelisiniz.
mide asitleri yenilen besine göre şekillenir, iki tarafı da kullanırsanız hayvanın sindirim sistemini alt üst edersiniz.

lwb

ballibadem

yanlış yönlendirme yapmayın lütfen. kedi vücudundaki depolardan kullanır ama uzun sürede takviyesizlik ciddi sorunlar yaratır ve dengesiz bir beslenme kuru mamadan bile kötüdür, denge çok önemli.
ayrıca gram hesabı kedi vücudunun ihtiyacı açısından hesaplanır, keyfi değil.

lwb

ballibadem

bu platformda yine bu cümlelerinizle siz ve sizin gibi düşünenler de geç kalmayacaktır:) iyi geceler petlebi ailesi.

lwb

full proteinden oluşan bir diyete ben protein tozu ekleyin demiyorum, dediğim takviyeler hayati önem taşıyan takviyeler yani eksikliğinde problem oluşur. dondurup çözdürme işleminde de et bazı değerlerini kaybeder mesela taurin gibi. bu yüzden ne olur ne olmaz diye eser miktarda da saydıklarımdan ekleme yapılır, bir kere alınıp aylarca hatta bazılarının 1-2 yıl bile gitmesi de kanıtı. bolca eklenmediği için vücutta birikme yapmaz, bazıları da idrar yoluyla atılır.

lwb

gerçekten akıllanmaz insanlarla akıllanmaz ben.

her girdiğimde şaşırtmıyorsun petlebi.

lwb

demek istediğim hazır gıdalar kullanıyorsanız etlerinizi haşlayarak kullanmanız.

çiğ beslenme atıştırmalık değildir, beslenme çeşitidir. ayrıntılı bir iş, kilo hesabından öğünleri ayarlıyorsunuz yani kedi doyuyor.

BalliBadem

Ben çiğ besleme yapıyorum öneririm fakat sağlam bi araştırma gerekli kesinlikle doyuyor hayvan şöyle düşünün et yeseniz mi doyarsınız ekmek mi? Ben %3 yok 5 gr vs yada şu şu saatlerde yiyecek gibi hesaplar yapmıyorum acıkınca göz kararı veriyorum robot değil bunlar neticede çiğ beslenmede isteğe bağlı vitamin takviyesi hariç ek birşey gerekli değil ve düşünüldüğü kadar pahalıda değil sorunuz olursa mesaj atarsanız bakarım

Cansumuezza

@lwb bataklıklar içinde ki gül gibisin arkadaşım :D

lwb

kilosunun %3,%4ü hesaplanılarak yapılıyor,tek çeşit et kullanılmadığını düşünürsek öğünleri zengin ve doyurucu oluyor. çiğ etin bir özelliği de doyurucu olmasıdır zaten

lwb

doğada da vücudunun ihtiyacı olan avlara yönelirler içgüdüsel, kendileri avlamadıkları için bu dengeyi ve ihtiyaçları biz oluştururuz

lwb

@beyza

şuan yapay sentetik de olsa üst segment bir mama kullanıyorsanız kediniz gerekli vitamin ve minarelleri alıyor zaten, haşladığınız sürece istediğiniz eti verebilirsiniz.

lwb

silip süpürüyorlar:) genelde kapta kalmaz. oldu ki kaldı buzdolabında bir süre muhafaza edebilirsiniz. geçmeden önce de eğer serbest besleme yapıyorsanız da kediyi öğün şeklinde beslemeye alıştırıyorsunuz, genelde 2 öğün olur.

bu arada ben size geçin demiyorum, sorularınızı ve düşündüklerinizi bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalışıyorum.

lwb

gimcat ya da bebe mamaları verdiğiniz sürece yaptığınızın bir anlamı yok, olay taze olması ve yapaydan uzak durmak zaten. size igden bir sürü grup atmıştım ama araştırmamışsınız sanırım.

BalliBadem

Lwb,
Ne dediğinizi gerçekten anlamadım bana ig den birşey atmadınız ayrıca gimcat kullanmıyorum ve Badem e kullandığım/verdiğim herşeyi paylaşıyorum (öyle olsa hergün hikaye atardım) yaptığımın anlamı olup olmadığı ve ne kadar araştırdığım size kalmadı illa benle inat ediceksiniz ama takip ettiğim sayfalara bakabilirsiniz sizle münakaşaya devam etmiyeceğim cevap vermeyeceğim bundan sonra bilginize

lwb

igden kedinizin hesabına facebook gruplarını atmıştım çiğ beslenmeyle alakalı

ballibadem