Hangi Mamayı Önerirsiniz?

Gamsem

Anket

N&D
(44 oy)
Fitmin
(13 oy)
Matisse
(0 oy)
Sanabelle
(0 oy)
Toplam (57 oy)

Burda okuduklarımdan çok kararsızkaldım.kedim chinchilla yani aşırı tüylü ve 3.5 aylık minnoş yani hem ona hem tüylerine hangisi iyi gelir

19 CEVAP

LadyAndCat

Bu arada yavru kediye malt verilmez ! Kediniz 6 aylık olduktan sonra verebilirsiniz.

LadyAndCat

Tüyler için özel mamalar var araştırırsanız göreceksiniz ama burdaki en iyi mama bence
Fitmin Purity. Protein oranı yüksek ve kullananlar memnun kalıyor.
Ama bazı kedilere yüksek protein yaramıyor dikkatli olup kedinizi gözlemleyin. Mama iyi de gelebilir tam tersi kaşıntı , alerji gibi sorunlar da yapabilir.
(Ayrıca şahsen cins kedi üretimine , ticaretine, satışına ve alımına karşıyım. Umarım insanlar bir gün bilinçlenir.)

Gamsem

(Kediyi sahiplenmiştim önceden konuşmuştuk lady and cat):) benim kedimin maşallahı var yavrum asla yemek seçmez valla bi meyve yemek yani bakıyorum ne yiyor diye herşeyi meyve hariç ne verirseniz gerçekten bayılarak yer o derece iştahlı(dip not: zararlı şeyler asla vermiyorum, meyveyide bakıyım bunuda yermi mübarek demek için koklattım kaçtı) mamada sürekli değiştirmek istemiyorum arada bir dönüşümlü kullanırım alerji va yapmasın diye bende fitmin ve n&d arasında kaldım şimdi minnoşuma bilmedende kötü vermiyim diye cevaplarınız için minnettarım:)

Ceydayyavuzz

Ayni benim minnosum. Cikolata ve meyve disinda her seye atlamaya calisiyor... dikkatli olunuz :D bazilari tek bir mamaya sabit kalmiyor, surekli degistiriyor. Bazilari hep tek bir mamaya sabit. Ben degistireyim dedim, bin pisman oldum. Sizde lutfen iyi dusunup alistirin :D

minky

kesinlikle fitmin

Ceydayyavuzz

Ayrıca tuy icin malt kullanmayı unutmayin. Ben 6 ay once sokaktan cocuk edindim. Proplan ve vets plusun maltini kullandik. Pamuk gibi oldu çocuğunuz

Gamsem

@ceyda bende sahiplendim huyunu bilmediğim için korktum dedim herkes burda kedim bunu yemiyor vs yazıyor ay sonra baktım diyabet vs olabilir gözlemekten kafayı yedim su içmesi tuvaleti ama yani kısacası aşırı iştahlı bir problemden değilde aç gözlüşüğündenmiş:) bende tek bir mama tercih edeceğim sorun yaşamazsam taze fasülye salatalık yiyor versem şekerli tuzlu vs şeyler yasak olduğundan vermiyorum zaten:)versem onlarıda yer obur

Ceydayyavuzz

Proplanin tuy icin ozel mamalari var onlarada bakabilirsiniz. Nd de olur fitmin de. Icerigine bakip kararı siz verin ya da her ay birini deneyin. Kendisi en cok hangisini severse ondan devam edersiniz. Gerci proplan yiyen baska mama yemiyor :(

gevezeuzayli

N&D Kinoa serisinde tüy dökümü için ürettikleri mama var. Kendi sayfalarından bakabilirsiniz. Matisse ve N&D, Farmina markasının mamaları olup. Matisse daha düşük bütçeye hitap ederken N&D bence buradaki en iyi mamadır.

gevezeuzayli

Kedinizin 3,5 aylık olduğunu biliyorum okumamışım. Tüy dökülmesi için veterinerinize danışın bence. Ancak yavru mamalarının çoğunds tavuk kullanılıyor. Kümes hayvanı da birçok kedide alerji ve tüy dökülmelerine neden olabiliyor. Aklınızda olsun

Gamsem

@eren teşekkür ederim şuan tütü dökülmüyor ama ilerisi ve şuan için tüylerinin güzel olması yani cilt ve tüt sağlığı açısından merak ettim evet herkes n&d öneriyor ama yavru olarak sadece tavuklu var tavukta uzun sürede tüy dökme vs soruna yol açabiliyormuş ya fitmin yada n&d çok kararsız kaldım

Emrebozkurt

Markalı kuru mamaların Hepsi iyidir, doğal gıdalarının aksine kuru mama yiyen bir hayvan için en önemlisi ise yeterli su içmesidir. Kedilerde pek su içmeyi sevmez, özellikle oksijen oranı düşmüş durgun sudan içmeyi içinde bakteri üreme ihtimaline karşı hiç sevmezler, bu onların zararlı mikroorganizmalardan doğal korunma mekanizması. Evde birkaç yere su kabı koyun ve günde en az bir kere tazeleyin.

pashav89

listede olanlar arasında nd. ama orijen ve true instinct ilk tercih edilenler olmalı

Carathras

Denemeden hangi yan etki olacak fikir sahibi olamazsınız. Listenizdekilerde N&D ya da Fitmin'i deneyin ...

Gamsem

@pashav orjien ve acana çok pahalı mamalar bahçede baktığımız 2 köpek daha var baş edemem ödül mamasıydı yaş mamasıydı arada ek besin aşıları bütçe yorar :)